1645 találat a(z) támogatás cimkére
Sportvállalkozás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társaságunk sportvállalkozásként részvénytársasági formában működik, látványcsapatsportágban. Elsősorban utánpótlásnevelés a fő tevékenység, amelyet szülői hozzájárulásból, támogatásból fedez, ez mellett azonban felmerülhet a korcsoportokból kikerülő tehetségesebb sportolók játékjogának értékesítése, illetve reklámbevételek is. Kérdésünk az, hogy az egyes bevételi források adómentesek-e, illetve adókötelezettség alá esnek áfa szempontjából, tekintettel az áfatörvény 85. §-ának előírásaira, az arányosítás szabályai hogyan alkalmazandók, illetve hogyan alakul a szülői hozzájárulás bizonylatolása? Köszönettel a segítségükért, válaszukért!
Támogatás szárítmány-előállítóknak
Cikk
Megjelent az a Nagy István agrárminiszter által 2019. március 13-án bejelentett, 500 millió forint keretösszegű új támogatási rendelet, amely alapján a zöldség (beleértve a fűszerpaprikát is), gyümölcs, valamint gyógy- és fűszernövény alapanyagból, forró levegővel, mesterségesen szárított, illetve aszalt termény-előállítók fűtési költségeik után támogatást igényelhetnek, olvasható az agrártárca honlapján.
Idén 167,5 milliárd forintot biztosítanak a kkv-k erősítésére
Cikk
Összesen 167,5 milliárd forintot szánnak idén a mikro-, kis- és közepes vállalkozások (kkv) erősítésére, ebből 90,84 milliárd forintot vissza nem térítendő és 76,7 milliárd forintot visszatérítendő formában – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön, az Ipartestületek Országos Szövetségének (Iposz) XXXVI. közgyűlésén, Budapesten – írja a kormany.hu.
Mikrogazdálkodó bevétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fogorvosi tevékenységgel foglalkozó bt. a NEAK-tól a támogatást az alábbiak szerint kapja. Elszámolás alapján február hónapban kerül utalásra a februári alapdíj plusz a rezsiköltség-térítés, valamint a decemberi tényleges forgalom utáni különbözet. Ebben az esetben a decemberi forgalom utáni árbevételt mikrogazdálkodói beszámolót készítő társaságnál melyik évben kell elszámolni és hogyan? 2018. vagy 2019. évi árbevétel lesz? A számlát melyik évben kell elszámolni? Segítségüket előre is köszönöm. Üdvözlettel.
Már lehet pályázni az idei innovációs támogatásra
Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által gondozott Ipar 4.0 támogatási program 2019-ben is 1,5 milliárd forint forrással járul hozzá az innovatív újraiparosításhoz, elsősorban az innovációs tevékenységeket és azok eredményeinek ipari alkalmazását helyezve előtérbe – közölte Szigeti Ádám, a tárca innovációért felelős helyettes államtitkára szerdán az MTI-vel.
Előadóművészet-támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2018. 12. 20-án elutalt 1 000 000 forintot támogatói szerződés alapján egy színháznak. Ebből 932 500 forint a támogatás és 67 500 forint a kiegészítő támogatás az igazolás alapján. Kérdésem az, hogy melyik összeget és hol kell szerepeltetni a 1829-es bevallásban? Erre a támogatási formára is vonatkozik, hogy az adóalap 80 százalékáig lehet csökkenteni a kedvezménnyel?
Ingyenes juttatások (támogatások) hatása a tao-alapra
Cikk
Cikksorozatunk második részében ismertetjük, hogyan lehet és kell elszámolni az egyes támogatások – adomány, jogszabályon minősülő támogatás, egyéb támogatás – összegét a tao-alapban, továbbá milyen igazolások szükségesek a kedvezmények érvényesítéséhez.
Támogatás a vidéki régiók társadalmi vállalkozásainak
Cikk
Közösen dolgoznak a magyarországi Hajdú-Bihar, a németországi Saalekreis, a horvátországi Duga Resa, valamint az olaszországi Piedmont régió szakemberei a társadalmi vállalkozások állami támogatási és finanszírozási modelljeinek fejlesztésén.
Ingyenes juttatások (támogatások) kezelése a tao-alapnál
Cikk
Írásunk a társaságiadó-bevalláshoz kapcsolódóan az ingyenes juttatások, pénzbeli támogatások különböző eseteit és azok adóalapnál történő figyelembevételét mutatja be.
K+f kedvezmény időbeli érvényesíthetősége 1/2
Kérdés
1) A Tao 7. § (1) alapján Az adózás előtti eredményt (AEE) csökkenti: az adózó saját tevékenységi körében végzett alapkutatás, alkalmazott kutatás, kísérleti fejlesztés (továbbiakban K+F) közvetlen költsége a felmerülés adóévében, vagy – az adózó választása szerint, ha a ktget kísérleti fejlesztés aktivált értékeként állományba veszi – legfeljebb az elszámolt értékcsökkenés összegéig az értékcsökkenés elszámolásának adóévében. Kérdés: mit jelent „az adózó választása szerint” szöveg? Ez jelenti azt is, hogy ha az adózó a k+f tevékenységet aktiválja szellemi termékként, akkor is választhatja azt, hogy a közvetlen költségek felmerülése adóévében csökkenti a tao-alapot a felmerült közvetlen költségek összegével, és ezzel összefüggésben az amortizáció elszámolásának adóéveiben már nem csökkentheti a tao-adóalapot? 2) Az AEE-t csökkenti a k+f közvetlen költsége. „Nem csökkentheti az AEE-t az említett költségből (ráfordításból) a fejlesztés céljára vagy a tevékenység költségei (ráfordításai) ellentételezésére a mérlegkészítés napjáig az adóhatóságtól igényelt, vagy az adóévben – visszafizetési kötelezettség nélkül – kapott támogatás, juttatás összegével, illetve – ha él a választási lehetőséggel – a támogatás, juttatás alapján az AEE javára elszámolt bevétellel”. Az adózó 60 százalékos támogatási intenzitású k+f fejlesztést valósít meg, amelyben az adózó a költségek felmerülése évében a bekerülési érték 50 százalékát megkapta előlegként. A támogatóval a pályázat költségeinek elszámolására, az adóévben a mérlegkészítésig nem került sor. Az adózó – az óvatosság elve alapján –, az adóévben nem számolta el a felmerült költségekre vetített 60 százalékos mértékű pályázati támogatást bevételként. Az előleget az adóév végén a kötelezettségek között tartja nyilván. Kérdés: A) Az adóévben, az adóalap, a teljes k+f költséggel csökkenthető-e, vagy max. k+f költségek 40 százalékával? B) Ha az 1.) pontban a helyes eljárás, hogy az adóévben az adóalap, a teljes k+f költséggel csökkenthető, akkor az adóalap-csökkentő tétel végleges kedvezmény? Vagy abban az adóévben, amikor az adózó elszámolja a bevételei közt a járó támogatást, akkor kell valamilyen módon a tao-alapot korrekciózni, valamely adóalap-növelő tétellel emelni? C) Ha az 1.) pontban a helyes eljárás, hogy az adóévben, az adóalap, maximum a k+f költségek 40 százalékával csökkenthető. És a támogatás valamely ok miatt nem valósul meg, és az adózó bevételei közt a támogatást soha nem számolja el, ezért a támogatási előleget például két év múlva visszafizeti. Ekkor a k+f költségek 60 százalékát, mint csökkentő tételt az adózó véglegesen elvesztette? Ha nem vesztette el véglegesen, akkor mikor veheti igénybe?
Jogkövetkezmény levonása támogatásból
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Átalányadózást választó mezőgazdasági őstermelő területalapú támogatás jogcímen megállapított 400 ezer forint összegből levonásra került a korábbi évet érintő jogkövetkezmény 300 ezer forint összege. A kifizetésre kerülő 100 ezer forint összeget kell az őstermelőnek bevételként figyelembe venni, amit ténylegesen megkapott, vagy a jogkövetkezmény összegével növelt összeget?
Alapítványnak hitel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány pályázat során többek között ingatlanfejlesztésre is nyert támogatást. Az ingatlanberuházást megkezdte, a kivitelező számlázott, de a pályázatból még nem érkezett meg a támogatás az alapítvány számlájára, így az alapítványnak saját pénzéből kellene finanszírozni a kivitelezést, amíg a pályázati forrás nem érkezik meg a számlájára. Jelenleg nincs annyi pénz a számláján, hogy a kivitelező számláját teljesíteni tudja. Hogyan lehet ezt a forrást az alapítványnak biztosítani? A kurátor mint magánszemély adhat hitelt az alapítványnak, hogy a finanszírozás biztosított legyen (amit később visszafizet neki az alapítvány, ha a támogatást kiutalta az irányító hatóság az alapítvány számlájára)? Köszönöm válaszát.
Támogatások elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lepsényi Mária! 2019.04.22 és 05.04 én feltett kérdésemre köszönöm válaszát, de további kérdések merültek fel a bevallásban való szerepeltetés folytán. Válaszai és jogszabály hivatkozása rávilágított egy-két dologra és kutakodtam. 2017.02.22-től egyéni vállalkozó 2017.04.05-2018.04.25-ig szüneteltet. Az őstermelői igazolvány 2017.12.31-ig érvényes. Sertéstenyésztéssel foglalkozik és hüvelyes növények termesztésével, továbbá búzával. 2017-ben kap területalapú, zöldesités, fiatal mezőgazdasági termelők támogatását. Az utóbbi fiatal mezőgazdasági termelők támogatásnak próbáltam utánanézni, nem a területalapú támogatáshoz lehet igényelni? Lehet csak a fogalmakat irtam Önnek nem egyértelműen. Igényelt az egyéni vállalkozó fiatal mezőgazdasági termelő elinditását és támogatást, de elutasitották. Ennek függvényében kérném a szakmai véleményét. A 2017-ben kapott támogatásokat a 12. lapon kellett volna szerepeltetni de csak nullásan lett beadva, mert a támogatásokon kívül nem volt más jövedelme, sem költsége. Jól gondolom, hogy a 2017-ben kapott zöldesités és fiatal mezőgazdasági termelők támogatása 2018-ban lesz bevétel, de hol? Mivel a 12. lapra nem írhatom, nincs érvényes őstermelői, csak egyéni vállalkozás. A 2018 as év 01.01-04.25 kapott támogatásokról úgy gondolom egyéni vállalkozás bevételei, ha vannak vele szemben költségek. Köszönöm türelmét és a szakértelmét.
Startupok nemzetközi terjeszkedését segítő program indult
Cikk
A Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával elindult a V4 Starup Force program Budapesten. A kezdeményezés célja, hogy lendületet adjon a cseh, lengyel, magyar és szlovák startupok nemzetközi terjeszkedésének és régiós kapcsolataik erősítésének – közölte a programot szervező Design Terminál.
Támogatások elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő Lepsényi Mária ! 2019.04.22 én feltett kérdésemet pontosítanám : Egyéni vállalkozó 2017.04.05-2018.04.26-ig szüneteltette az egyéni vállalkozását. Ezen időszak alatt látom az MVH lekérdezésből hogy kapott támogatásokat: területalapú, zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott támogatást. Hol szerepeltem a 1753 ésa1853 bevallásban ezen bevételeket? Egyéni vállalkozóról van szó. Köszönettel.