462 találat a(z) szakképzési hozzájárulás cimkére

A szakképzési hozzájárulás összegének megállapítása Cikk

A szakképzési hozzájárulással kapcsolatos kötelezettségét a kötelezett alapvetően három módon, fizetéssel, gyakorlati képzés szervezésével, illetve saját munkavállalók képzésével teljesítheti. Bármely megoldást is választja, az első lépés a pénzbeli kötelezettség meghatározása.

Képesítés költségének levonhatósága a szakképzési hozzájárulásból Kérdés

Tisztelt Adózóna! Teljesíthető a szakképzési hozzájárulási kötelezettség azzal, ha a gépkocsivezetők számára a társaság szervezi és fizeti a GKI (árufuvarozói) vizsgát, illetve a targoncások részére egy kiegészítő képzést és vizsgát (vezetőállásos targoncás vizsgát) biztosít? Üdvözlettel: Szilassy Szilvia

Hallgató szakmai gyakorlata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél jelentkezett egy munkaügyi főiskolai hallgató, aki szeretné a háromhetes szakmai gyakorlatát nyáron nálunk tölteni. Azt nem tudjuk még, hogy nappali vagy levelező tagozatos a hallgató (nem tudom, van-e különbség a nappali és a levelező hallgató szakmai gyakorlata között). A munkáltatónak együttműködési megállapodást kell kötnie az egyetem munkaügyi főiskolájával? A hallgatóval kell-e hallgatói munkaszerződést kötni? Mivel három hétről lenne szó, a munkáltató nem köteles fizetni hallgatói díjat (nem egybefüggő 6 hétről van szó). Ha kötni kell hallgatói szerződést, adómentes az összeg a minimálbér összegéig, vagy csak a nappali tagozatosnál? Ha esetleg fizetni kell díjat, akkor nem biztosított a hallgató, és a munkáltatónak sem kell szochót fizetni utána. Ebben az esetben a szakképzésijárulék-kedvezmény hogyan alakul? Köszönöm a válaszukat: Kertész Mónika

Szakképzési hozzájárulás: egyéni és társas vállalkozók kötelezettsége Cikk

A szociális hozzájárulási adóról (szocho) szóló új törvény miatt – az ezzel az adónemmel szoros kapcsolatban lévő – szakképzési hozzájárulás (szakho) szabályai is átíródtak, így érdemes áttekinteni a vonatkozó jogszabály (szakképzési hozzájárulásról szóló 2011. évi CLV. törvény) adóalap-megállapítására vonatkozó részét, a címben említett személyi körre fókuszálva.

Munkavégzés az EU más tagállamában: hol kell fizetni a tb-t? Cikk

A személyi jövedelmek adóztatása mellett társadalombiztosítási kötelezettségeket is befolyásolja, ha a magánszemély külföldön dolgozik. Általánosságban megállapítható, hogy szinte minden élőmunkát terhelő adónak és járuléknak alapja az a jövedelem, amelyet az szja-előleg megállapításánál figyelembe vettünk. Ez alól kivételt képeznek például azok a jövedelmek, melyek után a külföldön történő munkavégzés következtében Magyarországon részben, vagy egészben nem kell szja-előleget fizetni.

2019-től evás kft. szakképzési hozzájárulása Kérdés

2019-től az evás kft.-nek öregségi nyugdíjas munkavállalója után kell-e szakképzés hozzájárulást fizetni?

Közhasznú nonprofit kft. – szakképzési hozzájárulás alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! A közhasznú nonprofit kft. éves szakképzési hozzájárulása alapjának meghatározása speciális a 1808A-01-02. bevallásban: 30.sor: a szakképzési hozzájárulás alapja egyenlő a szochoalap, csökkentve a szakképzési hozzájárulás alól mentesített (közhasznú) tevékenység árbevételének arányával. 31.sor: szakképzési hozzájárulás alapját csökkentő kedvezmények: Foglalkoztatunk pályakezdő és tartós álláskereső munkavállalókat is. Foglalkoztatásuk 1-2. évében maximum 100 ezer forint/fő/hó (teljes munkaidős) összeggel csökkenthető normál esetben a szakképzési hozzájárulás alapja. Kérdéseim: Közhasznú jogállású társaságnál is elszámolható a fenti kedvezmény? Ha igen, akkor a teljes 100 ezer forint/fő/hó figyelembe vehető, vagy csökkenteni kellene azt a 30. sornál alkalmazott arányszámmal? Válaszát megköszönve, tisztelettel Bankóné

Szakmunkástanuló étkezési hozzájárulása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszukat: Társaságunk szakmunkástanulót foglalkoztat tanulószerződés alapján. 2019. évben a tanulók kedvezményes étkezését pénzbeli hozzájárulás alapján oldjuk meg. Ezen jövedelem után társaságunk a személyi jövedelemadót, egyéni járulékot levonja és a szociális hozzájárulási adót megfizeti. Az lenne a kérdésem, hogy ezen juttatásból (pénzben kifizetett étkezési hozzájárulás) kell-e 1,5 százalék munkaerőpiaci járulékot levonni és kell-e szakképzési hozzájárulást fizetni? Köszönettel várom válaszukat.

Jogdíj adóterhe Kérdés

Tisztelt Szakértő, Társaságunk felhasználási szerződés alapján jogdíjat fizet egy magánszemélynek. Mivel munkadíjat a szerződés nem tartalmaz, 2018-ban a magánszemély részére fizetett jogdíjból levontuk a 15 százalék szja-t, illetve társaságunk megfizetett a jogdíj után 19,5 százalék ehót. Kérdésünk az, hogy 2019-ben a jogdíjat milyen adók terhelik? A magánszemélytől továbbra is levonjuk a 15 százalék szja-t, társaságunk pedig fizet 19,5 százalék szochót? Kell-e fizetnünk szakképzési hozzájárulást is? Válaszukat előre is köszönjük.

Szakképzési hozzájárulás Kérdés

Tisztelt szakértő! Cégünk részben gyakorlati képzés szervezésével teljesíti szakképzési hozzájárulását. Számolhatunk-e a beruházási kiegészítő csökkentő tétellel, ha a tanulószerződés alapján folytatott gyakorlati képzésünk mellett van egy duális képzés keretében szerződött tanulónk is? Válaszát előre is köszönöm!

Rokkantsági ellátásban részesülő alkalmazott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérem az alábbi témában: Rokkantsági ellátásban részesülő, heti 20 órás munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazottra vonatkozik-e 2019. január 01-től a saját jogú nyugdíjasra vonatkozó változás? Mentesül-e a nyugdíjjárulék és az egészségbiztosítási járulék megfizetése alól? A munkáltatónak kell-e szociális hozzájárulási adót és szakképzési hozzájárulást fizetnie a dolgozó jövedelme után? Köszönettel: Erdélyi Jánosné

Szakképzési hozzájárulás csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget kérnék abban, hogy 2018.07. hónapban, 2018.07.02-2018.07.28. közötti időszakra (20 munkanap) egy kft. együttműködési megállapodás alapján 1 fő tanulót foglalkoztatott, 2018. 07. hónapban a kft. által fizetendő szakképzési hozzájárulás összege 10 ezer forint lett volna, ezt csökkentettük a tanulói együttműködési megállapodás alapján 10 ezer forinttal, a fizetendő szakképzési hozzájárulás 0 forint. Az éves bevallásban szintén a csökkentő tétel összege 10 ezer forint lesz vagy a 3692 forint*20 nap= 73 840 forint? A 1808-as kitöltési útmutató alapján a csökkentő tétel éves összege tanulónként a gyakorlati képzési normatíva napi összege (3692 forint) és a tárgyévben teljesített gyakorlati képzési napok számának a szorzata. Köszönöm.

Szakképzési hozzájárulás kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő ! 2018-ban egy vállalkozás foglalkoztatott főiskolai hallgatót együttműködési megállapodással szakmai gyakorlati képzés keretében. A cég igénybe szeretné venni a szakképzési hozzájárulási alapcsökkentő normatíva kedvezményt. A kérdésem, hogy ezt csak az adott hónap 08-as járulék bevallásában teheti meg a szakképzési előlegeknél, vagy az éves decemberi elszámolásnál igénybe veheti a teljeset? Köszönettel!

A NAV a szakképzési hozzájárulásról 2019-ben Cikk

A 2019-es szakképzési hozzájárulásra vonatkozó szabályokról jelentetett meg ismertetőt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Szakképzési hozzájárulási kedvezmény, 2018 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakképzési hozzájárulási kedvezménnyel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 2018. 02. 05-2019. 12. 15-éig tartó hallgatói szerződést kötöttünk egy fő hallgatóval mint szakmai gyakorlóhely, duális mesterképzési program szakmai gyakorlatának biztosítására.A hallgató gyakorlaton az 1-3 szemeszterben 13 hetes, a 4. szemeszterben 9 hetes szorgalmi időszakok (22 hét) között (22 hét) teljes munkaidőben napi 8 órában van. A hallgatónak díjazást fizetünk minden hónapban, a mindenkori minimálbér 15 százalékát (82 800 forintot). A kérdésem az, hogy az éves szakképzési hozzájárulás elszámolásánál a teljes évre járó kedvezményt (8571 Ft/nap x az éves munkanapok), vagy csak a ténylegesen töltött gyakorlati napokra (22 hét x 5 nap ) számolhatjuk el? Válaszát előre is köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Álláskeresési járadék – ügyvezető

Széles Imre

tb-szakértő

Átalányadózó őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Őstermelő helyi iparűzési adó 2023

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink