142 találat a(z) rezsi cimkére

Albérlet adózása Kérdés

Kedves Szakértő! Lakást szeretnék bérbe adni. A bérleti díj havi 80 000 forint. A rezsiszámlák (víz, áram, közös költség, gáz, internet) a saját nevemre szólnak, ennek havi költsége 35 000 forint. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy mennyi adót kell ezután fizetni? Az árbevételt a rezsiköltséggel együtt kell figyelembe venni, és ha együttesen meghaladja az 1 millió forintot, akkor az egész után meg kell fizetni a 14 százalékos ehót is? Köszönjük a választ.

Bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérbeadás adózásával kapcsolatban van kérdésem. Bérbeadom a lakásom 80 e ft bérletidíj + rezsi, a rezsit én fizetem, amit a bérlő megfizet a részemre, elküldöm neki az én nevemre szóló számlákat, amit az én számlámról csoportos megbízással emel le a bank, a bérlő pedig az én számlámra utalja ezeket az összegeket. Kérdésem, hogy 1.) Választhatom azt a lehetőseg, hogy a 80 e ft -10% ktg= 72 000 ft és ennek a 15%-át fizetem meg? 2.) Vagy a 80 e bérleti díj +rezsi ez kb. 25 e= 105 e-10%= 94,5 e ft és ennek a 15% szja +az eho 3.) Vagy 80 e ft bérletidíj+25 e rezsi=94,5 e ft, ebből levonom a ktg-et 25 e és az ingatlan értékének 2%-a, itt az ingatlan értékét, hogy állapithatom meg? Az 1.) pont lenne a legegyszerűbb, tehát ha lehet, akkor nagyon ezt szeretném. Köszönöm előre is a választ!

Bedolgozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vidéki székhelyű kisadózó egyéni vállalkozó budapesti rokonait szeretné foglalkoztatni. A munkavégzés a lakhelyükön történne, saját eszközeiket használnák. Úgy olvastam, hogy ehhez a bedolgozói jogviszony lenne megfelelő. A díjazás csak teljesítmény elszámolás alapján történhet? Konkrét havi összegben nem állapodhatnak meg? Minimum fizetendő összeg meghatározását nem láttam a jogszabályban. A rezsi költségtérítés milyen módon lehet adómentes? Folyamatos megbízási jogviszonyt (varrás) köthetnének egymással fenti munkára? Köszönettel:

Több ingatlan bérbeadása II. Kérdés

Több ingatlan bérbeadása, Surányi Imréné által megválaszolt kérdésre hivatkozással a következő észrevételem és kérdésem van. Szerintem a kérdés arra irányult, hogy a ki nem adott időszakban felmerült rezsiköltség figyelembe vehető-e – jelen esetben – az egyhavi bevétellel szemben. Vagyis több ingatlan kiadása esetén a ki nem adott ingatlanok rezsiköltségei figyelembe vehetők-e az éves jövedelem megállapítása során? Kizárólag ingatlan bérbeadásával hasznosított több ingatlan esetében a jövedelem meghatározása során a bevételeket és költségeket összesítve vagy ingatlanonként kell figyelembe venni?

Több dolgozó lakhatási támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő Asszony! Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.) ha a cég béreli a lakóegységet a 2 dolgozónak, akkor a havi fix bérleti dij + havi változó rezsi (tehát tényleges fogyasztás) elszámolási rendszer is alkalmazható, és az igy kapott havonta változó összeg (tehát a rezsivel növelt bérleti díj) is adómentesen adható a dolgozónak a törvényben meghatározott összeghatárig ("a foglalkoztatás első 24 hónapjában a minimálbér 40 százalékát")? 2.) Iródhat a bérleti szerződés ugy, hogy eleve a minimálbér 40 százaléka legyen a szerződött összeg, mely ily módon már tartalmazhatja a rezsit is? Köszönöm sokat segitő válaszát! M http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_6_Tobb_maganszemely_lakhatasi_tamog_iks

Rezsiköltség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott két vállalkozás (kft.) 1 kft.: telektulajdonos, 2 kft.: számlafizető. A rezsiszolgáltatónál a vevő az 1 kft., a számlafizető a 2 kft. A számlafizető kft. elszámolhatja-e a rezsiköltséget a saját vállalkozásában áfásan, ha a vevő nevére szól a számla? Az ingatlantulajdonos csak névleg van a papíron, hiszen a fogyasztási helyen csak a számlafizető végzi a tevékenységét és az ő címére megy a számla is, valamint a számla mellékletét tartalmazó csekk is az ő nevére van kiállítva.

Rezsi továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk üzlethelyiségeket ad bérbe. Minden hónap elején számlázzuk az adott hónapra esedékes bérleti díjat. Természetesen a rezsit is továbbhárítjuk a bérlőkre. A bérleti díjjal megegyező időpontban, de külön számlán történik a számlázás. Mindig a megelőző hónapban érkezett rezsiszámlákat tudjuk kiszámlázni. A kérdésem az lenne, hogy rezsiköltségekről szóló számla helyesen hogy néz ki? 1. Mivel az időszakot követően van kiszámlázva, a teljesítés megegyezik a fizetési határidővel? 2. Olvastam azt is, ha a bérleti díjjal egyszerre számlázzák ki, akkor megegyezik a bérleti díj teljesítési időpontjával? Természetesen akkor, ha az előző, ha a rezsit utólag számlázzuk. Az egyszerre alatt pedig azt értjük, hogy egy számlában vagy lehet külön számlában, csak egy napon készüljön! Válaszát és munkáját előre is köszönöm! Üdvözlettel

Ingatlan-bérbeadás magánszemélyként Kérdés

Tisztelt Szakértő! 50-50 százalékban vagyok testvéremmel tulajdonos egy belterületi lakóingatlanban, amit szeretnénk bérbeadni olyan szerződéssel, amiben mindketten a tulajdoni arányunkkal szerepelnénk bérbeadóként és a bérleti díjat is két átvételi elismervénnyel vennénk át a bérlőtől 50-50 százalékos megoszlásban. Ez alapján természetesen ilyen arányban fizetnénk a negyedéves előleget, illetve vallanánk az éves 1653-as bevalláson év végén a végleges adókötelezettséget. Kérdéseim a következők lennének: I. Amennyiben a bérlő nevén vannak a rezsiszámlák, akkor csak a bérleti díj 50 százaléka lenne mindegyikünk bevétele, a rezsirész nem? Valamint ez esetben is választhatjuk ugye bármelyik költségelszámolást, akár mindketten különbözőt (10 százalék vagy tételes)? II. Amennyiben valamelyikünk nevén vannak a rezsiszámlák – mivel tudomásom szerint a szolgáltatóknál nem tudok szerződni 50-50 százalékban csak kettőnk közül valamelyikünk – ez esetben megfelelő-e az az eljárás, hogy a rezsiköltséget is megosztom, mind a bevételi, mind a költség oldalon? Avagy a bérlő fizet – ebben az időszakban 50 százalék bevétel, amikor a szolgáltatónak mi kiegyenlítjük, akkor abban az időszakban költség 50-50 százalékban? III. Utolsóként a nyilatkozattétellel kapcsolatban az lenne még kérdés, hogy az egyéni nyilatkozattételt hivatalosan kell-e a NAV felé megtennünk, vagy nem kell jelenteni, de meg kell őrizni a nyilatkozatot az elévülési idő végéig és amikor ezt kérik be kell mutatni? Előre is köszönöm, Üdvözlettel: György Krisztina

Adót és rezsit csökkentenek a spanyolok Cikk

A spanyol kormány a személyi jövedelemadó és az elektromos áram árának csökkentését jelentette be pénteki ülését követő sajtótájékoztatón Madridban.

Kft. tulajdonosának háza székhelyként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: Adott egy kft., aki bérelt egy ingatlant, ami a székhelye volt. Tevékenységét bővíti internetes kereskedéssel, és ezt a tevékenységét a kft. magánszemély tulajdonosa a saját házának egy erre a célra kialakított részében végezné. Ennek megfelelően a cég székhelyét áthelyezné a saját házába. Ebben az esetben úgy tudom, hogy mindenképpen bérleti szerződést kell kötni a kft. és a tulajdonos között, amiben megállapodhatnak abban is, hogy nem fizet a cég bérleti díjat. Mivel a tevékenység nem sok rezsiköltséget eredményez, ezt a kft. nem feltétlenül szeretné költségként elszámolni. Szeretnénk mindent szabályosan csinálni a legkisebb adófizetéssel, ebben az esetben sem a magánszemély tulajdonosnak, sem a kft-nek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége? A magánszemélynek kell-e kérnie adószámot az ingatlan bérbeadáshoz? Változik-e a helyzet, ha a ház tulajdonosa a cég tulajdonosának a gyermeke? Előre is köszönöm a választ.

Így számolható el a bérlemény rezsije Cikk

Ha egy társaság ingatlant bérel, gyakori, hogy külön fizeti a bérleti díjat és külön a közüzemi számlákat. Az utóbbi költségek hogyan számolhatók el, levonhatók-e az iparűzési adó alapjából – kérdezte Olvasónk. Kérdésére Szolnoki Béla könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.

Csökken a gáz ára április 1-jétől Cikk

A februárban hozott rezsicsökkentési és fogyasztóvédelmi törvénycsomagban az áll, hogy az alapdíj és a fogyasztott gáz mennyisége alapján számított összeg április 1-jétől nem lehet több a 2013. november 1-jén alkalmazott díjak 93,5 százalékánál. A 93,5 százalékot azonos hőmennyiségre és azonos kedvezményekkel kell számolni.

Bérlemény rezsijének elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a szíves szakértői véleményét. A székhelyünk használatára bérleti szerződést kötöttünk, valamint ugyanazzal a céggel külön szerződést kötöttünk a közüzemi díjak átszámlázásáról. A bérleti díj és a közüzemi díjak természetesen külön számlán kerülnek számlázásra és a közüzemi számlákon a villany és gáz fogyasztás mennyiségi egysége és mennyisége is feltüntetésre kerül. Állítólag a helyi adó ellenőrzése során ezeket a számlákat nem fogadják el , mint anyagköltséget. Kérem a szíves álláspontjukat, hogy ezek a tételek könyvelhetőek-e 51-es számlára és levonhatóak-e az iparűzési adó alapjából. Válaszát előre is köszönöm.

A legújabb rezsicsökkentés színe és visszája, avagy a mérőóra költségei Cikk

A vízműveket érintheti a mérőórákkal kapcsolatos költségek szolgáltatókra terhelése, ugyanis a villanyórákkal és a gázórákkal kapcsolatos költségeket jelenleg sem a fogyasztók fizetik.

Rezsiharc: újabb fegyvert vet be Németh Szilárd Cikk

А pénzügyi intézmény minden negyedévben köteles tájékoztatni az adóst az árfolyamgát rendszerének köszönhetően megtakarított összegről - ezt javasolja a rezsicsökkentési javaslatok benyújtójaként nevezetessé vált Németh Szilárd fideszes képviselő.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Jövedéki termék értékesítése fesztiválon

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

2017 előtt kötött céges biztosítások adója

Surányi Imréné

okleveles közgazda

SZÉP-kártya 2024.01.01-től

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink