adozona.hu
Ez a cégvezetők legújabb rémálma
//adozona.hu/altalanos/Kieges_mellett_rozsdasodas_ez_a_cegvezetok__CB1O2P
Ez a cégvezetők legújabb rémálma
Új jelenség ütötte fel a fejét a munka világában, amely a vállalatok pénztárcájára is hatással van, ez pedig a nehezen észrevehető és még nehezebben kezelhető, ám annál károsabb "rozsdásodás", azaz a mókuskerékszerű munkavégzés – derül ki az egyik legnagyobb, hazai alapítású tréningcég, a Comline Budapest összefoglalójából.
A kiégéssel gyakran találkoznak a vállalati HR-esek, azonban a “rozsdásodás” (rustout) jelensége újkeletű, mégis egyre gyakrabban fedezik fel a hazai vállalatok munkavállalói körében. A Gallup 2022-es felmérése szerint az európai munkavállalók kevesebb, mint 20 százaléka érzi magát igazán elkötelezettnek a munkája iránt, 47 százalék az, aki úgy érzi ki tud bontakozni, 39 százalék pedig a stresszből, céltalanságból vagy éppen kilátástalanságból eredő berozsdásodott üzemmódra állt át a munkában. Azaz közel minden második dolgozó a nap végét várja már csak munka közben, céljai már nincsenek. A kiégés jelenségével ellentétben a rozsdásodás nehezebben felismerhető, ám annál károsabb a munkavállaló és a vállalat számára is.
Új célkitűzés lehet a megoldás
Az évente 120 cég közel 2000 értékesítőjét képző magyar tréningcég, a Comline Budapest jelenlegi, hazai ügyfélállományán azt tapasztalja, hogy a berozsdásodott munkamorál hazánkban a senior munkavállalók legalább felét érinti, azaz minden második, minimum 10 év tapasztalattal rendelkező dolgozó átmegy ezen a motiváció hiányos, mókuskerék-szerű állapoton. “Gondoljunk bele, hogy hogyan tud eladni bármit is egy fásultan, célok nélkül dolgozó értékesítő. Ez az a pont, ahol a vállalatok pénztárcájába vághat a motiválatlanság, amit legrosszabb esetben se felismerni nem tud az adott dolgozó, se kilendíteni magát nem tudja magát belőle segítség nélkül – mondta el Nagy Béla, a Comline Budapest tulajdonosa és vezető trénere.
Vezetőknél lesz a kulcs
Mit tehet mégis az a vezető, akinek a csapatában már nem csillognak a szemek egy-egy feladat kapcsán? A megoldást az új célok megtalálásában kell keresni, hiszen a rozsdás működés a jele annak, hogy egy korábban kitűzött célt elért már az adott személy – ecseteli hozzá Nagy Béla.
Hozzászólások (0)