hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Így néz ki az 1952-ben született férfiak „nyugdíjjogosultsága”

  • Molnár László
2

Az elmúlt időszakban több, 1952-es korosztályhoz tartozó, 40 évet meghaladó szolgálati idővel rendelkező férfi kért tanácsot, keresi a lehetőséget nyugdíjazására. Összegezzük a tudnivalókat.

Az év folyamán – figyelemmel arra, hogy az Országgyűlés 2012. január 1-jétől megszüntette azokat az öregségi típusú nyugdíjakat, amelyeket a nyugdíjkorhatár előtt különböző korhatár-kedvezményekkel lehetett igénybe venni – már több ízben vázoltuk a megváltozott lehetőségeket és bemutattuk az újonnan bevezetett szociális, jövedelempótló juttatást, a korhatár előtti ellátást. Most összefoglaljuk a szóban lévő korosztály lehetőségeire.

Az 1952-ben született férfiak öregségi nyugdíjkorhatára a 62. életév betöltését követő 183. nap.

(Öregségi teljes nyugdíjra az jogosult, aki a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte, legalább 20 év szolgálati időt szerzett és biztosítással járó jogviszonyban sem belföldön – sem külföldön nem áll.)

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (2)
pierre 57

Tisztelt Molnár László!
Kérem, erősítsen meg abban, hogy az ismertetőben leírtak azokra az 1953-ban született férfiakra is vonatkoznak, akik 2013-ban kívánnak majd élni ezzel a lehetőséggel. Természetesen az előírt feltételek teljesülése mellett. (Az egyoldalú jognyilatkozatot a munkavállaló 2013.01.01-e előtt megtette a munkáltató felé, 2013. december hóban betölti a 60. életévét és rendelkezik a 42. éves szolgálati idővel is.)

Köszönettel:
Fiel Edit

KISS J

Szeretném megkérdezni, hogy a fentiekben leírtak az 1953 első hónapjában születettekre vonatkoztathatók-e?
köszönettel Kiss József

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kompenzációs felár cégtulajdonosnál

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Vállalkozás bejelentése előtti tevékenység

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlanértékesítés szja-kötelezettsége

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink