169 találat a(z) teljesítési időpont cimkére
Pénzforgalmi áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pénzforgalmi áfa alá bejelentkezett vevő részére kiállított számlák után a számla kibocsátójának melyik időszakban kell az áfát megfizetnie? A számla teljesítési időpontjában vagy a számla pénzügyi kiegyenlítésének időszakában? Válaszukat előre is köszönöm.
Áfateljesítési időpont exportnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Számlázásunk során téves teljesítési időpont lett megadva, 03.29. helyett 04. 29. Áruértékesítés történt, és a számla kelte 04. 03. Kérdésem, hogy szükséges a számlahelyesbítés mellett áfa-önellenőrzés vagy sem, mivel adót nem érínt? Köszönöm szépen!
Katabevétel megállapítása, téves utalás Kérdés
Tisztelt Szekértő! Egyéni vállalkozó, kata alanya. Szolgáltatást végez, amiről az áfatörvény 58, paragrafusa szerinti időszakos elszámolású ügyletként számol el, e szerint állítja ki a számlákat. Hogyan kell megállapítani a 2017. évi bevételt? 1; Olyan számla esetében, amelynél az elszámolási időszak 2017.11.27-12.01., a számla kelte: 2017.12.19., az áfateljesítés időpontja és a fizetési határidő egyaránt: 2018.01.01., az ellenérték jóváírásának napja is 2018. évi, melyik év katás bevétele lesz a fenti számla nettó összege? 2; Beleszámít-e a 2017. évi bevételbe az olyan bankszámlán jóváírt összeg, amelyet a vevő – tévesen – duplán utalt el az adott számlához kapcsolódóan? A téves utalást az egyéni vállalkozó 2018-ban visszautalta. Segítségét előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozó bevétele és az áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: Alanyi áfamentes katás egyéni vállalkozó bevételének feltétele a pénzügyi teljesítés is, tehát akkor számít bevételnek a teljesített szolgáltatás, amikor az kifizetésre kerül. Ugyanezt a bevétel az áfa szempontjából mikor kell figyelembe venni? A számla teljesítési dátumakor, vagy a pénzügyi teljesítéskor? Az alanyi áfamentes határ elérése miatt ez is fontos szempont. Tisztelettel és köszönettel: V. Ildikó
Időszakos elszámolású ügyletek evába belépéskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem volt még evába átlépő, számviteli törvény hatálya alatt maradó ügyfelünk. Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi ügyleteket hogyan kell kezelni átlépéskor. Időszakos elszámolású árbevétel, számla kelte 2018.01.05., számla teljesítési időpontja és fizetési határideje 2018.01.15. Tartalma szerint a teljesítés 2017. december havi. Bejövő számlaként szintén van hasonló számlánk. A számviteli törvény szerint el kell-e számolni az árbevételt és a költséget 2017-re? Keletkezik-e fizetendő, illetve levonható áfa? A NAV telefonos ügyfél szolgálatán azt a választ kaptam, hogy a számla kibocsátásakor evaalany, tehát evás bevétel és evás időszak alatt keletkezett költség, áfafizetési kötelezettsége nem keletkezik, áfát nem vonhat le. Hogyan járok el helyesen. Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Mlinár Jánosné
Így határozza meg a teljesítés időpontját, számoljon velünk! Cikk
Az Adózóna kalkulátora segítséget nyújt a folyamatos teljesítésű, időszaki elszámolású ügyletek számlázásához, a teljesítés időpontjának meghatározásában. Az elszámolási időszak kezdő és utolsó napjának, a számla keltének és a fizetési határidőnek a megadása után a kalkulátor automatikusan kiszámolja mi lesz a teljesítés napja, így könnyedén ellenőrizhetők a bejövő számlák, illetve számlakiállítás előtt a tervezett számlakép.
Katás – számlázás Kérdés
Katás céggel időszakos elszámolásban állapodnak meg a felek. A számlák teljesítési időpontjaként az elszámolási időszak utolsó napját tünteti fel a szolgáltató. Helyesen-e vagy az áfatörvény 58. paragrafusának előírását kell alkalmaznia?
Foglaló bérleti szerződésben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás bérel üzlethelyiséget, amelyet további bérletbe kíván adni. Ahhoz, hogy a bérbevevői ne álljanak el a szerződéstől, foglalót szeretne tőlük kapni, amit a bérleti szerződésben is foglalóként nevesít, és a későbbi bérleti díj összegébe beszámításra kerül. A bérleti szerződést február hónapban kötnék meg, de a bérleti jogviszony áprilistól indulna. Ebben az esetben az átutalt foglalóról milyen bizonylatot kell kiállítania a társaságnak, és milyen teljesítési időpontban? A foglaló ugyanúgy működik, mint az előleg (vagyis ahogyan a bérleti szerződésben van a fizetési ütemezés, úgy az első számlában levonásra kerül a fizetett foglaló összege)? Köszönöm válaszukat!
Áfakörös katás egyéni vállalkozó kata-teljesítési időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy katás egyéni vállalkozó átlépte az alanyi mentesség határát év közben és bekerült az áfakörbe, akkor onnantól kezdve a katás bevételek teljesítési időpontjait is az áfatörvény szerint kell meghatározni vagy megmarad továbbra is a pénzmozgás időpontja, mint teljesítési időpont és így két különböző teljesítési időponttal kell dolgozni (az áfára az áfatörvény szerint, a katára pedig a pénzmozgás szerint)? Konkrét példával: decemberi utalásos számla (áfával), teljesítési időpont a számlán szintén decemberi, de várhatóan csak januárban fogják kifizetni. Melyik évhez kell számítani áfát és kata bevételt? Köszönöm válaszát! Üdvözlettel Zoltán
Teljesítési időpont a számlán Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelünk egy féléves karbantartási díjról számlát állított ki, az elszámolási időszak 2017.10.01-2018.03.31. A számla kelte 2017.11.13., a teljesítési időpont 2018.06.30. és a fizetési határidő is 2018.06.30. Szóltunk, hogy ezt így nem tudjuk elfogadni, mivel a teljesítési időpont ebben az esetben a számla keltével egyezik meg. Javították a következők szerint: kiállítottak egy sztornó számlát, és kiállítottak egy számlát, melyen a számla kelte 2017.12.07., a teljesítés időpontja is 2017.12.07, a fizetési határidő pedig 2018.02.04. Kérdésem: mi a helyes teljesítési időpont a módosított számlán a 2017.12.07. vagy ha eredetileg jól állítják ki a számlát a 2017.11.13.? Köszönettel: Filip Emese
Számlakiállítás szabályai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy szeptember havi munka, amit készpénzben egyenlítenek ki október 10-én. Amennyiben a számla nem minősül folyamatos teljesítésűnek, akkor milyen módon lehet szabályosan számlát kiállítani? Ismereteim szerint ezt a számlatömbben lehet csak helyesen lekezelni, ahhoz, hogy az áfateljesítést a helyén kezeljük, ami ez esetben szeptember lesz. Ha kiállítok egy készpénzfizetési számlát, akkor az októberre lenne fizetendő áfa, ami szerintem helytelen. Használható-e ez esetben a "készpénzfizetési" számlatömb? A "számla" elnevezésű tömbben, ha a fizetési mód készpénz, akkor a három dátumnak meg kell egyeznie, vagy lehet a teljesítés napja eltérő? A másik eset, amikor ugyanez a tétel folyamatos teljesítésű. Megítélésem szerint ez esetben már használható a készpénzfizetési számlatömb is. Bár, ha nem október 10-én fizet, hanem egyhónapos késéssel, akkor már megint nem lenne helyes az áfaidőszak. Összességében tehát arra lennék kiváncsi, hogy mely esetben lehet használni a készpénzfizetési számlatömböt szabályosan. Köszönettel.
Ingatlan adásvétele áfa szempontjából Kérdés
Áfa szempontjából mikor valósul meg a teljesítés, mikor kell számlázni az ügyletet? Milyen áfával az adásvétel tárgyára (építési telek, beépített ingatlan vagy föld-e), ingatlan típusára tekintettel? Áfakörös adóalanyok ingatlanra adásvételi előszerződést kötöttek eladó tulajdonát képező szántóra.(Földforgalmi törvény szerint Vevő nem vásárolhat szántót.)Ideiglenes művelés alóli kivonással Vevő saját csarnok beruházást valósíthat meg a területen. Végleges művelés alóli kivonást követően, amennyiben a használatbavételi engedély 19.12.31-ig kiadásra kerül, végleges adásvételi szerződést kötnének a területre. Ráépített épület nem képezi az adásvételt, annak tulajdonjogát eladó elismeri a ráépíttető tulajdonának. Földterület, ráépült épület egy hrsz.marad. Előszerződésből: „Vevő ingatlan teljes vételárat a végleges adásvételi sz. megkötését követően utalja,eladó addig semmilyen jogcímen nem szed be ellenértéket a területre.” Ingatlan vevő saját tulajdonába kerülésével a szerződést teljesítéseként elfogadják.”Vevő beruházás megvalósítása érdekében még szántó megnevezésű - de művelés alól ideiglenesen kivont - beépítetlen ingatlan birtokába lép. Vevő az ingatlan birokba vételétől kezdődően húzza az ingatlan hasznait és viseli az annak használatával felmerülő terheteket.” Meghiúsulás esetén vevő köteles eredeti állapotot helyreállítani.”Végleges szerz.előtt a tul.lapon „kivett parkoló gépjármű tároló és javító csarnok épület” a megnevezés. Eladó nem tette adókötelessé ingatlanértékesítéseit.
Ingatlan értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kft.-nk értékesíti a saját tulajdonát képező irodaépületét az egyszemélyes tulajdonosa részére, amely egy német cég. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy számlázhatunk-e áfamentesen, valamint, hogy az adásvételi szerződésben és a számlán különválasztva kell-e feltüntetni az épület és a telek értékét? A teljesítés időpontja az adásvételi szerződés aláírásának időpontja lesz, valamint forintban kiállíthatjuk-e a számlát? Válaszukat köszönöm.
Katás bt. áfája és bevétele II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a bevételeinek áfáját az ellenérték befolyásától függetlenül (bevételi nyilvántartástól eltérően) akkor vallotta be a bt., amikor a számla teljesítési időpontja volt, akkor a költségszámlák áfája levonható szintén a teljesítés időpontjában akkor is, ha azokat még nem fizette ki a vállalkozó?! Ha a bevételi nyilvántartást vezető katás bt. nem élt eddig azzal a lehetőséggel, hogy a bevétel befolyásának időpontjában vallja be az áfát, akkor válthat valamikor arra, hogy éljen ezzel? Szükséges ehhez külön a pénzforgalmi elszámolást választani?
Előleg számlázása és áfa elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy internetes kereskedelemmel foglalkozó családi vállalkozás számlázási szabályaival kapcsolatosan szeretnék állásfoglalást kérni. A vevők (többnyire) magánszemélyek és a teljes vételárat előre kell megfizetniük. A termék ezt követően kb. két hét múlva kerül postázásra, futárszolgálattal kézbesítésre részükre. Az adóhivatal tájékoztatója szerint mentesül az adóalany a számlaadási kötelezettség alól, ha a nem adóalany személy 900 ezer forintot el nem érő előleget fizet és a számla kibocsátását nem kéri. Amennyiben az adóalany ilyen indokkal mentesül a számlaadási kötelezettség alól, a kapott előlegről nem kell nyugtát kibocsátania. Ez esetben a banki bizonylatok dokumentálják a pénzmozgást. Az áfafizetési kötelezettség ez esetben is a jóváírás napján fennáll, vagyis az áfatörvény szerint előlegként funkcionál és könyvelése is ez alapján történik? A tényleges teljesítés – postára adás napja vagy a futárszolgálatnak történő átadás napja, foxpost küldés – napjával mint teljesítési időponttal kell számlát kiállítani? Ez a számla tartalmazza a tényleges értékesítés adatait és összegét, levonva belőle a fizetett előleget, így a számla nulla végösszeggel kerül kiállításra és ebben az időpontban már áfafizetési kötelezettség sem merül fel? Köszönettel: