123 találat a(z) utazási költségtérítés cimkére
Utazási költség térítése dolgozónak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Cégünk téríti a dolgozók munkába járási költségét (cégnévre szóló számla ellenében a buszbérlet 86 százalékát). Az egyik munkavállaló szabadság miatt nem tudta behozni a bérletszámláját az adott hónapban, ugyanabban a hónapban kifizethetjük részére az előző havi és az adott havi bérletszámla 86 százalékát? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Munkába járás költségének elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk változó munkahelyen dolgozik. A lakóhelyéről vonattal és BKV-val érkezik az aktuális munkavégzés helyszínére. Naponta vásárol jegyet, és kér róla a vállalkozás nevére szóló áfás számlát. A havi utazási költség nem éri el a 39/23010.(II.26.) kormányrendelet szerint meghatározott felső korlátot. A 100 százalék utazási költség megtérítése a munkavállalóknak keletkeztet-e adó- és/vagy járulékfizetési kötelezettséget?
Munkába járás gépkocsival
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk, egy kavicsbánya, amit a dolgozóink nem tudnak tömegközlekedéssel megközelíteni. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben elszámolhatok-e több költségtérítést nekik adómentesen, vagy csak a kilométerenkénti 9 forintot, és amit elszámolok pluszban, az munkabérként adózik? Köszönöm!
Ügynököket alkalmaz? Így térítheti meg az utazási költségeiket
Cikk
Piacszerzés érdekében sok cég foglalkoztat ügynököket, akik személygépkocsival járnak havonta akár több ezer kilométer utat megtéve a lehetséges ügyfelekhez, gyakran a határon túlra is. Hogyan célszerű számukra utazási költségtérítést fizetni?
Utazási költségtérítés
Kérdés
T.Szakértő! Vidéki lakhelyű ügyvezető budapesti székhelyű cég esetén BKK bérletet kaphat-e munkábajárás címén (tehát adómentesen)? A lakhelye és Budapest közti közlekedésre nem kap térítést, azt cégautóval intézi. Segítségét köszönöm. Ildi
Oktató szállásköltsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk szerződést kötött külső céggel oktatás megtartására. Az oktató szállásköltségét, a szállodából a cégünkhöz történő utazását is mi fizetjük, a cég nevére szóló számla alapján. Ebben az esetben a szállodaszámlát és a taxiszolgáltatást is oktatási költségre kell könyvelni? Köszönöm szépen a válaszát!
Munkába járás költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünkben munkába járás költségtérítéseként és az ingázóknak a busz és vasútbérlet 86 százalékát, illetve a törvény által engedélyezett esetekben a kilométerenkénti 9 forintos költségtérítést juttatjuk. Mindezek igazolásához lakcímet, illetve tartózkodási helyet igazoló okmánymásolatot és útvonaltervet kértünk. Amennyiben a munkavállaló okmánnyal lakóhelyét nem tudja igaolni, csak nyilatkozik, hogy honnan jár munkába (nincs bejelentve oda, ahol életszerűen tartózkodik, adható-e az adótörvények szerinti juttatás? Elfogadható-e a nyilatkozat? Ki tartozik felelőséggel, ha nem felel meg a valóságnak a dolgozó nyilatkozata? Üdvözlettel: Andrea
Órákat utazik a munkavégzés helyszínére? Ez számít munkaidőnek
Cikk
Mikor számít bele az utazási idő a munkaidőbe? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Hazautazás költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk téríteni a hétvégi hazautazás, illetve a napi munkába járás költségét azoknak a munkavállalóknak, akiknek a lakóhelye, illetve a tartózkodási helye a közigazgatási határon kívül fekszik. Kérdésünk: milyen nyilatkozatra, dokumentumra van szükség ennek a kifizetéséhez? Kérjük, hogy nyilatkozzanak a lakóhelyükről? Régebben olyan álláspontok is megjelentek, hogy a lakcímkártya másolata megfelelő dokumentum a költségtérítés jogosságának igazolásához, de nem tudjuk, van-e jogosultságunk a lakcímkártyáról másolatot készíteni. Válaszukat előre is köszönjük!
Külföldi állampolgár utazási költségtérítés
Kérdés
Társaságunk lengyel állampolgárt alkalmaz, akinek negyedévente egy lengyelországi hazautazását térítené a cég. Kérdésem, hogy ezt milyen feltételekkel, milyen adóterhekkel tehetjük meg? Köszönöm.
Így kaphat utazási költségtérítést a beteg
Cikk
Az orvoshoz, illetve az egészségügyi szolgáltatóhoz történő utazás költségeit az egészségbiztosító meghatározott esetekben megtéríti a betegnek. Ha a beteg kora vagy egészségi állapota miatt kísérőre van szükség, akkor kísérő személy is kérheti utazási költségének megtérítését. Összefoglaltuk, hogy milyen esetekben és milyen mértékben téríti meg az utazási kiadásokat az egészségbiztosítótól.
Üzembentartó 9 forintos költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérem szíves segítségüket a következő esettel kapcsolatban: közalkalmazott munkába járásra kilométerneként 9 forint költségtérítést kap. Az átadott forgalmi engedélyben tulajdonosként nem a házastársa van bejegyezve, hanem egy rokon. Ő, aki a 9 forintot igényli, üzembentartóként szerepel, használja és fenntartja a gépkocsit. A kérdésem az lenne, hogy üzembentartónak is fizethet költségvetési szerv így költségtérítést? Munkájukat megköszönve, tisztelettel: Szabó Anita
Kinek jár, és kinek nem munkába járási költségtérítés?
Cikk
Meglehetősen ellentmondásosak a munkába járás miatti költségek viselésére vonatkozó előírások. Ha például valaki Budapesten, a XI. kerület kamaraerdei határszélén lakik, és a fővárosban dolgozik, nem jogosult utazási költségtérítésre. Ha viszont valaki ugyanahhoz a céghez az utca másik oldaláról, a Budaörshöz tartozó részről jár be, neki már jár ilyen juttatás. És ez fordítva is igaz, ha a budaörsi Budaörsön dolgozik, nem jogosult költségtérítésre, miközben a kamaraerdei igen, ha budaörsi cég alkalmazza. Összefoglaltuk, kinek jár, és kinek nem munkába járási költségtérítés.
Utazási költségtérítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató kifizetheti-e összevontan, például a 01-06. hónapokra a helyközi utazási bérlet költségtérítést a munkavállaló részére 07. hóban? Válaszát előre is köszönöm.
Utazási költségtérítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rendszeres munkába járással kapcsolatos költségtérítés esetében a munkáltató, nem csak a 86 százalékos kötelező térítést szeretné adni a munkavállalónak, hanem a helyközi bérletét 100 százalékban megtéríti. Keletkezik-e, és milyen adófizetési kötelezettsége a munkavállalónak vagy a munkáltatónak a 86 százalékot meghaladó térítés után? Ugyanez a szabály alkalmazandó-e hétvégi hazautazás költségének térítésekor?