hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Így vélekednek a magyar munkavállalók az elmúlt egy év kihívásairól

  • MTI

A magyar munkavállalók 29 százalékának nem okozott nehézséget a 2020 márciusa óta tartó időszak, 37 százaléka „hullámvasútként” élte meg jobb és rosszabb időszakokkal, míg csaknem 32 százalék szerint „nagyon nehéz év volt” – közölte a HR Portál kedden az MTI-vel.

A személyügyi szakportál idén március 16 és április 5 között készített online felmérést az oldal látógatói körében, a kérdőív segítségével 1063 munkavállaló értékelte az utóbbi egy évet.

A felmérésből kiderült, hogy a munkavállalók 49,5 százaléka úgy érzi kiégett, elfogytak a mentális tartalékai.

2020 márciusa óta a dolgozók 58 százalékának a folyamatos bizonytalanság és a hosszú távú tervezés hiánya volt a legnehezebb, 39 százalékuk a szórakozási lehetőségek hiányát, 36 százalékuk pedig az elszigetelődést, a társas kapcsolatok beszűkülését említette. A válaszadók 25 százalékának a munka – családi élet – gyerekek tanulásának összehangolása, 18 százalékuk számára a vírustól való félelem, 10 százalékuknak pedig az otthoni munkavégzés okozott nehézséget.

A felmérésben a munkahely változására is rákérdeztek: a válaszadók 78 százaléka azt mondta, hogy ugyanott dolgozik, 6,5 százalékot elbocsátottak és nincs munkája, 6 százalékot szintén elküldtek, de időközben talált új munkahelyet, 10 százalék pedig saját elhatározásból váltott. Mindez azt jelenti, hogy a felmérésben részt vevők 12,5 százalékának mondott fel munkaadója az utóbbi egy évben.

Arra a kérdésre, hogyan dolgoznának a munkavállalók a koronavírus-járvány csillapodása után, amikor újra el lehet kezdeni az irodában dolgozni, csupán a megkérdezettek 13 százaléka válaszolta, hogy várja a teljes irodai visszatérést. A résztvevők 33 százaléka részben térne vissza az irodába, 19 százalékuk pedig teljesen elzárkózik az irodai munkához való visszatéréstől.

Ugyanakkor arra is rámutattak, hogy a home office-ban dolgozó munkavállalóknak a 45 százaléka válaszolta azt, hogy munkaadójától mindent megkap a sikeres munkavégzéshez. A megkérdezettek 24 százaléka vélekedett úgy, hogy „magára hagyták”, míg 24 százalék csak szakmai, 7 százalék inkább csak mentális segítséget kapott attól a szervezettől, ahol dolgozik.

 

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink