251 találat a(z) osztalékelőleg cimkére

Osztalék vagy osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. 2013-as beszámolóját már közzétette. Az eredményt eredménytartalékba helyezte.Most viszont mégis úgy döntöttek a tagok, hogy szeretnének osztalékot fölvenni. Ezek után már csak osztalékelőleg felvételére van lehetőség, amiről az ügyvezetőnek nyilatkozatot kell a cégbíróságon közzétenni, hogy az előleg kifizetésével a cég gazdasági helyzetét nem veszélyezteti. Van-e arra lehetőség, hogy az 50-50 százalékban tulajdonban lévő cégben az évben csak az egyik tulajdonos vegyen fel osztalékot? Köszönöm.

Osztalékelőleg Kérdés

A kifizetett osztalékelőlegre szükséges-e levonni a 14 százalékos ehót? Az szja-törvény 66. § alapján esetleg nem minősül osztaléknak az előleg? Ha nem minősül előlegnek, és nem kell ehót levonni, ezt következő év májusi 08-as bevallásba teszem? Köszönöm a segítségüket.

Osztalékelőleg kifizetésének szabályai Kérdés

A társaság osztalékelőleget fizet közbenső mérleg alapján. Van-e korlátozva az ilyen jogcímen fizetett összeg gyakorisága? Lehet-e ezt akár havi rendszerességgel tenni? Annak érdekében, hogy utólagos ellenőrzés ne minősítse a kifizetést tagi kifizetésnek vagy munkabérnek - a rendszerességre való tekintettel- a közbenső mérlegen és taggyűlési döntésen kívül szükséges-e más dokumentáció? Például a cégbíróság felé régebben erről nyilatkozatot kellett küldeni. Az osztalékelőlegből csak szja-t kell levonni a kifizetőnek? Ehót nem?

Osztalék és osztalékelőleg: speciális adózási esetek Cikk

A magyar számviteli szabályok alapján különös aktualitása van a vállalkozók többségénél a 2012. évi üzleti év zárásának, a beszámoló és osztalék elfogadásának. Az előző cikkünkben az osztalékfizetés és osztalékelőleg jogi és számviteli lehetőségeivel foglalkoztunk, most az adózással kapcsolatos összefüggéseket részletezzük tovább.

Az osztalékfizetés, osztalékelőleg-fizetés szabályai, összefüggései Cikk

A magyar számviteli szabályok alapján különös aktualitása van a vállalkozók többségénél a 2012. évi üzleti év zárásának, hiszen a beszámolót május végéig kell elfogadniuk és letétbe is helyezniük abban az esetben, ha az üzleti évük megegyezik a naptári évvel. A társaságok, vállalkozások életében meghatározó az üzleti év zárása, az erre vonatkozó beszámoló elfogadása, és ezzel összefüggésben a tulajdonosi osztalék megállapítása, adózása, illetve a korábbi osztalékelőlegekkel kapcsolódó elszámolás. Tekintettel ennek aktualitására és a felmerülő kérdésekre, ennek összefüggéseit foglaljuk össze a következőkben, két részletben.

Osztalékelőleg és osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő!Egy kft mindkét tagja 2012-ben közbenső mérleg alapján osztalékelőleget vett fel (50-50%), amit a cég eredménye megengedett , 2013-ban ez az osztalékelőleg teljes egészében osztalékká válik.Az a probléma, hogy 2013. január 30-án a Kft egyszemélyes Kft-vé alakult át, vagyis az egyik tag kilépett. A 2012-es mérleg elfogadása 2013. március 31.Ebben a helyzetben mi a teendő a kilépett tag osztalékelőlegével? A végleges mérleg elfogadásakor kit illet az osztalék (100 %-ban csak a kft-ben maradt tagot?)Ha ez a helyes eljárás, akkor a 2012-ben 1208-as bevallásban bevallott osztalékelőleget a kilépett tag esetében hogyan kell lerendezni? Válaszát előre is köszönöm TSGY

Osztalékelőleg kifizetés napja Kérdés

Osztalékelőleg kifizetéshez a banki átutalást elindította a cég december 31.-én ,de csak a januári bankkivonaton szerepel az összeg terhelésként, az értéknap december 31., a könyvelés napja január 3. Melyik lesz a számfejtés hónapja december vagy január ?

Osztalékelőleg fizetése: feltételek és szabályok Cikk

Milyen jogszabály írja elő, hogy az osztalékelőleg fizetése nem húzódhat át a jövő évre? Olvasói kérdésre Szolnoki Béla, az Adózóna szakértője válaszopl.

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő!Kérem szíves válaszát az alábbi kérdésre.2012. január 1-től lehetőség van arra, hogy osztalékelőleg fizetésére tekintettel készített közbenső mérleg adatait 6 hónapig felhasználhassuk. Zártkörű részvényársaságunk 2012. szeptember 30.-i fordulónapra készített közbenső mérleget. (Az osztalékelőleg fizetésének egyéb előírásai teljesülnek.) Ezen közbenső mérleg alapján fizethető-e osztalékelőleg 2013-ban arra az időszakra ami 2013. jan.1-től a 2012-es év beszámolójának elfogadásáig terjed?A Gt. előírásai szerint két egymást követő év beszámolója közötti időszakban fizethető osztalékelőleg (sehol sem írja, hogy év végét kell zárónapnak tekintetni, ill. azt a fordulatot, hogy a tárgyévben fizethető osztalékelőleg!), a számviteli törvény pedig asaját tőkére vonatkozóan tartalmaz előírásokat. Hol található aza jogszabályi hivatkozás, amely alapján nem húzódhat át az osztalékelőleg fizetés a következő évre, ill. nem húzódhat át?Várom válaszukat, üdvözlettel:Merckléné Pósa Judit

Osztalékelőleg elszámolása - helyesbítés Cikk

Egyik cikkünkben az osztalékelőleg elszámolásáról és egy korábbi írásban két szakértőnktől kétféle álláspontot jelentettünk meg. Az alábbiakban ismételten közöljük a Nemzeti Adó- és Vámhivatal álláspontját. Az esetleges félreértésekért elnézésüket kérjük.

Osztalék kifizetése: átmeneti megoldás és kizáró okok Szakértői Kommentár

A vállalkozások jelentős része profitorientált tevékenységet végez, így a megtermelt haszon kivétele központi kérdés számukra. A cégek tagjai rendszerint akkor juthatnak hozzá a vállalkozás működése során képződött haszonhoz, ha a társaság annak megfelelő feltételek melletti kifizetéséről dönt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink