40 találat a(z) társaságiadó-bevallás cimkére

Kivás cég szétválása Kérdés

Négy nap maradt: szeptember 30-áig még 120 ezer bevallást vár a NAV Cikk

A koronavírus-járvány egyik legnagyobb adókönnyítése, a beszámoló és az éves adóbevallások halasztása csaknem 600 ezer céget, szervezetet érintett, közülük még 120 ezertől várja az adóhatóság a társaságiadó-bevallást, amelynek beküldésére még négy napjuk maradt – tájékoztatta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Egyházi szervezet számlakibocsátása Kérdés

Társasági adó – önellenőrzés szakértői válaszra reagálás Kérdés

Ezt érdemes tudni a taoelőleg bevallásáról és befizetéséről Cikk

A cikk – bár a 2019. évi társaságiadó-bevallás halasztható szeptember 30-áig – összefoglalja a társaságiadó-előleg bevallásával, fizetésével kapcsolatos tudnivalókat.

Fejlesztési tartalék Kérdés

Elérhető a NAV honlapján a 2019. évről benyújtandó társaságiadó-bevallás Cikk

Elérhető már a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján a 2019. év re vonatkozó 1929 jelű bevallás.

Fejlesztési tartalék feloldása visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég 2015-ben képezett fejlesztési tartalékot, melyet eddig nem oldott fel, holott 2017-ben vásárolt egy lakást. Lehet-e ezt utólag beszámítani és feloldani? Az értékcsökkenés miatt önellenőrizni kellene a 2017. és 2018. évi társaságiadó-bevallást, ha egyáltalán van mód rá, hogy ezt visszamenőleg meg lehet csinálni.

Társaságiadó-feltöltés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-nek keletkezik-e december 20-ával társaságiadó-feltöltési, -bevallási kötelezettsége, amennyiben támogatási szerződést köt sportszervezettel és a támogatás összegét közvetlenül a sportszervezet részére utalja, vagyis nem az adóhivatalon keresztül, adófelajánlás keretében valósul meg az ügylet? Mire fontos ügyelnie a sportszervezettel való támogatási szerződés megkötése során? Az utalásoknak még ebben az évben meg kell történniük? Köszönöm válaszukat!

Társaságiadó-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság rendelkezett elhatárolt veszteséggel a 2013. évről. Ebből a 2014. és 2015. években adóalap-csökkentőként vett igénybe egy bizonyos részt. A 2015. évi társaságiadó-bevallás 03. 01. lapjának 01. sor (a) oszlopában fel is tüntette a továbbvihetőt. Ezt követően azonban se igénybe nem vette, se a 2016., sem a 2017. évi bevallásában azt nem írta be mint továbbvihető negatív adóalapot. Kérdésem az, hogy a fenti tévedés miatt önellenőrízhető-e a 2016. és 2017. évi társaságiadó-bevallás. Illetve ezen javítás önellenőrzésnek minősül-e, mivel adóvonzata nincs? Így vagy milyen más módon vonható le jogszerűen ezen negatív adóalap a 2018. évi társasági adó alapjából a leírás egyéb feltételeinek teljesülése esetén? Segítségét előre is köszönöm.

Táppénz-hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-tulajdonos táppénzes álományba került. 2016.09.29-től 2017.01.15-ig. A táppénz-hozzájárulási határozatot 2016.12.06-án (60 008 Ft), 2017.01.20-án (36 527 Ft ) és 2017. 02. 06-án (45 658 Ft) kapta meg a társaság. Kérdésem, hogyan és melyik számlaszámra kell az összegeket könyvelnem, ha a társaság 2017. 03. hóban utalta az összeget, a 1629-es bevallásban hogyan szerepeltetem. Üdvözlettel GK.

Osztalék elengedése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaságnál az alábbi probléma merült fel: a társaság az átvett könyvelési anyag alapján a 2000-2002 évekből hozott még a 2015. évben ki nem fizetett osztalékkötelezettséget. A társaság tulajdonosai az előírt, de ki nem fizetett osztalékot a 2015. évben elengedték a társasággal szemben, amiről jegyzőkönyv készült. A társaság 2008 óta nem végez tevékenységet, nyugdíjas ügyvezetője után az egészségügyi szolgáltatási járulék minden hónapban bevallásra került és meg is lett fizetve. A 2015. évben az osztalék elengedéséből bevétele származott a cégnek, melyet a társasági adóbevallásban adóalap-csökkentő tételként beállítottam. Jövedelem-nyereség minimumot nem számoltam a cégnek, az adózás előtti eredménye negatív lett. Ez alapján nem fizettünk társasági adót. A társasági adóbevallás benyújtásakor "nyilatkozat a jövedelem-nyereség minimum megállapításához" kódkockába 2-est írtam, tehát hogy az adóalap alapján állapítom meg a társasági adót. Jelenleg ezt egy NAV ellenőrzés kifogásolja. Véleményük szerint a jövedelem-nyereség minimum alapján kellett volna társasági adót megállapítani, ahol az adóalap 54 000 Ft lenne az elengedett osztalékkötelezettség miatt. Az osztalékkötelezettség előírása anno már egy társasági adó szempontjából adózott eredményből történt, ennek ismételt adóztatása nem jogszerű. Hivatkozhatok-e arra, hogy tévedésből jelöltem a 2-es pontot a 4-es helyett nyilatkozattételnél? Milyen szankciói lehetnek, igaza van a NAV-nak?

Feltárt nem jelentős összegű hiba – tao-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás az előző üzlet évben egy könyvelési hiba folytán több költséget számolt el helytelenül. Az üzleti évet könyvvizsgálattal lezárták, a beszámoló elkészült, és azt elfogadták. A hiba nem jelentős összegű hibának minősül. A társaságiadó-bevallás még nem lett benyújtva. Kérdésem: 1. A társaságiadó-bevallás elkészíthető-e a jelentős összegű hiba figyelembe vétele nélkül, azaz az elfogadott beszámoló adatai alapján? 2. Elszámolható-e a feltárás üzleti évében a hiba korrekciója a tao-alap növelése mellett? Köszönöm a választ!

De minimis támogatás Kérdés

Cég 2015. október elején nagy összegű de minimis támogatási igényt nyújtott be gépbeszerzésre a teljes meglévő keretére. Pályázatát befogadták, döntés 2015. december végén történt, és megítélték a teljes összeget. Gépbeszerzésre 180 napos határidő volt, de a pályázatban szereplő típus ezen idő alatti beszerzése akadályba ütközött, a beszámoló összeállításakor nem volt reális esélye a beszerzésére. Gépet a határidő lejárta előtt, 2016. júniusban mégis sikerült beszerezni, a kért támogatási összeg 2016 augusztusában megérkezett a társaság számlájára. A cég a társaságiadó-bevallásában nem szerepeltette ezen összeget a de minimis támogatások értékeként. Októberben benyújtott pályázaton igényelt támogatást 2015 novemberében – a rendelkezésre álló információnk szerint – elutasították, vagy lehetséges, hogy esetleg csökkentett összegben fogadják el. A cég munkaügyi de minimis támogatási igényt adott be 2015 november végén, mely összeget megítélték számára, és annak kiutalása is megtörtént. A cég így a 2015. évben jóváhagyott összeggel túllépte a de minimis támogatási 200 ezer euró/3 év keretösszeget. Mi a tennivaló, hogyan kell a cégnek helyesen eljárni a 1529-es önrevíziózásán túl? Mit jelent az, ha a keretösszeget túllépi a vállalkozás? A limeten felüli összeg nem tekinthető de minimis támogatásnak?

De minimis túlvétel Kérdés

Cég 2015. október elején egy nagy összegű de minimis támogatási igényt nyújtott be a teljes meglévő keretére. 2015 novemberében benyújtott, és megkapott egy másik kisebb összegű de minimis támogatást. 2015. december végén megítélték az októberben igényelt nagy összegű támogatást teljes összegben, amit viszont a cég a könyveiben, bevallásában nem tüntetett fel, mert a mérlegkészítésig rendelkezésre álló információk szerint a kiutalási feltételeknek a cég nem felel meg. 2016 júniusában a cég mégis tudott teljesíteni, így júliusban megkapta a teljes 2015 októberében igényelt összeget. A cég így a novemberben jóváhagyott összeggel túllépte a 200 ezer euró/3 év keretösszeget. Mi a tennivaló, hogyan kell a cégnek helyesen eljárni a 1529-es önrevíziózásán túl?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Álláskeresési járadék – ügyvezető

Széles Imre

tb-szakértő

Átalányadózó őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink