2715 találat a(z) számla cimkére
Export értékesítés fuvarszámlája
Kérdés
Tisztelt Cím! Cégünk megkapta az export értékesítéshez kapcsolódó fuvarszámláját. A számlán szereplő tételek áfa nélkül vannak leszámlázva az alábbi címeken: 1. Egyéb export szolgáltatás belföldi partner felé, 2. Egyéb szolgáltatás, belföld. Ezeket a tételeket hol kell szerepeltetni az áfabevallásban és hogyan történik a könyvelésük? Köszönöm.
Közösségi beszerzés
Kérdés
Belföldi áfaalany kft. a Közösség egyik tagállamából szeretne (első alkalommal, eddig nem volt külföldi ügylete) vásárolni egy kisteherautót bruttó 7200 EUR értékben. Az eladó kereskedő nem rendelkezik közösségi adószámmal, 20 százalék áfával növelt számlát tud csak kiállítani. Kérdésem: a számla birtokában hogyan kell rendezni az áfát, vissza tudja-e igényelni az áfabevallásban, illetve a kft. közösségi adószám nélkül is lebonyolíthatja ezt az ügyletet, lévén, hogy nem éri el a 10 000 eurot? Köszönettel, FM
Láncügylet?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi ügylet helyes megítélésében. Cégünk korábban lengyel partnerünktől (A vállalat) alapanyagot vásárolt, amely beszerzések közösségi termékbeszerzés feltételeinek megfeleltek. A partnerünk a továbbiakban szeretne bevonni az ügyletbe egy magyarországi érdekeltségébe tartozó belföldi vállalatot (B vállalat). Az áru továbbra is Lengyelországból érkezne közvetlenül hozzánk, de a számlát a belföldi B számlázná felénk 27 százalékos áfával növelt áron. A vállalat B -nek közösségi termékértékesítésként számlázná az anyagot. Helyes-e a fentebb leírt számlázás ebben az esetben? Fennáll-e ebben az esetben a láncügylet lehetősége, és ha igen, akkor befogadhatjuk-e B vállalat áfás számláját, és levonhatjuk-e annak áfáját? Mi a helyes eljárás a fentebb leírt esetben, hogy az esetleges adókockázatot elkerüljük? Előre is köszönöm a válaszát!
Több ügylet számlázása: termékértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Megtehetik-e termékértékesítés esetén az eladók, hogy egy vevővel időszakos elszámolásban állapodnak meg, és eszerint számláznak? Tehát 10 db szállítólevél időpontja június különböző napjaira esik. A rajtuk szereplő tételekről készült számla kelte 06. 29., a teljesítés időpontja 07. 29., fizetési határidő 07. 29. Helyes-e így a számlázás?
Tulajdonátruházás autó
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Megteheti-e egy egyszerű áfaalany kft. (e-cégjegyzék szerint nem autókereskedő cég), hogy nem ad számlát egy másik áfaalany kft.-nek, mikor egyik tárgyi eszközként nyilvántartott autóját értékesít neki? Az eladó azt kéri, hogy a szerződés és az átírási papírok alapján könyveljük le a beszerzést.
Előlegszámla kompenzálása.
Kérdés
Egyik ügyfél a mezőgazdasági termeléshez szükséges anyagok szállitói számláját megkapta novemberi fizetési határidővel. A szállitó a későbbi termékeladásról előlegszámla kiállítását kéri, melyet az általa kiállitott számlával kompenzálna, melynek a fizetési határideje még nem járt le. Jogszerü-e ez a beszámitás?
Számla adatszolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó vállalkozás pénztárgépet használ, most úgy döntött, hogy aki számlát kér, akkor azt nem üti be a pénztárgépbe. (Eddig minden beütésre került.) A 100 000 forint áfatartalom feletti számlákat természetesen továbbítja az adóhivatal felé. Az lenne a kérdésem, hogy azokat a kp-számlákat, amelyek áfatartalma nem éri el az értékhatárt és a pénztárgépbe sem ütik be, akkor azt be kell-e jelenteni a PTGSZLA nyomtatványon? Válaszukat előre is köszönöm!
Munkaviszonyban lévő egyéni vállalkozó számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy munkaviszonyban álló magánszemély, aki egyéni vállalkozó is, számlázhat-e munkáltatója felé ugyanolyan tevékenységről mint a munkaköre? Bognárné
Szállítószámla fizetési határidejének rögzítése a nyilvántartásokban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a bejövő szállítószámlák fizetési határidejét szerződés szerint a beérkezéstől számított 30. napra állapítja meg. Ez a dátum általában nem egyezik meg a számlán szereplő fizetési határidővel (postázás ideje miatt stb.). A számítógépes nyilvántartásunkban a beérkezéstől számított 30. napot adjuk meg fizetési határidőnek a pontos átutalás miatt. Problémát jelent-e ez a fajta nyilvántartás?
Számla teljesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni: a fuvar számlázásánál melyik napot kell megjelölni teljesítés napjának? A felrakodás vagy a lerakodás napját? A megbízó döntheti el esetleg a megbízásban foglalva? Segítségét előre is köszönöm!
Adatszolgáltatás a 100 ezer forintos adót meghaladó számlákról
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Evás vállalkozás vagyok, nem tartozom az Áfa tv. alá. Kérdésem, hogy nekem is van jelentési kötelezettségem a 100 ezer forintos adót meghaladó számlákra? Ha igen, milyen módon?
Alanyi mentes fodrász egyéni vállalkozó bankkártya elfogadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: katás, alanyi mentes (áfa szempontjából) egyéni vállalkozó bankkártyás fizetési lehetőség bevezetését tervezi. Mivel pénztárgéppel nem rendelkezik, így a gyakorlatban a pénztárgép-nyugtához nem tudja hozzátűzni a bankkártyaterminál által kiadott slip-et. A kérdésem az lenne, hogy elegendő-e egysoros nyugtát írni és ahhoz hozzá tűzni a slip-et, vagy kötelező neki egyszerűsített készpénzfizetési számlát kiállítania (minden egyes – egyébként ilyen típusú számlát nem kérő – vendégnek a hajvágásról)? A másik nagyon fontos kérdésem, hogy kell-e neki havonta küldeni az ún. PTGSZLAH adatszolgáltatást? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Harmadik országban lévő adóalany felé szolgáltatásnyújtás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rendezvényszervezéssel foglalkozik, a szolgáltatás nyújtása Magyarországon történik. Harmadik országbeli adóalany vette igénybe. Mi áfamentesen állítjuk ki a számlát, kérdésem volna, hogy helyesen járunk-e így el? A vevőtől kell kérni egy igazolást, hogy adóalany az ottani adóhatóságtól? A számlára kell ráírni valamit a fordított áfán kívül? Köszönöm!
https://adozona.hu/kerdesek/2018_7_6_Termekertekesites_Magyarorszagi_e_yee
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az említett ügyletbe a fuvarozó nem vásárolja meg a terméket, csak fuvarozza. 3 számla van, melynek áfa sora a kérdés. Befogadott számla a magyar vállalkozásunknál: 1. orosz cégtől a termékbeszerzés számlája 2. egy másik magyar cégtől a fuvarozás költségszámlája (fuvarozás Oroszországból Lengyelországba úgy, hogy a termék nem jön be Magyarországra. Kiállított számla: Az orosz cégtől vásárolt áru eladásának számlája lengyel cégnek (vámkezelés Lengyelországban a vevő nevére történik).
Kozmetikus
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kozmetikus egyéni vállalkozó alkalmanként kozmetikai termékeket (krémeket) is árul. Szükséges-e kiskereskedelmi tevékenységet is bejelentenie (TEÁOR 4775)? Ehhez kell kereskedelmi végzettség? Így pénztárgép-használatra kötelezett lesz, amit kiválthat számla kiállításával és a NAV felé adatszolgáltatással. Számlát csak a termékeladásról kell kiállítani, a kozmetikai kezelésről elég nyugtát? Köszönettel.