245 találat a(z) osztalékelőleg cimkére

Törzstőke és osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2009. évben 500 ezer forint törzstőkével alakult kft. Milyen időpontig szükséges a hárommillióra történő kiegészítés? Jól értem-e: 2016. március 15-éig a döntést kell meghozni a törzstőke felemelésről, de 2019-ig kell valójában befizetni? Amíg nincs befizetve, addig nem fizethető osztalék. De mikortól nem fizethető osztalék? A 2014. évi eredmény terhére osztalékelőleget vettek fel, és most a teljes 2014. évi adózott eredményt osztalékként kívánják felvenni. Ezen kívül a 2015. évben is osztalékelőleget szeretnének felvenni. Kifizethető-e a 2014. évi osztalék? Fizethető-e 2015. évben osztalékelőleg (az egyéb szabályok betartása mellett)? Köszönöm a választ! Tisztelettel: KM

Osztalékelőleg ehója Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! 2014. évben osztalékelőleget fizetett a bt. a magánszemély tagoknak, akik 2015. 03. 30-án elfogadták a 2014. évi mérlegbeszámolót a tagok, és meghatározták az osztalékot (ugyanannyit, mint amennyi az osztalékelőleg volt). Kérdésem az eho megfizetésére vonatkozik. Az szja-bevallással együtt 2016. 05. 20-áig kell csak megfizetnie a magánszemélynek, és akkor kell bevallania is, gondolom a magánszemélynek a saját bankszámlaszámáról kell elutalni? Vagy 2015. 04. 12-iég kell előlegként megfizetni? Köszönöm.

Evás bt.-ből kivét év közben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Eva hatálya alá bejelentkezett bt.-beltag kiegészítő tevékenységet folytató státuszban van, már öregségi nyugdíjas. Negyedévenként megfizeti az eva aktuális összegét, ezt követően a saját számlájára utalhat úgynevezett osztalékelőleget? Ha nem, akkor év közben milyen lehetősége van kivétre? Tagi jövedelmet nem szeretne kivenni. Köszönöm a válaszát.

Osztalék még mindig Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! 2015. január 25-én "osztalék rendbetétele" címmel kértem segítséget. Köszönöm válaszát, viszont a hozzászólásomra még nem reagált, ezért teszem fel itt kérdésemet újból: "Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha nem rendelkezett a társasági szerződés osztalékelőlegről, akkor 2014.01-04.hónapban kifizetett összeg mi lesz? Kölcsön nyújtása tagnak? Egy általános kérdés még: osztalékelőleg mikor fizethető ki (időszakra gondolok)? Adott év 01.01-12.31. között bármikor, vagy az adott évben az előző év beszámoló elfogadását követően 12.31-ig? Köszönöm segítségét!"

Osztalék rendbetétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. új könyvelőjeként szeretném rendbe tenni az osztaléka körüli zűrzavart. Amit látok, hogy 2013. 12. hótól 2014. 12. hóig, azaz 13 hónapon keresztül minden hónapban ugyanazt az összeget osztalékként fizette ki a társaság. A 2013. évi beszámoló elfogadásakor, 2014 májusában rendelkezik taggyűlési határozat osztalék kifizetéséről, ami ennek a 13 havi összegnek felel meg, így futtatták ki. Nem tudom, mi a módja, hogy ezt kiigazítsam a lehető legegyszerűbben, de a törvényi előírásoknak megfelelően. Arra gondoltam, hogy a 2013. 12. havi az csak osztalékelőleg lehet, és csak ezt lehet beszámítani a 2013. évi osztalékba 2014 májusában, a fennmaradó részt 2014. 05-től 2015. 04. hóig osztalékként kezelném, a 2014.01-04. havi osztalékokat pedig majd a 2015. 05. hóban elfogadásra kerülő osztalékba számítanám be. (A kft. megfelel az osztalékfizetési feltételeknek). Legyen szíves egy olyan verziót is felvázolni, amikor a társasági szerződés nem rendelkezik osztalékelőleg-fizetés lehetőségéről. Köszönöm a segítségét!

Osztalék, illetve osztalékelőleg Kérdés

Kft. 2014. decemberben osztalékot szeretne fizetni 3 millió forintot, erről a 2013. évi beszámolóban a tagok nem határoztak. 2014 beszámolójában 950 ezer forint nyeresége van, a kft.-nek, az eredménytartaléka 7 millió 159. ezer forint, a jegyzett tőkéje 500 ezer forint, a pénztárban van elegendő pénz. Ilyen esetben osztalékról vagy osztalékelőlegről beszélünk? Ezt eddig úgy csináltam, hogy a társaság vett ki év közben osztalékot, befizette az ehót és az szja-t, majd a beszámolónál készült taggyűlési határozatban szerepelt, hogy mennyi osztalék lett az adott évben kifizetve, de előre nem határoztak az osztalékról. Ez így jó volt? Kérem segítségüket, mert tanácstalan vagyok, hogy mit hogyan csináljunk.

Osztalékelőleg készpénzben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. közbenső mérleg alapján december utolsó napjaiban osztalékelőleget fizet ki a tagjainak. A tagok kizárólag belföldi magánszemélyek. Az osztalékelőleg nettó összege magánszemélyenként meghaladja a 2 millió forintot és a kifizetés készpénzben pénztárból történik. Kérdésem, hogy jól értelmezzük az Art. 17. § (9) bekezdését, miszerint ebben az esetben – bár a kifizetés készpénzben a 2 millió forintot meghaladja – nem kell jelenteni az adóhatóság felé a kifizetés tényét, mivel az osztalékelőlegben részesült magánszemélyek ebben a minőségükben vállalkozási tevékenységet nem folytató magánszemélyek? Köszönettel: Szabóné S. Ildikó

Osztalékelőleg: most még választhat a régi és az új szabályok közül Cikk

Bár a márciustól hatályos új Ptk. megváltozott feltételekkel teszi lehetővé az osztalékelőleg kifizetését – az áttérés folyamatában elbizonytalanodott – cégvezetők sokszor nem tudják felmérni, hogy a hatályos régi és az elérhető új szabályrendszer közül melyiket érdemesebb választaniuk – derül ki a MAZARS legfrissebb jelentéséből. A vezető könnyvizsgáló és tanácsadó vállalat szerint előnyök és hátrányok is adódhatnak a régi és az új szabályok közötti különbségekből, ezért adott esetben az új Ptk.-ra való áttérés időpontját is érdemes lehet ehhez időzíteni.

Ki nem fizetett osztalékelőleg Kérdés

2014. évben a taggyűlés osztalékelőleg kifizetéséről döntött. A kifizetés csak részben teljesült. Kifizethető-e 2015. évben (a saját tőke lehetővé teszi), vagy új, közbenső mérleg és taggyűlési határozat szükséges? Mi a teendő a ki nem fizetett, de jóváhagyott osztalékelőleggel? Köszönöm: Mikro

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha az osztalékelőleg fizetéséhez szükséges közbenső mérlegben kell szerepeltetni az osztalékelőleget az eredménykimutatásban, akkor a mérlegben a kötelezettségek között kell azt szerepeltetni? Köszönettel a választ.

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Ügyfélszolgálat! Az lenne a kérdésem, hogy az osztalékelőleg fizetéséhez szükséges közbenső mérlegben kell-e szerepeltetni az osztalékelőleget, kell-e szerepeltetni a követelések között, valamint az eredménykimutatásban csökkentve a mérleg szerinti eredményt? A nettó osztalékelőleg könyvelése T368-K 384 taggyűlési jkv.alapján. Ez így helyes? Köszönettel a választ.

Kilépett tagnak jár-e osztalék? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetre szeretnék szakértői véleményt kérni: Egy kft. tulajdonosa, aki a társasággal munkaviszonyban van, 2014. évben közbenső mérleg alapján osztalékelőleget vett fel. Osztalékelőleg fizetésére a közbenső mérleg szerint a fedezet rendelkezésre állt. Osztalékelőleg kifizetését követően a tag értékesítette az üzletrészét, azzal a feltétellel, hogy a 2014. évben képződött eredményből osztalék illeti meg. Munkaviszonya az üzletrész eladása után is a társaságnál megmaradt. A 2014. évi mérleg jóváhagyása 2015. évben történik meg. Arra szeretnénk választ kapni, hogy a kilépett tag jogosult-e a kilépés után osztalékra, ha erről korábban (még az üzletrész értékesítését megelőzően) taggyűlés döntött? A kifizetett osztalékelőleg – mivel a mérleg jóváhagyásakor már nem üzletrésztulajdonos van szó – milyen jövedelemnek minősül: osztalék, egyéb jövedelem, esetleg bérjövedelem? Továbbá annak milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik, és mikor? Az osztalékelőleg kifizetésekor a személyi jövedelem adót levonják, bevallják és megfizetik. Tisztelettel: Dulló Ida

Kiváló tag elszámolása (az osztalékelőleggel mi lesz?) Kérdés

Kedves Szakértők! Korábban már kaptam Önöktől egy hasonló esetre választ, de egy kicsit eltér a jelenlegi helyzet. Ismét egy ügyvédi iroda egyik tagja kiválik mint tag, az ügyvédi irodából (4 fős helyett már csak 3 fős tagság marad). A belső kimutatások alapján jogosult a 2014. 01-09. hónap általa termelt "eredményre", melyet az ügyvédi iroda ki szeretne neki fizetni, de melyet osztalékelőlegként nem tud felvenni (mert a 2014. évi mérleg elfogadásakor, 2015-ben már nem tag, amikor jóváhagyott osztalékot állapítanak meg). Korábban jelezték Önök, hogy ez vállalkozásból kivont jövedelem lesz (vonva a 16 százalék szja-t +14 százalék ehót). Azonban idén már vett fel osztalékelőleget, melyet a 08-as bevallásban is szerepeltettünk. Akkor vontuk tőle a 16 százalék szja-t. Most hogyan kell korrigálni a kifizetést? Fizettessük vele vissza az előleget, vagy ami még jár neki a belső kimutatás után, abból vonjuk le kifizetéskor? Kell önellenőrizni, helyesbíteni azon hónapok 08-as bevallásait, amelyekben osztalékelőleg került feltüntetésre? Vagy mi a teendőnk? Várom megtisztelő válaszukat! Böbe

Be kell-e jelenteni osztalék és osztalékelőleg felvételét? Itt a válasz Cikk

Olvasónk azt tudakolta, milyen bejelentési kötelezettség kapcsolódik a korábbi években már jóváhagyott osztalék, illetve az osztalékelőleg felvételéhez. Kérdésére Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadónk válaszolt.

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. jegyzett tőkéje jelenleg 500 ezer forint. Az osztalékelőleg-fizetési lehetőség a társasági szerződésben szerepel. Fizethet-e osztalékelőleget a 2014-es évben anélkül, hogy a jegyzett tőkéjét felemelné 3 millió forintra?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lízingelszámolás, tao

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Őcsg-tag, biztosított

Széles Imre

tb-szakértő

Vállalkozói tb

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink