hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Csökkenő megrendelések – reagált egy elbocsátási hírre az Opel Szentgotthárd

  • MTI

A megrendelések volumenének csökkenése miatt az Opel Szentgotthárd Kft. csökkentette a munkaerőkölcsönzés keretében foglalkoztatottak számát, a létszámcsökkentés azonban nem érinti a szentgotthárdi motorgyár saját dolgozóit – erősítette meg az MTI-nek pénteken a társaság szóvivője.

Kaszás Zoltán hangsúlyozta: az Opel vezetősége az augusztusi tulajdonosváltást követően kezdett el dolgozni egy olyan, a vállalat jövőjét hosszú távon meghatározó terven, amelynek részleteit novemberben, tehát még ebben a hónapban ismertetik.

A szóvivő hozzáfűzte azt is: a kölcsönzött munkaerő létszámának igazítása a megrendelésekhez az autóiparban megszokott eljárás, a szentgotthárdi gyár történetében is volt már ilyenre példa.

Kaszás Zoltán arra is felhívta a figyelmet, hogy a létszámcsökkentés mértéke  függ a további megrendelések változásaitól, de azt valószínűsítette, hogy az év végéig megválnak valamennyi munkaerőkölcsönzés keretében foglalkoztatott kollégájuktól, a feladatok ellátására elegendő lesz az Opel Szentgotthárd Kft. saját dolgozói állománya.

A Magyar Idők pénteki számában arról írt, hogy a napokban rövid idő alatt már másodszor jelentették be az Opel szentgotthárdi gyárában a dolgozóknak, hogy jelentős mértékű, mintegy száz munkavállalót érintő leépítést hajtanak végre.

A cikk utal rá, hogy október közepén száz munkást irányítottak vissza a WHC Consulting Kft. munkaerőkölcsönző céghez és jelezték, hogy további létszámcsökkentés várható a kölcsönzött munkaerő közvetítés keretében foglalkoztatottak körében.

A híradás szerint a leépítések, illetve a teljesítmény visszafogásának híre nemcsak a munkavállalók körében keltett riadalmat, hanem az önkormányzatnál is, amelynek a cég jelentős összegű iparűzési adót fizet évente.

Huszár Gábor (Fidesz) Szentgotthárd polgármestere az MTI-nek elmondta: szó sincs riadalomról, egyelőre a város önkormányzata is  arra vár, hogy az Opel vezetése nyilvánosságra hozza a motorgyárral kapcsolatos – november közepére ígért – középtávú elképzeléseit.

Hozzáfűzte: Szentgotthárdnak fontos a gyár és annak jövőjében, de szavai szerint az, hogy a tavaly gyártott, rekord mennyiségű, 630 ezer darab motorhoz képest az idén, vagy akár jövőre visszaesik a megrendelések száma, még nem ok a riadalomra.

A polgármester szólt arról is, hogy a helyi foglalkoztatási paktumok keretében – vagy például GINOP uniós pályázati forrásainak felhasználásával – jelentős összegek állnak rendelkezésre akár a kölcsönzött munkaerő átképzésre is, a megyében pedig munkaerőhiány van, ezért szerinte a létszámleépítésben érintetteknek van esélye az elhelyezkedésre.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink