227 találat a(z) veszteség cimkére
Óriási veszteség az autógyártóknál Cikk
Szakértői becslés szerint több mint százmilliárd dollár bevételkiesést szenvedhetnek el az autógyártók, ha nem tudják újraindítani a termelést április végéig az új koronavírus által okozott járvány miatt Európában és Észak-Amerikában leállított gyáraikban.
Ellenőrzött tőkepiaci ügylet vesztsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből magánszemélyként 2017. évben veszteségem keletkezett, amelyről igazolással rendelkezem. A 2017. évi szja-bevallásomban a veszteség összegét nem tüntettem fel a 2019. évi tőkepiaci ügyletből nyereségem van, figyelembe vehetem-e a 2019. évi szja bevallásomban a 2017. évi veszteséget? Köszönettel
Minimál taoalap katáról taora történő áttéréskor Kérdés
Tisztelt Szipszer Úr! Iparűzési adóra vonatkozó kérdésemre köszönöm szépen a válaszát! A másik kérdésemre kérem, szíveskedjen válaszolni! Íme újból a kiindulási alap. Egy 2018-ban alapított bt. beltagja 2019. 06. 28-án eladta üzletrészét egy kft.-nek, így az adóhatóság ezzel a nappal megszüntette a bt. kataalanyiságát. A bt. 2019. 07. 22-én kérte a kivára történő áttérését. Kérdés: a fenti paraméterek alapján kell-e a bt.-nek minimál taoalapot megállapítania, ha egyébként a 06. 29. – 07. 31. közötti időszakban veszteséges volt? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Kiva-áttérési különbözet Kérdés
Egy kft. 2020.03.01-jétől szeretné indítani a végelszámolást. A cég 2018.01.01-jétől 2020.02.29-éig kivás, 2020.03.01-jétől a végelszámolás miatt visszakerül a tao alá. A visszatérés miatt áttérési különbözetet kell számítani, és ebben kérném a tanácsukat. 2017. év adózott eredménye (TAO) 9 100 ezer nyereség. 2018. évi adózott eredmény (kivás) 3 000 ezer nyereség. 2019. évi adózott eredmény (kivás) -14 000 ezer veszteség. 2020.01-02. hónapra várható adózott eredmény (kivás) - 500 ezer veszteség. 2019-ben volt még 9 000 ezer jóváhagyott osztalék még a tao eredménytartalék terhére. Jól gondolom-e az áttérési különbözet számítását? Áttérési különbözet = 9 100+3 000-14 000= -1900. Vagyis nem kell lekötött tartalékot képezni. A 2019-ben jóváhagyott osztalékkal kell-e valamit tenni, mert 2019-ben csökkenti az eredménytartalékot, viszont még a taós eredménytartalékból lett jóváhagyva.
Kiva áttérési különbözet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Beolvadás miatt a jogutód cégnek át kell térnie kiváról tao-ra. Az átértékelési tartalék számításával kapcsolatban kérnék segítséget, hogy jól gondolom-e. A kiva alatt összességében veszteséges volt a cég, a veszteség összege 83 900 e forint (vagyis az eredménytartaléka ennyivel csökkent a mérlegben a kiva időszaka alatt), és volt tárgyi eszköz beszerzése, melynek a könyv szerinti értéke a kivaalanyiság megszűnésekor 17 731 e forint, akkor az áttérési különbözet minusz 101 631 e forint, így 101 631 e forint elhatárolt veszteséget visz át a következő 5 év tao-s időszakára, amivel az eredményt majd csökkentheti? Illetve a beszerzett eszközök után a tao-ban már nem számolhat el értékcsökkenést?
Pótbefizetés kft.-nél Kérdés
Tisztelt Cím! Adott egy kft. 3 milliós törzstőkével, 1 millió forint eredménytartalékkal és a 2019. évi beszámoló szerint (benyújtva 2020. május 31.) 10 millió forint veszteséggel. Egyéb saját forrás hiányában -9 millió lesz a saját vagyona. A létesítő okirat szerint a tagok pótbefizetésre kötelezhetők, melyet törzsbetét arányosan készpénzben szándékoznak teljesíteni. Mi ennek a lehetséges végső határideje? Amennyiben legalább egy évvel (vagyis 2021. május 31-iég) elhúzható, adódik a következő kérdésem. Tegyük fel, hogy már ezen nap előtt benyújtotta a cég a 2020. évi beszámolóját, mely 9 milliónál nagyobb nyereséget tartalmaz, s az eredménytartalékot fogja növelni, tehát újra pozitív a saját tőke. Így is teljesítendő a pótbefizetés, vagy okafogyottá válik-e? Segítőkészségüket ezúton is köszönöm, mert hiába kerestem a választ a Ptk.-ban (különösen a 3:182-183-ban, ha jól emlékszem). Tisztelettel: Kisházi Sándor
Emelkedett a Rába csoport bevétele, csökkent a vesztesége Cikk
A Rába csoport 12,9 százalékos növekedéssel 27,6 milliárd forint árbevételt ér el az idei év első hat hónapjában, adózott nyeresége 854 millió forint volt, 33,7 százalékkal magasabb, mint az előző év azonos időszakában – közölte a győri székhelyű járműipari vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT)honlapján.
Új lehetőség: egyéni vállalkozóból kft. – Feltételek és teendők Cikk
2019. július 23-án kihirdették az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2019. évi LXXIII. törvényt (Mód tv.), amely az egyéni vállalkozó által alapított kft.-t érintően módosítja a számvitelről szóló, illetve a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény egyes előírásait.
Bajban a Boing Cikk
A 737 MAX-okkal kapcsolatos problémák miatt 800 millió dollár adózott veszteséget jelentett az amerikai Boeing repülőgépgyártó az első fél évben.
Fióktelep, áfa kérdés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Szlovéniában fióktelepként kereskedelmi üzletet nyitott. A fióktelep Szlovéniában adószámmal és közösségi adószámmal is rendelkezik. A következő kérdésekben kérem tájékoztatásukat: - A magyar kft.-től árut szállítanak ki a Szlovéniai boltba, későbbi értékesítésre. A kiszállításnál tényleges értékesítés nem történik.Közösségi értékesítésként a kiszállítás időpontjában keletkezik-e áfakötelezettség? Ha keletkezik áfakötelezettség, milyen bizonylatot kell kiállítani, mi a teljesítési időpont? Tényleges értékesítés nélkül, hogyan kell ezt a magyar társaságnál könyvelni? - A szlovén fióktelep tevékenységének könyvelése a magyar társaságban elkülönítetten történik. A fióktelep veszteséges tevékenysége esetén a magyar társaságnak ezzel meg kell-e emelni?
Határidős devizaügyletek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. határidős devizaügyleteket köt, ezeknek hogyan történik a könyvelése? A társaság eredményében hogyan jelentkezik ezen ügyletek nyeresége, illetve vesztesége? Amennyiben a társaságnak nem ez a fő tevékenysége, ezen ügyletek esetleges vesztesége teljes mértékben elszámolható az évvégi teljes eredményben? Köszönettel.
Kicsalt pénzösszeg elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég tulajdonosát/ügyvezetőjét megtévesztették, eredeti céglogóval ellátott e-mail-ben akciós termékeket kínáltak neki megvételre egy nagymúltú cég nevében, akivel egyébként mindennapi üzleti/kereskedelmi kapcsolatban vannak. A csalók kérték, hogy az egyszeri rendkívül akciós kiárusítás ellenértékét utalja el egy bankszámlára. Mivel máskor is céges logóval ellátott e-mail-ben kapott értesítéseket az akciókról, ezért az ügyvezető jóhiszeműen eljárva, elutalta a pénzt. Majd két nap múlva, miután nem kapott értesítést a megvásárolt áru érkezéséről, elkezdett telefonálni, és akkor jött rá, hogy csalás áldozata lett. Rendőrségi feljelentést követően derült ki, hogy nem egyedi esetről van szó, más kereskedőktől is csaltak ki pénzt. A rendőrség időközben lezárta az ismeretlen tettesekkel szemben folytatott nyomozást, az átutalt pénzt így elvesztette a cég. A nyomozást lezáró jegyzőkönyvvel egyidőben a kicsalt összeget ráfordításként elszámoltuk a cégnél. Kérem segítségüket abban, hogy az összeget egyéb követelésként kell-e kimutatni mindaddig, amíg el nem évül, vagy helyesen tettük-e a ráfordításként való elszámolást? A ráfordításként elszámolt összeggel meg kell-e növelni a társasági adóalapot, tekintve, hogy így is nagy veszteség érte a céget?
Személygépkocsi-beszerzés kivás időszakban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kivás társaság új személygépkocsit szeretne vásárolni. A gépkocsit céges ügyben és magáncélra is fogja használni. A taós időszak alatt keletkezett, még el nem számolt veszteséggel szemben elszámolhatja-e a személygépkocsi vételárát? Vagy erre vonatkozóan van valamilyen tiltó szabály? Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Léderer Györgyné
Ingatlan-bérbeadás adózása több ingatlan esetében Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat: Magánszemély bérbe ad kettő lakóingatlant. Az egyik esetében felújíttatta korábban a fürdőszobát. Ebből adódóan több kiadása keletkezett ezen ingatlan esetében, mint amennyi bevétele. Viszont a másik ingatlannál több volt a bevétel, mint a kiadás. Azt tudom, hogy összességében nem lehet több a kiadás az önálló tevékenységből származó jövedelem esetében, mint a bevétel. Az után szeretnék érdeklődni, hogy külön-külön az ingatlanok tekintetében sem lehet több a kiadás, mint a bevétel, vagy az egyik ingatlan-bérbeadás veszteségét a másik ingatlan-bérbeadás nyereségébe be lehet számítani? Köszönöm megtisztelő válaszukat!
Üzletrész-értékesítésből származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy magánszemély több cégben lévő részesedéseit értékesíti, és egyik értékesítésből nyeresége, a másikból vesztesége keletkezik, akkor az szja-bevallás készítésekor a nyereségből levonhatja-e a veszteséget a jövedelem számításakor? Köszönettel: Jancsó Katalin