hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egészségügy fejlesztése: melyik országgal erősítene Varga Mihály?

  • MTI

Magyarországnak erősítenie kell az együttműködést Kínával az egészségügy területén, a távol-keleti országot a kormány ezen a téren is kiemelt partnernek tekinti - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter Budapesten, az Egészség kapuja című egészséggazdasági kiállítás konferenciáján.

A 16 közép- és kelet-európai ország részvételével rendezett konferencián Varga Mihály hangsúlyozta, hogy az egészség a fejlődés egyik alappillére, így az egészségügy a gazdasági fejlődéshez is hozzájárul.

Kiemelte, hogy a világgazdaság átalakulása közepette új növekedési centrumok jelennek meg, miközben az Európai Unió az alacsony növekedés csapdájába került és a nyugati országok gazdasági növekedése a következő években is 2 százalék alatt maradhat.

A közép-európai régió országai azonban az uniós növekedési átlag csaknem dupláját is képesek elérni, Magyarország pedig – a támogató gazdaságpolitikának és szabályozási környezetnek köszönhetően – idén és jövőre is 4 százalék feletti bővüléssel számolhat – tette hozzá.

Varga Mihály kiemelte: a régió az egészségipar terén is jól teljesít, Magyarországon pedig nemcsak jövője, de hagyománya is van az ágazatnak, hiszen az ipari gyógyszergyártást az elsők között indította el, a 20-as évekre pedig a világ egyik legjelentősebb gyógyszergyártó-kapacitását építette ki. Magyarországon az ipar ágazatai között az egy főre jutó hozzáadott értéket tekintve az egészségügy a harmadik helyet foglalja el, emellett egyre több kutatás-fejlesztési központ jön létre országszerte – mondta.   

A gyógyszerpiacot belátható időn belül mind mennyiségi, mind minőségi szempontból Kína uralhatja, ezért a két ország együttműködésének erősítése ezen a téren is különösen fontos – hangsúlyozta Varga Mihály. 

Li Pin, a Kínai Népköztársaság egészségügyi és családtervezési  minisztere kijelentette, hogy Kína a térség államait az Európai Unió fejlődési motorjának tekinti. Hozzátette, hogy az egészségügyi együttműködéseket többek között a szabályozás és a szabványok, a kutatás-fejlesztés és a stratégiaalkotás terén is fejleszteni kívánják.

A kínai szakminiszter az egészségügy integrációját sürgette más ágazatokkal – többek között a turizmussal, az informatikával és a digitalizációval, a sporttal, valamint az élelmiszeriparral –, emellett az egészségügyben rejlő és rohamosan gyarapodó adatmennyiség, a big data hasznosítását szorgalmazta az "okos egészségügy" megteremtése érdekében.

A konferencia keretében a két fél képviselői egészségipari, egyetemi és vállalati együttműködésekről szóló megállapodásokat is aláírtak.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink