793 találat a(z) tárgyi eszköz cimkére
Önkormányzati tulajdonú kft. térítésmentes tárgyieszköz visszaadása Kérdés
Önkormányzati tulajdonban lévő kft.-től (társaságiadó-alany) az önkormányzat határozattal (térítés nélkül) visszaveszi a kft. nyilvántartásában lévő csatornarendszert (tárgyi eszközt). Hogyan kell a kft. könyveléséből kivezetni, könyvelni, lesz-e áfafizetési kötelezettség, ha igen, mi lesz az alapja? Ha az önkormányzati határozat korábbi évi (2012-es) önellenzőrzéssel együtt kell kivezetni a könyvelésből, az adott évig (2016-ig) tévesen elszámolt értékcsökkenés (2013, 2014, és 2015. évek) javításával együtt? Mire kell nagyon odafigyelni a kivezetés és önellenőrzés során?
Vállalkozás szüneteltetése, tárgyi eszköz eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szünetelteti a vállalkozását, és meglévő tárgyi eszközeiből értékesíteni szeretne. Áfa szempontjából mi a teendő?
Kft.-t alapítana egyéni vállalkozás: így vihet át tárgyi eszközöket Cikk
Hogyan vihet be tárgyi eszközöket az egyéni vállalkozás egy újonnan alapítandó kft.-be? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika, igazságügyi adó- és járulékszakértőnk válaszolt.
Utánfutó számviteli besorolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy az utánfutó számviteli (tárgyi eszközkénti) besorolása úgy helyes-e, ha ezt az eszközt az egyéb járművek között mutatjuk ki? Válaszát köszönöm.
Tárgyi eszköz Kérdés
A társaság csomagolóeszközét külföldről vásárolja. Új csomagoló eszközt szeretne vásárolni, ehhez célszerszámot kell készíteni. A kereskedő partnerünk a célszerszámot kéri, hogy térítsük meg, mivel a gyártó cég ezt kéri tőle is. A számlában szerszám szerepel. Hogyan könyvelem le helyesen a számlát? Tárgyi eszközként, melynek a fele a társaságunk tulajdonát képezni, a másik fele pedig a külföldi cég tulajdonát? Kérjek igazolást az eszköz nyilvántartásba vételéről a külföldi partnertől, azaz a gyártó cégtől? Milyen tao-vonzata van?
Támogatás adókedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a helyi mentőállomás modernizálásához műszaki cikk megvásárlásával és átadásával járul hozzá. Az átadott eszköz értéke után igényelhető-e valamilyen adókedvezmény?
Ingatlanvásárlás Kérdés
T.Cím ! Szeretném a segítségüket kérni ingatlan vásárlásának könyvelésére. Egy kft. vásárolt két egymás melletti családi házat azzal a szándékkal, hogy lebontás után új építésű lakásokat építsenek a telekre. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek az ingatlanok ebben az esetben tárgyi eszközként fognak a könyvekben megjelenni vagy a 2-es számla osztályon kell szerepeltetni és nyilvántartásba venni? Igazából 28 millió forintról van szó, ennyibe került a két ingatlan. Válaszukat megköszönve. Tisztelettel Zsuzsa
Tárgyi eszközök piaci értékének meghatározása végelszámoláskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolás alatt áll, van a tulajdonában egy gépkocsi, és néhány, már nulla forint értéken nyilvántartott, kisértékű tárgyi eszköz. A kft. tagjai a tárgyi eszközöket maguk kívánják megvásárolni (a végelszámoló is a kft. tagja). Hogyan köteles a végelszámoló a tárgyi eszközök piaci értékét meghatározni, és igazolni, hogy a NAV azokat elfogadja? Konkrét példaként, hogyan igazolható egy gépkocsi piaci ára a NAV számára? Hogyan határozható meg, igazolható például egy 4 éves laptop vagy egy 4 éves mobiltelefon piaci ára úgy, hogy azt a NAV elfogadja?
Tárgyi eszköz átsorolása a készletek közé Kérdés
Sinka Júlia 2014. 02. 27-én hasonló témában adott válaszához kapcsolódóan kérdezném (http://adozona.hu/kerdesek/2014_2_27_Targyi_eszkoz_atsorolasa_avr): Mi a helyzet abban az esetben, ha a társaság irodaházat üzemeltet, amelynek minden helyisége bérbe van adva, és az értékesítésre a "bérlővel együtt" kerül sor? Az irodaház építését a társaság hitelből finanszírozta, és a bankkal kötött módosított megállapodás értelmében a társaságnak értékesítenie kell a gyorsabb hiteltörlesztés érdekében, de azt nem tudja előre, hogy mely irodákat és mikor tudja eladni, így azokat átsorolni sem tudja, legfeljebb a szerződés aláírását megelőző pillanatban. Vagy a bérbeadás ténye már eleve kizárja az átvezetés lehetőségét? Köszönettel: Kiss Katalin
Eszköz bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a tárgyieszköz-bérbeadást be kell-e jelenteni külön lapon, mint az ingatlan-bérbeadást, vagy elég, ha a tevékenységi kört jelentjük be? Köszönettel: Margit
Tao szerinti értékcsökkenés támogatással megvalósított beruházásnál Kérdés
Pályázaton nyert támogatással megvalósított beruházásnál elvárás, hogy az elszámolási időszak végére (jelen esetben két év) nullára le kell írni a különböző, nagy értékű tárgyi eszközöket, melyeknek a tao szerinti kulcsai 14,5 és 33,0 százalékosak. Mi a helyes eljárás ebben az esetben: tao szerint is leírom két év alatt, és feloldom a teljes elhatárolt bevételt, vagy az előírt kulcsokkal évek alatt írom le, és a támogatási intenzításnak megfelelően oldom fel a támogatást?
Kivaalap meghatározása Kérdés
Tisztelt szakértők! Kivás céggel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Nem tudom, hogyan kell kezelni a kivás cégnél azokat a számlákat, amelyeket mondjuk 2016-os teljesítéssel állítottak ki, de a valós teljesítés 2015. évi. Illetve belezavarodtam a kivás cégek értékcsökkenésének elszámolásába, a kivás adóalanyiságot megelőző időszakra, illetve a kivás évben a tárgyi eszközök elszámolásába és a kiva alapjára hatásába. Ebben szeretnék iránymutatást kérni, hogyan kell ezt kezelni a kivarendszerében. Köszönettel: Krcsik Eszter
Művészeti alkotás bekerülési értéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az adószámos magánszemélytől megrendelt alkotás, tárgyi eszköz üzembe helyezésekor a kifizetőt terhelő szochót be kell-e számítani a tárgyi eszköz bekerülési értékébe? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlanvásárlás tulajdonjog-fenntartással Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. 2015-ben ingatlant vásárolt, melyre 6 millió forintot foglalóként kifizetett. A hátralévő vételárat részletekben, 5 év alatt fizeti ki. A tulajdonjogot az utolsó részlet kifizetése után szerzi meg. Helyesen jár-e el a cég, ha a megfizetett foglalót a 2015. évi mérlegben tárgyi eszközként mutatja ki (mint beruházásra adott előleget)? Hogyan kell számvitelileg elszámolni a részletekben történő fizetést? Az eladó cég havonta ad számlát a részletekről, "vételárrészlet" megjelöléssel. Köszönöm!
Egyéni vállalkozás megszűnésekor melyiket kell alkalmazni? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés megválaszolásához kérem szíves segítségét. Egyéni vállalkozó 2015-ben megszüntette a tevékenységét. Az szja-törvény 10. melléklet II. fejezet 1) pontja, illetve a 49/C (2) b pontja is rendelkezik a kisértékű tárgyi eszköz bevételként való elszámolásáról. Kérdésem: melyik jogszabályt, milyen esetekben kell alkalmazni? Hogyan kell elszámolni a korábban értékcsökkenés alá vont, a megszűnéskor még értéken lévő tárgyi eszközök nettó értékét? Nagyon köszönöm a válaszát.