145 találat a(z) rezsi cimkére
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
A magánszemély egy kft. részére bérbe adja az ingatlanát. Az ingatlan rezsijét a magánszemély kifizeti. A kft. az ingatlant továbbhasznosítja, bérbe adja diákoknak. A kft. az ingatlan rezsijét beszedi a bérlőtől (diákoktól), erről bevételi pénztárbizonylatot állít ki. A bérbeadó magánszemélynek a kft. kifizeti a rezsit, kiadási pénztárbizonylaton. A kft.-nél a bérbeadó részére kifizetett rezsiköltség diákok általi megtérítése bevétel. Helyes ez így?
Átszámlázott rezsi a 1908-asban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. székhelyként teljes egészében bérel egy családi házat, magánszemélytől. A mérőórák továbbra is a magánszemély nevén vannak. Minden bérkező közműszámlát továbbszámlázott a magánszemély, s ezt – a bérleti díjjal együtt – havonta szerepelteti a kft. a 08-as bevallásban (10 százalék költséghányad figyelembevételével). A magánszemély a saját szja-bevallásában természetesen a bevételből – mint költséget – levonta a továbbszámlázott rezsit. A bérbevevő kft. ragaszkodik az eddigi gyakorlathoz, kérdés, hogy 1./ ez folytatódhat-e így 2019-ben? 2./ Amennyiben folytatódik, akkor a továbbszámlázott rezsi szerepeljen-e a 1908-as bevallásban, vagy idén már elegendő csupán a bérleti díjat feltüntetni? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlan bérbeadása egyéni vállalkozóként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egyéni vállalkozóként adja bérbe valaki a saját ingatlanát, akkor sem kell a rezsit bevételként figyelembe venni, vagy ez csak a magánszemélyekre vonatkozik? Eddig kiszámlázta a rezsit minden hónapban.
Ingatlan-bérbeadás cégnek – rezsi Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018-ban cégnek adtam bérbe ingatlanomat, fix havi bérleti díjban állapodtunk meg, amely a rezsit is tartalmazta, függetlenül a rezsi havi összegétől. A közüzemeknek kifizetett rezsit pedig költségként elszámoltam. 2019-ben ezt hogyan kell csinálni? Továbbra is fix bérleti díjban szeretnék megállapodni a céggel. Ez esetben nem fogom tudni elszámolni költségként a rezsit? Várom válaszát. Üdvözlettel: Wollner Nóra
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfaalany őstermelő magánszemély ingatlan-bérbeadási tevékenységet végez. Az ingatlan bérbadásra vonatkozóan nem kérte az áfakötelessé tételt. A rezsi költségeket tovább hárítja a bérlőre. A tovább hárított rezsi költség ebben az esetben áfakötelesen kell megtennie vagy igazodik a főtevékenység áfájához?
Rezsi továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérleti díjhoz kapcsolódó rezsi számlázásával kapcsolatban kérném segítségét: 1. Ha 06. 26-án a májusi rezsit számlázom tovább 07. 04-ei fizetési határidővel, akkor a teljesítés időpontja mi lesz, 06. 30 vagy 07. 04? 2. Az E-on számlán AHK (áfamentes) áfás tételt áfamentesen kell továbbszámláznom vagy 27% áfával növelten? (Ingatlanbérbeadásnál áfakötelezettséget választottunk.) Válaszát előre is köszönöm!
Megkezdődött a téli rezsicsökkentés jóváírása Cikk
Az egyetemes földgázszolgáltatásban részesülő és a távfűtéses háztartásoknál is megkezdődött a téli rezsicsökkentés jóváírása – mondta el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) parlamenti államtitkára pénteken az MTI-nek.
A 12 ezer forintos rezsitámogatás június végéig használható fel Cikk
Június végéig felhasználható a téli rezsicsökkentésben adott 12 ezer forintos támogatás – fejtette ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) parlamenti államtitkára.
A második negyedévben írnak jóvá 12 ezer forintot a gázszámlán Cikk
A gázzal fűtők és a távfűtéses háztartások számláján is jóváírnak 12 ezer forintot a második negyedévben – mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a 111. Kormányinfón, amelyet Kovács Zoltán kormányszóvivővel tartott közösen.
Csökkentik a családok gázszámláját Cikk
Téli rezsicsökkentésről döntött a kormány: minden család 12 ezer forintot jóváírhat a gázszámlájából – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Rezsi továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság fő tevékenysége saját tulajdonú bérbeadás, melyre adókötelességet választott. Ennek megfelelően a bérleti díjakat áfásan számlázza tovább. A rezsiszámlák továbbszámlázásánál milyen adókulcsot kell alkalmaznia, amennyiben azok között áfamentes tételek is szerepelnek? (Például villamosenergia-számla egyes tételei.) Válaszukat előre is köszönjük.
Katás bt. adhat-e ki számlát csak rezsire? Kérdés
Ügyfelem fodrászüzletet vásárolt, amiben vállalkozóként fodrászt, kozmetikus és manikűr-pedikűröst nulla forint bérleti díjért, csak a ténylegesen elhasznált energia (rezsi) díjat fizettetné meg a vállalkozókkal a vendégkör megnyerése érdekében. Bérleti díjként nem számlázhatja ki csak rezsidíjként. Kérdésem az lenne, hogy egyáltalán a bt. kiszámlázhatja-e, mert az üzletet magánszemély vásárolta, csak székhelyként szerepel. Vagy magánszeméyként vallaná be, de akkor milyen címen?
KATÁS BT- fodrászüzletet vásárolt, amiben a vállalkozóknak nulla forint bérleti dij csak rezsi költség fizetésénél adhat e ki számlát a BT Kérdés
Katás bt. fodrászüzletet vásárolt, amiben a vállalkozóknak nulla forint bérleti díj, csak a rezsi fizetésénél adhat-e ki számlát a bt.?
Ingatlanbérbeadás Kérdés
Kft. vásárolt egy üzletet 18 évvel ezelőtt, melyről áfás számlát kapott. A társaság akkor levonta az áfa összegét bevallásában. Ezidáig saját vállalkozását működtette az üzletben. Most bérbe szeretné adni. Az ingatlanbérbeadásra 2008-ban választotta az áfafizetési kötelezettséget. Az üzletet 2018-tól bérbe adná egy banknak. A bank áfa nélküli számlát fogadna be, mivel ő az áfa összegét nem tudja visszaigényelni. Kérdés: ha a kft. január 1-jétől módosítaná a korábbi bejelentését, azaz nem kérné az áfafizetési kötelezettséget az ingatlanbérbeadásra, akkor a kft.-nek származik ebből hátránya a korábbi, esetleg a jövőbeni költségelszámolást illetően, illetve van-e valamilyen kötelezettsége az adóhivatallal szemben? Bérbeadás után is a kft. nevére szól a rezsiszámla, melynek van áfatartalma, ez az áfa összeg 2018-tól már nem lesz levonható? A rezsiszámlát 2018-tól már mentes az adó alól címszóval számlázzuk tovább a banknak, mint az ingatlant?
Ingatlan rezsijének áfa kulcsa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy társaság leszámlázza egy másik társaság felé a bérbeadott ingatlan bérleti díját. A számlázás áfamentesen történik, mivel a bérbeadó társaság nem kért áfásságot e tekintetben. Más tekintetben az általános szabályok szerint áfakörös. Egy későbbi számlán átszámlázza a társaság a rezsit is, mely áll áfakörös villanyszámlából, gázszámlából, vízdíjból, illetve mivel az energiafelhasználásnak van bizonyos áfa hatályán kívüli része áfakörön kívüli szolgáltatásból, illetve eleve mentes megítélés alá eső biztosítási díjból. Ezt a számlát a bérbeadó társaság tárgyi mentes áfakulccsal számlázta ki, hasonlóan a bérleti díjhoz. Két külön számlán történik tehát a bérleti díj és a rezsi számlázása minden hónapban. Véleményem szerint ez így helytelen, és a rezsit megbontva általános kulcsú, hatályon kívüli és tárgyi mentes részre kellene a számlán szerepeltetni. Talán más lenne a helyzet, ha a rezsi egy számlán szerepelne a bérleti díjjal.Helyesen jár el a bérbeadó? Ebben a kérdésben várnám véleményét, azt előre is köszönve.