245 találat a(z) reklámadó cimkére

Reklámadó-módosítás: jövő héten elfogadhatja a parlament Cikk

T/14684/6. számon összegző módosító javaslatot nyújtottak be a parlamentben május 11-én a reklámadóról szóló 2014. évi XXII. törvény módosításáról. Az Országgyűlés jövő héten kezdődő hatnapos ülésén kezdi tárgyalni a 2018-as költségvetésről szóló javaslatot. A második ülésnap elejére tervezett határozathozatalok alatt fogadhatják el egyebek mellett a reklámadóról szóló törvény módosítását. A képviselők összesen 30 órában fejthetik ki véleményüket a kormány tervezetéről, ami mellett terítékre kerül a kabinet adócsomagja is.

Kósa a reklámadó mértékéről, az érintettek tiltakoznak Cikk

A törvényjavaslatban szereplő 9 százalék helyett 7,5 százalék lesz a reklámadó mértéke – közölte Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, jelezve, hogy erről megegyeztek a nemzetgazdasági tárcával. A Magyar Lapkiadók Egyesülete és a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete nehezményezi a korábbi 5,3 százalékról történő emelést.

Reklámadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A reklámadó megfizetésével kapcsolatban az lenne a kérdésünk, hogy ha marketingügynökségként vásárolunk és adunk el marketingfelületet, akkor mi képezi a reklámadó megfizetésének alapját?   Egy példán keresztül talán egyszerűbb megérteni a kérdést. Cégünk 100-ért megveszi a jofogas.hu hirdetési felületét és eladja 200-ért. A jófogás kifizeti a 100 egységre jutó reklámadót, a kérdés, hogy mennyit kell nekünk fizetni. Amennyiben nekünk is a 200 egységre kell fizetni, akkor összesen 300 egységre lett kifizetve az adó, amit kétszeri adókifizetést jelentene a 100 egység vonatkozásában. Válaszukat előre is köszönöm!

Megalakult a Nemzeti Versenyképességi Tanács, Varga a reklámadóról is beszélt Cikk

A Nemzeti Versenyképességi Tanács (NVT) alakuló ülésén megjelölt hat területet a gazdasági kabinet és a kormány is megtárgyalta, és jóváhagyta, hogy ezekkel kapcsolatban törvénymódosítási javaslatokkal élhessenek, ennek az előkészítése zajlik most – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön, sajtótájékoztatón Budapesten, a tanács második ülése után.

Reklámadó-módosítás: bírósághoz fordult, nem tágít a kormány Cikk

Bejegyezte az Európai Bíróság a magyar kormány keresetét az Európai Bizottság reklámadót elkaszáló döntésével szemben. A bizottság határozata szerint a magyar reklámadó-szabályozás tiltott állami támogatáshoz, szelektív előnyhöz juttat bizonyos vállalkozásokat. A kormány az adókulcs 70 százalékos emelését javasló törvénymódosítással és bírósági keresettel reagált.

Reklámadó módosítása: itt van az érintettek véleménye Cikk

A Magyar Lapkiadók Egyesülete és a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete állásfoglalást adott ki a reklámadótörvény tervezett módosításával kapcsolatban.

Visszamenőleg nulla lenne a reklámadó, júniustól viszont emelnék Cikk

Az uniós szabályokkal indokolta a reklámadó módosításáról szóló előterjesztését Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A tegnap benyújtott indítvány visszamenőleg nullára csökkentené, júniustól viszont emelnék az adó mértékét.

Reklámadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégem megrendelt tevékenységével kapcsolatban egy rövidke reklámriportot egy vidéki tv-csatornán. Kérdésem az, hogy kinek kell reklámadót fizetni? Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

Reklámadó: elkezdődött a kardozás Cikk

A kormány elkötelezett a reklámadó jelenlegi szabályainak megtartása mellett, és mindent elkövet azért, hogy megvédje azt az innovatív magyar kezdeményezést, amellyel a reklámtevékenységet végző világcégektől is beszedhető az állami költségvetést megillető adó – olvasható az NGM közleményében.

Újabb saller adóügyben Brüsszeltől Cikk

A magyarországi reklámadó sérti az állami támogatásra vonatkozó uniós szabályokat, mivel annak progresszív adókulcsai szelektív előnyt biztosítanak egyes vállalatoknak – írta közleményében az Európai Bizottság pénteken.

Számla, költség és adó a reklámozás szereplői között Cikk

Ki számláz, kinek, mi számít ügynöki konstrukciónak, mi minősül közvetítésnek a reklámozási folyamatban? Több jogszabály alapján elemezzük a tudnivalókat.

Varga Mihály az adómódosításokról: sokkal kevesebbet kell fizetni jövőre Cikk

Lényegesen kevesebb adót kell fizetni jövőre, mint 2016-ban – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter sajtótájékoztatóján, miután az Országgyűlés megszavazta a 2017. évi költségvetéshez kapcsolódó adótörvény-módosításokat. A miniszter figyelmeztette a munkáltatókat: ne trükközzenek a béren kívüli juttatás egy részének – kedvezményes adózás mellett – készpénzben engedélyezett kifizetése nyomán azzal, hogy az így juttatott összeget beépítik a fizetésekbe.

Orbitális büntetések jöhetnek a reklámadóban Cikk

A reklámadó idei tervezett változása kizárólag a törvény korábbi módosításainak kikényszeríthetőségét segíti elő, hatalmas összegű büntetések kivetésével. A reklámadótörvény (2014. évi XXII. törvény) ambiciózus célkitűzése már korábban is az volt, hogy adóztatás alá vonja a Magyarországon le nem telepedett internetes reklámközzétevőket, illetve a nyilatkozatot nem adókat. A jogalkotó idén bekeményített.

Reklámadó önellenőrzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A reklámadóról szóló törvény 2015. július 5-étől hatályos változtatása értelmében a társaságiadó-törvény módosítását már a 2014-es társaságiadó-kötelezettség megállapítása során is lehet alkalmazni. Ha az adóévben a reklámközzététellel összefüggésben elszámolt költségek éves szinten nem haladják meg a 30 millió forintot, úgy a növelő tétel alkalmazásának kötelezettsége fel sem merülhet. Ha tehát a társasági adó alanya a 1429 jelű bevallás összeállítása során – nyilatkozat hiányában – növelő tételként figyelembe vett a 30 millió forintot meg nem haladó összegű reklámköltségeket, úgy önellenőrzés útján helyesbítheti (csökkentheti) a 2014-es adókötelezettségét. (NAV 66. számú füzet) Az én értelmezésemben ez úgy néz ki, hogy 2014. 08. 15-étől a nyilatkozat hiányában keletkezett "nem vállalkozás érdekében felmerült költség", ha ez nincs 30 millió forint, és adóalap-növelő tételként a 1429-es bevallásban szerepel, az önreviziózható. Nem lehet önrevíziózni viszont a nyilatkozat hiányában a havi 2 500 000 forintot meghaladó költés 20 százalék reklámadóját, holott az is adóalap-növelő tételként jelenik meg. A törvény értelmezésében kérem szíves segítségét. Köszöntettel.

Webshop indítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Saját készítésű ékszerek árusításával foglalkozó webáruházat szeretnénk nyitni. Azt már tudjuk, hogy az illetékes jegyzőnél a kereskedelmi tevékenység folytatását be kell jelenteni, de egyéb kötelezettségekre nem találunk pontos iránymutatást. A tevékenység indításához szükséges intézkedéseket már megtettük, egyéni vállalkozásunk számlaképes, a weblap készül. Milyen egyéb bejelentési kötelezettségünk van ezen kívül? Különös tekintettel az adatkezelésre, illetve reklámadó alanyává válik a vállalkozó, ha a weblapon nem tesz közzé reklámot csak a saját árucikkeit jeleníti meg? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ügyfélkapu+

Szipszer Tamás

adószakértő

Ügyfélkapu

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink