63 találat a(z) vagyonadó cimkére
Oszkó az ingatlanadóról: visszatáncolni ésszerűtlen lenne Cikk
Ismét határozottan cáfolta a pénzügyminiszter, hogy valamennyi ingatlant meg kívánná adóztatni a kormány, úgy vélte, hogy a módosító javaslatok elfogadásával igazságosabb lesz a vagyonadóztatás és megerősítette, hogy erről az adónemről nem folytattak külön egyeztetést az IMF-fel, ez az egész a 2010-es intézkedési csomag része.
Vámosi-Nagy: a vagyonadó kálváriája, avagy mire számíthatnak a vagyonosok? Cikk
Az adótörténelem gyakran ismétli önmagát. Nem ritka, hogy a múltban alkalmazott megoldások elavulnak, elfelejtődnek, az élet változása miatt okafogyottá válnak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy már megszűntnek gondolt variációk újból előkerülnek. A vízi járműadó jó példa minderre.
Oszkó: a második, harmadik, sokadik ingatlan is adózna Cikk
Bár a vagyonadó szempontjából összevonni nem lehet az ingatlanokat mégiscsak adózna az állampolgár második, harmadik, illetve sokadik ingatlanja is, csökkenő adómértékkel, így akár az eredetileg tervezett adókulcs is csökkenhetne - ismertette a pénzügyminiszter kedden.
Helyi adók az Európai Unióban és Magyarországon Cikk
Öt EU-s tagországban egyáltalán nem kell helyi adót fizetni, és a többi tagállam szabályozása is nagyban eltér egymástól. Európai Uniós körkép a helyi adókról.
Alakul a vagyonadó: egyeztetés a kulcsokról Cikk
A vagyonadó kapcsán folynak a számítások arról, hogy a kormány javaslatához képest lehet-e más kulcsokkal is biztosítani az ebből tervezett költségvetési bevételt - mondta Kovács Tibor, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerdai sajtótájékoztatóján.
IMF-záradék: ráfizetnénk, ha mégsem lenne ingatlanadó Cikk
Ha nem lenne vagyonadó, megszegnénk az IMF-fel és az EU-val kötött húszmilliárd eurós mentőcsomag-szerződést. A szerződés májusi módosításában benne van a vagyonadó bevezetése - tudta meg az Index. Így a parlament legfeljebb kisebb átrendezést hajthat végre.
Adótörvények a parlamentben: szja, különadó, cafeteria Cikk
A kormány az adórendszer olyan átalakítását tartja helyesnek, ami a foglalkoztatást támogatja, a munkát, a többletteljesítményt ösztönzi - mondta Katona Tamás pénzügyminisztériumi államtitkár expozéjában, kedden a parlamentben.
Döntés a vagyonadóról, az ehoról és a csődtörvényről Cikk
A jövő évi adótörvények és a vagyonadóról szóló törvényjavaslat vitáját kezdi meg jövő heti kétnapos ülésén az Országgyűlés. A közteherviselés rendszerének átalakítását célzó törvénymódosításokat és a vagyonadóról szóló törvényjavaslatot kedden hatórás időkeretben, együttes általános vita keretében tárgyalják a képviselők.
Vagyonadó: az ördög a részletekben lakozik Cikk
A vagyon az ember javainak összessége, vagyis a vagyontárgyak, jogok együttese. Bár most vagyonadóról beszélnek a döntés-előkészítők, valójában vagyoni típusú adókat szeretnének bevezetni, mégpedig az ingatlanra, a motoros vízi járművekre, a légi járművekre és a nagy teljesítményű személygépkocsikra. Ezek vagyontárgy-adók. A fogalmi különbség tartalmit takar. Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst&Young adóigazgatója kommentál.
Vagyonadó: az APEH szedi majd be, önbevallás alapján Cikk
A 2010-től bevezetni tervezett vagyonadó központi adó lesz, amelyet az APEH szed be önbevallás alapján - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter csütörtökön, a kormányszóvivői tájékoztatón.
Vagyonadó: kedvezményt kapnának a munkanélküliek Cikk
Önálló törvénybe foglalják a jövő évtől bevezetendő vagyonadót, amely nemcsak magánszemélyekre, hanem szervezetekre is vonatkozik majd - értesült az MTI több forrásból szerdán.
Ingatlanadó: arányos közteherviselés? Cikk
Populista ingatlanadót tervez bevezetni a kormány a „fizessenek a gazdagok” ösztönökre apellálva. Kacsalábon forgónak csak ritkán nevezhető, 30 millió forintnál értékesebb otthon a lakásállomány mindössze 4,5 százaléka.
Vagyonadó: 30 millió felett indulna Cikk
A miniszterelnök azt javasolja a szocialista frakciónak, hogy 30 millió forintos értékhatár felett legyen csak vagyonadó.
Új cégautóadó: méltánytalanságok, mentességek és az ellenőrzés Cikk
Legyen igazságosabb és átláthatóbb – ez volt a kormányzat szándéka a február 1-jétől bevezetett új cégautóadó-rendszerrel. Ám ez sem mentes a méltánytalanságoktól, például az egyéni vállalkozók egy része rosszabbul járt. Hogyan ellenőriz az APEH és alkotmányos-e ez a típusú vagyonadóztatás?
Alkotmánybíróság kontra vagyonadó Cikk
Adózni nem szeretünk, de muszáj. Szükséges rossz! Az adózó maga állapítja meg a törvények szerinti adóalapot, adót és maga is fizeti meg. Ha nem ezt teszi, az adóhatóság – természetesen a törvények keretei között – a mulasztást megállapítja, büntet és behajtja a tartozást. Súlyosabb esetekben akár büntetőeljárás is folytatható az adócsalóval szemben. Ez normális országokban így folyik. Nálunk ez a folyamat – finoman szólva – hézagos. Jó példa erre az Alkotmánybíróság legújabb döntése a vagyonadóról.