145 találat a(z) rezsi cimkére
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Az alábbi kérdésre keresek választ: Ingatlant vesz bérbe magánszemély magánszemélytől. A bérbeadó a számviteli bizonylat alapján csak a bérleti díjat számlázta ki (a bérleti szerződésben lévő megállapodás szerint) a rezsi költséget nem, mert ezek a házastársa nevére, illetve valamely számla pedig a bérbevevő nevére szólnak. A május 22-ei bevalláskor a 12 havi bérleti díj került elszámolásra a rezsi költség ennek megfelelően nem került bele a bevételbe. Viszont mivel házastársak, így a rezsi költséget költségként elszámolták (tételes költségelszámolásról nyilatkozott év elején). Így a bevétel (csak a bérleti díj) - rezsi költség lett az adóalap, ennek a 15 százaléka került befizetésre szja-ként. Például.: Bérleti díj: 60 000 (60 000*12)= 720 000,- Éves rezsi költség: 550 000 A különbözet: 720 000-550 000= 170 000*0,15= 25 500 (szja) Válaszukat előre is megköszönve: Horváth-Krivanek Tímea
Rezsi továbbszámlázása áfamentes vagy áfaköteles? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanbérbeadással foglalkozó kft. áfamentesen számláz a bérlői felé. Hogyan jár el helyesen a következő esetben: egy ingatlanrész új tulajdonosának azért számláz rezsit, mert a mérőóra korábbi tulajdonosaként a kft. nevén van, és még az ő nevére jön a számla. Tehát fel sem merül bérbeadás. Áfamentes vagy áfaköteles rezsiszámlázásról beszélünk ilyenkor? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: S. G.
Üdülőbérlés dolgozóknak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni egy témában. Társaságunk a Balaton mellett nyaralókat/apartmanokat bérel nyáron két hónapra. Heti váltással biztosítja a dolgozóinak és családtagjaiknak a nyaralását/pihenését. A dolgozóknak nem kell fizetniük sem a szállásért, sem az ingatlan használatával kapcsolatos rezsiköltségekért. Az ellátás: önellátó. Hogyan számolhatja el a cég a bérleti és a rezsidíjat? Elismert költségnek számít-e tao szempontól? Mit kell fizetni a cégnek, illetve a dolgozóknak? Köszönöm a segítséget. Kocsisné Erzsébet
Albérlet adózása Kérdés
Kedves Szakértő! Lakást szeretnék bérbe adni. A bérleti díj havi 80 000 forint. A rezsiszámlák (víz, áram, közös költség, gáz, internet) a saját nevemre szólnak, ennek havi költsége 35 000 forint. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy mennyi adót kell ezután fizetni? Az árbevételt a rezsiköltséggel együtt kell figyelembe venni, és ha együttesen meghaladja az 1 millió forintot, akkor az egész után meg kell fizetni a 14 százalékos ehót is? Köszönjük a választ.
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérbeadás adózásával kapcsolatban van kérdésem. Bérbeadom a lakásom 80 e ft bérletidíj + rezsi, a rezsit én fizetem, amit a bérlő megfizet a részemre, elküldöm neki az én nevemre szóló számlákat, amit az én számlámról csoportos megbízással emel le a bank, a bérlő pedig az én számlámra utalja ezeket az összegeket. Kérdésem, hogy 1.) Választhatom azt a lehetőseg, hogy a 80 e ft -10% ktg= 72 000 ft és ennek a 15%-át fizetem meg? 2.) Vagy a 80 e bérleti díj +rezsi ez kb. 25 e= 105 e-10%= 94,5 e ft és ennek a 15% szja +az eho 3.) Vagy 80 e ft bérletidíj+25 e rezsi=94,5 e ft, ebből levonom a ktg-et 25 e és az ingatlan értékének 2%-a, itt az ingatlan értékét, hogy állapithatom meg? Az 1.) pont lenne a legegyszerűbb, tehát ha lehet, akkor nagyon ezt szeretném. Köszönöm előre is a választ!
Bedolgozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vidéki székhelyű kisadózó egyéni vállalkozó budapesti rokonait szeretné foglalkoztatni. A munkavégzés a lakhelyükön történne, saját eszközeiket használnák. Úgy olvastam, hogy ehhez a bedolgozói jogviszony lenne megfelelő. A díjazás csak teljesítmény elszámolás alapján történhet? Konkrét havi összegben nem állapodhatnak meg? Minimum fizetendő összeg meghatározását nem láttam a jogszabályban. A rezsi költségtérítés milyen módon lehet adómentes? Folyamatos megbízási jogviszonyt (varrás) köthetnének egymással fenti munkára? Köszönettel:
Több ingatlan bérbeadása II. Kérdés
Több ingatlan bérbeadása, Surányi Imréné által megválaszolt kérdésre hivatkozással a következő észrevételem és kérdésem van. Szerintem a kérdés arra irányult, hogy a ki nem adott időszakban felmerült rezsiköltség figyelembe vehető-e – jelen esetben – az egyhavi bevétellel szemben. Vagyis több ingatlan kiadása esetén a ki nem adott ingatlanok rezsiköltségei figyelembe vehetők-e az éves jövedelem megállapítása során? Kizárólag ingatlan bérbeadásával hasznosított több ingatlan esetében a jövedelem meghatározása során a bevételeket és költségeket összesítve vagy ingatlanonként kell figyelembe venni?
Több dolgozó lakhatási támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő Asszony! Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.) ha a cég béreli a lakóegységet a 2 dolgozónak, akkor a havi fix bérleti dij + havi változó rezsi (tehát tényleges fogyasztás) elszámolási rendszer is alkalmazható, és az igy kapott havonta változó összeg (tehát a rezsivel növelt bérleti díj) is adómentesen adható a dolgozónak a törvényben meghatározott összeghatárig ("a foglalkoztatás első 24 hónapjában a minimálbér 40 százalékát")? 2.) Iródhat a bérleti szerződés ugy, hogy eleve a minimálbér 40 százaléka legyen a szerződött összeg, mely ily módon már tartalmazhatja a rezsit is? Köszönöm sokat segitő válaszát! M http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_6_Tobb_maganszemely_lakhatasi_tamog_iks
Rezsiköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott két vállalkozás (kft.) 1 kft.: telektulajdonos, 2 kft.: számlafizető. A rezsiszolgáltatónál a vevő az 1 kft., a számlafizető a 2 kft. A számlafizető kft. elszámolhatja-e a rezsiköltséget a saját vállalkozásában áfásan, ha a vevő nevére szól a számla? Az ingatlantulajdonos csak névleg van a papíron, hiszen a fogyasztási helyen csak a számlafizető végzi a tevékenységét és az ő címére megy a számla is, valamint a számla mellékletét tartalmazó csekk is az ő nevére van kiállítva.
Rezsi továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk üzlethelyiségeket ad bérbe. Minden hónap elején számlázzuk az adott hónapra esedékes bérleti díjat. Természetesen a rezsit is továbbhárítjuk a bérlőkre. A bérleti díjjal megegyező időpontban, de külön számlán történik a számlázás. Mindig a megelőző hónapban érkezett rezsiszámlákat tudjuk kiszámlázni. A kérdésem az lenne, hogy rezsiköltségekről szóló számla helyesen hogy néz ki? 1. Mivel az időszakot követően van kiszámlázva, a teljesítés megegyezik a fizetési határidővel? 2. Olvastam azt is, ha a bérleti díjjal egyszerre számlázzák ki, akkor megegyezik a bérleti díj teljesítési időpontjával? Természetesen akkor, ha az előző, ha a rezsit utólag számlázzuk. Az egyszerre alatt pedig azt értjük, hogy egy számlában vagy lehet külön számlában, csak egy napon készüljön! Válaszát és munkáját előre is köszönöm! Üdvözlettel
Ingatlan-bérbeadás magánszemélyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! 50-50 százalékban vagyok testvéremmel tulajdonos egy belterületi lakóingatlanban, amit szeretnénk bérbeadni olyan szerződéssel, amiben mindketten a tulajdoni arányunkkal szerepelnénk bérbeadóként és a bérleti díjat is két átvételi elismervénnyel vennénk át a bérlőtől 50-50 százalékos megoszlásban. Ez alapján természetesen ilyen arányban fizetnénk a negyedéves előleget, illetve vallanánk az éves 1653-as bevalláson év végén a végleges adókötelezettséget. Kérdéseim a következők lennének: I. Amennyiben a bérlő nevén vannak a rezsiszámlák, akkor csak a bérleti díj 50 százaléka lenne mindegyikünk bevétele, a rezsirész nem? Valamint ez esetben is választhatjuk ugye bármelyik költségelszámolást, akár mindketten különbözőt (10 százalék vagy tételes)? II. Amennyiben valamelyikünk nevén vannak a rezsiszámlák – mivel tudomásom szerint a szolgáltatóknál nem tudok szerződni 50-50 százalékban csak kettőnk közül valamelyikünk – ez esetben megfelelő-e az az eljárás, hogy a rezsiköltséget is megosztom, mind a bevételi, mind a költség oldalon? Avagy a bérlő fizet – ebben az időszakban 50 százalék bevétel, amikor a szolgáltatónak mi kiegyenlítjük, akkor abban az időszakban költség 50-50 százalékban? III. Utolsóként a nyilatkozattétellel kapcsolatban az lenne még kérdés, hogy az egyéni nyilatkozattételt hivatalosan kell-e a NAV felé megtennünk, vagy nem kell jelenteni, de meg kell őrizni a nyilatkozatot az elévülési idő végéig és amikor ezt kérik be kell mutatni? Előre is köszönöm, Üdvözlettel: György Krisztina
Adót és rezsit csökkentenek a spanyolok Cikk
A spanyol kormány a személyi jövedelemadó és az elektromos áram árának csökkentését jelentette be pénteki ülését követő sajtótájékoztatón Madridban.
Kft. tulajdonosának háza székhelyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: Adott egy kft., aki bérelt egy ingatlant, ami a székhelye volt. Tevékenységét bővíti internetes kereskedéssel, és ezt a tevékenységét a kft. magánszemély tulajdonosa a saját házának egy erre a célra kialakított részében végezné. Ennek megfelelően a cég székhelyét áthelyezné a saját házába. Ebben az esetben úgy tudom, hogy mindenképpen bérleti szerződést kell kötni a kft. és a tulajdonos között, amiben megállapodhatnak abban is, hogy nem fizet a cég bérleti díjat. Mivel a tevékenység nem sok rezsiköltséget eredményez, ezt a kft. nem feltétlenül szeretné költségként elszámolni. Szeretnénk mindent szabályosan csinálni a legkisebb adófizetéssel, ebben az esetben sem a magánszemély tulajdonosnak, sem a kft-nek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége? A magánszemélynek kell-e kérnie adószámot az ingatlan bérbeadáshoz? Változik-e a helyzet, ha a ház tulajdonosa a cég tulajdonosának a gyermeke? Előre is köszönöm a választ.
Így számolható el a bérlemény rezsije Cikk
Ha egy társaság ingatlant bérel, gyakori, hogy külön fizeti a bérleti díjat és külön a közüzemi számlákat. Az utóbbi költségek hogyan számolhatók el, levonhatók-e az iparűzési adó alapjából – kérdezte Olvasónk. Kérdésére Szolnoki Béla könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.
Csökken a gáz ára április 1-jétől Cikk
A februárban hozott rezsicsökkentési és fogyasztóvédelmi törvénycsomagban az áll, hogy az alapdíj és a fogyasztott gáz mennyisége alapján számított összeg április 1-jétől nem lehet több a 2013. november 1-jén alkalmazott díjak 93,5 százalékánál. A 93,5 százalékot azonos hőmennyiségre és azonos kedvezményekkel kell számolni.