164 találat a(z) teljesítési időpont cimkére

Számlázás teljesítést megelőzően Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk termékek értékesítését végzi, úgy, hogy az árukat kiszállítja különféle partneri címekre, címenként olykor jelentős számú és fajtájú árucikket szállítva. A áruk ellenértékének kifizetése készpénzzel történik az áru átadásának napján. A számla kiállítása (számlázóprogram segítségével) azonban a szállítást megelőző napon (a termékek felrakodásakor, előkészítendő a következő napra), tekintettel arra, hogy a fuvarozást végző kollégát mentesítsük a helyszíni adminisztráció alól. Így a számla kiállításának időpontja egy nappal korábbi mint az ellenérték kifizetésének és az áru átadásának napja, a teljesítés időpontja viszont "jövő idejű", az akkor még valószínűsített teljesítés napja (az ügylet mindig teljesedésbe megy), a fizetés módja pedig készpénz. Kérem megtisztelő állásfoglalását az eddig folytatott gyakorlattal kapcsolatban, különös tekintettel egy esetleges adóhatósági ellenőrzés során felmerülő jogkövetkezményre. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Több ügylet számlázása: termékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Megtehetik-e termékértékesítés esetén az eladók, hogy egy vevővel időszakos elszámolásban állapodnak meg, és eszerint számláznak? Tehát 10 db szállítólevél időpontja június különböző napjaira esik. A rajtuk szereplő tételekről készült számla kelte 06. 29., a teljesítés időpontja 07. 29., fizetési határidő 07. 29. Helyes-e így a számlázás?

3 kérdés, 3 válasz az áfáról Cikk

Olvasóink egyebek között a teljesítési nap, a magáncélra is használt tárgyi eszköz, továbbá az értékhatár túllépése utáni bevallás kapcsán kérdeztek az áfaelőírásokról. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Folyamatos szolgáltatás heti számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk üdülőjét a szakszervezet üzemelteti. Eddig havonta történt az elszámolás, s üdülő használati díjat számláztunk nekik. A teljesítési dátum a hónap utolsó napja volt, a számla kiállításának napja, amikor kiállítottuk következő hónapban a számlát, a fizetési határidő pedig számla kiállítása+30 nap. Ilyen számlák kiállítására a nyári időszakban kerül sor (3-4 számla/év). Most szeretnének áttérni a heti elszámolásra. A nyaraltatási turnusok szombattól szombatig tartanak, s minden pénteken adnának erről adatot a számlázáshoz, s rákövetkező héten hétfőn számláznánk. Kérdésem, hogy ez ilyen formában folyamatos szolgáltatásnak minősül vagy sem? Ha folyamatos szolgáltatásnak minősül, és heti elszámolás van, ebben az esetben a teljesítést követően számláznánk. A számla teljesítés dátumának meg kellene egyeznie a fizetési határidővel? Hogyan kellene helyesen eljárnunk? Milyen teljesítési dátummal állíthatjuk ki a heti számlákat? Válaszát előre is köszönöm!

Csoportos áfabevallás – áttérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy meglévő csoportos áfa csoportba lép be. A jogerőre emelkedés 06.18-án lesz, tehát ettől a naptól kezdődően kell használnia az új adószámát (a 9. számjegy változik 2-ről 4-re), illetve a csoportazonosítót. Ennek megfelelően az áfabevallást 06.18-áig még „egyedi” adózóként kell benyújtani, utána pedig már a csoporttal. Azokkal a számlákkal nincs gond, ahol a számviteli teljesítés egybeesik az áfateljesítéssel, azonban a folyamatos teljesítésű számlák esetében már problémák merülnek fel. Már májusban fogadtunk be olyan számlákat, melyeknek az áfateljesítése 06.30. és mi is állítottunk ki olyan számlákat, melyeknek az áfateljesítése későbbi időpontra esik, mint 06.18.Ezeket a számlákat már nem tudom beletenni a cég „egyedi” áfabevallásába, mert 06.18. után nem küldhetek be bevallást a régi adószáma alatt, a csoportos áfabevallásba szintén nem tudom beletenni, mert a számla adatai nem felelnek meg a követelményeknek; nem az új adószám szerepel a számlán és nincs rajta a csoportos azonosító. A partnereknek sem küldhetjük vissza a számlákat, hogy állítsanak ki újakat, hiszen a számla kiállításának napján még nem volt érvényben az új adószám, és mi sem helyesbíthetjük a számláinkat, melyeket korábban állítottunk ki, mint 06.18. Van-e átmeneti megoldás, ilyen esetben miként kezeljük a számláinkat? Jogtalanul, illetve rossz bizonylat alapján nem szeretnénk áfalevonásba helyezni, viszont nem is szeretnénk elesni ezeknek a számláknak az áfatartalmától.

Folyamatos áfa-számlázás vagy sem Kérdés

Adott egy szerződés, amely egy szoftver kifejlesztésére irányul. 2018. május 2-ától 2019. április 30-áig. A fejlesztés magában foglal tervezést, fejlesztést, tesztelést, design terveket. Megállapodás alapján havonta készül számla a ledolgozott órák alapján. A havonta elvégzett feladatok a teljesítési igazoláson külön feltüntetésre kerülnek. A szerződésben rögzítve van minden hónap adott napja, amikor a számla kiállítható. A számlák összege is ugyanannyi minden hónapban. Minden egyes hónap végén a szoftver egy működő verziója kerül átadásra, amely mindig bővebb funkcionalitást tartalmaz. A legutolsó hónap végén kerül átadásra a teljes funkcionalitású szoftver. A szakaszokban általában minden tevékenység megtalálható, minden hónapban változó mértékben. Kérdés: a számlát a folyamatos számlázás szabályai szerint kell-e kiállítani vagy a szerződésben meghatározott napok a teljesítési időpontok? Válaszát előre is köszönöm. FN

Számla teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tájékoztatást szeretnék kérni az alábbi kérdésben. Egészségügyi szolgáltatást nyújtó társaság az egészségügyi szolgáltatást saját alkalmazotti jogviszonyban lévő kollégákkal és vállalkozókkal teljesíti. A vállalkozókkal „Személyes Közreműködői Szerződést” kötnek határozott időre, az elszámolás és számlázás havonként történik a teljesített órák alapján. Az egészségügyi szolgáltató az áfatörvény időszakos elszámolására hivatkozva (folyamatos teljesítés) a vállalkozók részére a számla kiállításával kapcsolatban útmutatást adott: A Személyes Közreműködő (Vállalkozó) havonként teljesítés igazolás alapján számla kiállítására jogosult, a számla teljesítés időpontja a számla fizetési esedékessége. Az Egészségügyi Szolgáltató helyes útmutatást adott-a Személyes Közreműködők részére, vagy az így teljesített és elszámolt szolgáltatást a főszabály szerint kell értelmezni, azaz az érintett időszak utolsó napja a teljesítés időpontja? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Ildikó

Minden, amit tudni kell a számlák online adatszolgáltatásáról – 1. rész Cikk

Az idei év legjelentősebb változása, hogy július elsejétől a 100 ezer forint áfatartalmat elérő számlákról, illetve az ilyen számlákat módosító bizonylatokról online adatot kell szolgáltatni az adóhatóság részére. Ötrészes cikksorozatunkban áttekintjük a számlázó rendszerek adatszolgáltatásának legfontosabb szabályait.

Építési telek értékesítésének számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany (2-es adókódú) civil szervezet tárgyieszköz-nyilvántartásában szereplő építési teleknek minősülő ingatlant értékesít. A szerződéskötéskor a vevő foglalót fizet (a szerződés bekerül a földhivatalba 6 hónapos függőben tartással), a foglaló jóváírásának napjával megegyező teljesítési időponttal, az eladó a befolyt foglalóról 27 százalékos áfával áfás számlát állít ki. A következő, a szerződésben vételárrészletnek nevezett fizetendő összeg egy hónap múlva esedékes. Erről az összegről milyen áfatartalmú, milyen teljesítési időpontú számlát kell kiállítani? Az utolsó vételárrészlet egy hónap múlva esedékes, és ügyvédi letétbe kerül (az ügyvéd benyújtja a földhivatalba a bejegyzési engedélyt), amely letét eladónak történő kifizetése a telek tehermentesítése és az adásvétel ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzése után történik. Birtokba adás az utolsó vételárrészlet eladó számláján történt jóváírását követő három napon belül történik. Hogyan kell számlázni a gazdasági eseményeket? Milyen teljesítési időpontokkal kell a számlákat kiállítani a vételárrészlet-fizetésekről? Az áfa felszámítását részfizetésenként kell feltüntetni, vagy a két vételárhátralék áfáját egy összegben (ha igen, melyik számla kiállításakor)? Köszönettel!

Időszakos elszámolású ügylet Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Ügyfelem elszámolási időszakonként állít ki számlát. Példa: elszámolási időszak 2018. 04. 01.-2018.04.15., számla kelte 2018.04.17., teljesítés időpontja és a fizetési határidő (30 napos fizetési határidőben állapodtak meg) 2018. 05. 17. Írásbeli kérésére a megrendelő a fizetési határidő lejárta előtt teljesítheti a kifizetést, melynek alapján, ha a számla keltétől számítva 10 napon belül történik meg a pénzügyi teljesítés (jelen esetben 2018. 04. 27-én utalták), akkor a bruttó számlaérték 3 százalékának megfelelő engedményre (skontó) jogosult. Jól gondolom-e, hogy az áfateljesítés (fizetés) időpontját a számla határidő előtti kifizetése nem befolyásolja, azaz 2018. 05. 17-e? Köszönettel!

Pénzforgalmi áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pénzforgalmi áfa alá bejelentkezett vevő részére kiállított számlák után a számla kibocsátójának melyik időszakban kell az áfát megfizetnie? A számla teljesítési időpontjában vagy a számla pénzügyi kiegyenlítésének időszakában? Válaszukat előre is köszönöm.

Áfateljesítési időpont exportnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számlázásunk során téves teljesítési időpont lett megadva, 03.29. helyett 04. 29. Áruértékesítés történt, és a számla kelte 04. 03. Kérdésem, hogy szükséges a számlahelyesbítés mellett áfa-önellenőrzés vagy sem, mivel adót nem érínt? Köszönöm szépen!

Katabevétel megállapítása, téves utalás Kérdés

Tisztelt Szekértő! Egyéni vállalkozó, kata alanya. Szolgáltatást végez, amiről az áfatörvény 58, paragrafusa szerinti időszakos elszámolású ügyletként számol el, e szerint állítja ki a számlákat. Hogyan kell megállapítani a 2017. évi bevételt? 1; Olyan számla esetében, amelynél az elszámolási időszak 2017.11.27-12.01., a számla kelte: 2017.12.19., az áfateljesítés időpontja és a fizetési határidő egyaránt: 2018.01.01., az ellenérték jóváírásának napja is 2018. évi, melyik év katás bevétele lesz a fenti számla nettó összege? 2; Beleszámít-e a 2017. évi bevételbe az olyan bankszámlán jóváírt összeg, amelyet a vevő – tévesen – duplán utalt el az adott számlához kapcsolódóan? A téves utalást az egyéni vállalkozó 2018-ban visszautalta. Segítségét előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó bevétele és az áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: Alanyi áfamentes katás egyéni vállalkozó bevételének feltétele a pénzügyi teljesítés is, tehát akkor számít bevételnek a teljesített szolgáltatás, amikor az kifizetésre kerül. Ugyanezt a bevétel az áfa szempontjából mikor kell figyelembe venni? A számla teljesítési dátumakor, vagy a pénzügyi teljesítéskor? Az alanyi áfamentes határ elérése miatt ez is fontos szempont. Tisztelettel és köszönettel: V. Ildikó

Időszakos elszámolású ügyletek evába belépéskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nem volt még evába átlépő, számviteli törvény hatálya alatt maradó ügyfelünk. Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi ügyleteket hogyan kell kezelni átlépéskor. Időszakos elszámolású árbevétel, számla kelte 2018.01.05., számla teljesítési időpontja és fizetési határideje 2018.01.15. Tartalma szerint a teljesítés 2017. december havi. Bejövő számlaként szintén van hasonló számlánk. A számviteli törvény szerint el kell-e számolni az árbevételt és a költséget 2017-re? Keletkezik-e fizetendő, illetve levonható áfa? A NAV telefonos ügyfél szolgálatán azt a választ kaptam, hogy a számla kibocsátásakor evaalany, tehát evás bevétel és evás időszak alatt keletkezett költség, áfafizetési kötelezettsége nem keletkezik, áfát nem vonhat le. Hogyan járok el helyesen. Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Mlinár Jánosné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink