251 találat a(z) osztalékelőleg cimkére

Osztalékelőleg az első gazdasági évben Kérdés

Tisztelt Szakértő! A Ptk. alábbi részlete azt jelenti, hogy az első gazdasági évben, vagyis amíg egy társaság nem rendelkezik az első elfogadott beszámolóval, nem hagyhat jóvá osztalékelőleget? Tehát legkorábban osztalékelőleg az első elfogadott beszámolót követően lehetséges csak? Ptk. 3:186. § (1) A taggyűlés két, egymást követő beszámoló elfogadása közötti időszakban osztalékelőleg fizetéséről határozhat, ha... Segítségét előre is köszönöm!

Kiva, osztalékelőleg Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy kft. 2017.01.01-től kivára tért át, 2018. év elején kivehet-e úgy osztalékelőleget is a kiva időszak előtt keletkezett eredménytartalékból, hogy nem fizeti meg a kiva adót? Ilyen esetben elegendő egy nyilatkozatot készíteni arról, hogy mely időszakban keletkezett eredménytartalék terhére történik a kifizetés? Köszönöm.

Osztalékelőleg Kérdés

Kedves Szakértő! A február 3-án megjelent cikkükhöz kapcsolódóan osztalékelőleg kérdéskörben számunkra ami nem tisztázott, és mindig problémát okoz, hogy megítélésünk szerint például 2018. januárban is lehet még 2017-re vonatkozó osztalékelőleget kifizetni (például decemberben készült egy közbenső mérleg). Megítélésünk szerint nem létezik olyan szabályozás, ami ezt tiltja. De egy biztos, hogy a NAV rendszere ezt nem tudja lekövetni, mert 2018. évi osztalékelőlegként kezeli, de ugyanakkor még 2018-ban végleges osztalékká is válik. Erre akkor lenne képes a NAV és a 08-as bevallás, ha az osztalékelőleg megadásakor meg lehetne adni, hogy mely gazdasági évhez kapcsolódik, de erre nincsen lehetőség legjobb tudomásunk szerint. Esetleg erre vonatkozó tapasztalat van Önöknél? Köszönettel: Nagy Péter

Osztalékelőleg utáni terhek bevallásának és fizetésének rendje Cikk

Egy kft. tulajdonosai 2018 februárjában osztalékelőleget vesznek fel. A márciusban beadandó, februárra vonatkozó 08-asban szerepel a fizetendő szja. Az előleg biztos, hogy osztalékká válik. A még fizetendő eho melyik bevallásba kerül és melyik év járulékai alapján kell figyelni a 450 ezres határt? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét. Egyszemélyes kft. 2017 decemberében alakult. A 2017. évi adózott eredménye kb. 100 ezer forint nyereség lesz. A 2018. januári eredménye a cégnek 1-2 milliós nyereséget mutat. Kérdés: 1.) Megteheti a tulajdonos, hogy a 2018. évi eredmény terhére 2018 februárjában osztalékelőleget vesz fel? Természetesen mindezt közbenső mérleggel alátámasztva, és megfelelve az osztalékfizetési korlátnak. 2; A 2017. évi beszámoló elfogadásakor a taggyűlés hozhat olyan döntést, hogy a 2017. évi adózott eredményt (100 ezer forint) osztalékként kifizeti? Tehát lenne egy 2018. évi osztalékelőleg-kifizetés 2018. februárban és egy 2017. évi jóváhagyott osztalékkifizetés 2018. májusban. 3.) Van korlátozás, hogy egy adóéven belül hány alkalommal lehet osztalékelőleget kifizetni? Válaszukat előre is köszönöm.

Időpontok! Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosai 2018.02.01-én osztalékelőleget vesznek fel. Addig rendben van, hogy a márciusban beadandó, februárra vonatkozó 08-asban szerepel a fizetendő szja. Az előleg biztos, hogy osztalékká válik. A még fizetendő eho melyik bevallásba kerül és melyik év járulékai alapján kell figyelni a 450 ezres határt? Köszönettel

Tulajdoni hányad osztalékelőleg és osztalék esetén Kérdés

Ügyfelem 2018 januárjában osztalékelőleget kíván felvenni, de májusig az osztalékdöntés napjáig megváltoztatná a tulajdoni hányadot, édesanyjára és saját magára vonatkozóan. Az osztalékelőleg fizetésekor (ahol az arány még 60-40 százalék ügyfelem javára) csak ügyfelem vesz fel előleget, a döntés napján az arány már 96,67-3,33 százalék lesz. Jól gondolom-e, hogy az osztalékdöntés napján érvényes tulajdoni arány szerint történhet az osztalékfizetés, függetlenül attól, hogy az osztalékelőleg fizetésekor az arány ettől eltért? Köszönöm ha válaszolnak, üdvözlettel, CsK

Osztalékelőleg, osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás 2016. évben osztalékelőleget vett fel, mely kifizetésre került, a 08-as bevallásban szerepel. 2016. évi beszámolót elfogadó taggyűlés nem hagyott jóvá osztalékot. A 2017. évi könyvelésben szerepel a 36-os főkönyvi számlán a kifizetett osztalékelőleg. Ha nem lett jóváhagyva osztalék, akkor hogyan válik osztalékká az előleg? Hogyan könyvelem, mikor korrigálom a 08-ast? Mi a helyes eljárás osztalékelőleg fizetése esetén? Köszönettel.

Osztalékelőlegből osztalék Kérdés

Ügyfelem 2017 decemberében osztalékelőleget fizet tagjainak, 2018 februárjában újabb előleget fizet majd. 2018 áprilisában a mérlegelfogadó taggyűlésen a 2018. februári előleg "sorsáról" is dönt, vagy arról csak 2019-ben? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy 2017 novemberében alakult bt., amelynek havonta kb: 400 ezer forint nyeresége keletkezik, azt havonta osztalékelőlegben kiveheti? És 2018-ban is havonta 400 ezer forint nyeresége fog keletkezni, amit 2018-ban is havonta szeretne kivenni osztalékelőlegben; megteheti ezt? Előre is köszönöm: Pánti Etelka

Osztalék kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! „A” cég tulajdonosa „B” és „C” cég. „B” és „C” cégnek 2-2 magánszemély tulajdonosa van. „A” cégből osztalékot szeretnének kivenni. Lehetséges-e hogy „A” cégből a 4 magánszemély kapjon osztalékelőleget? Ha nem, akkor csak a 2017-es év beszámolójának elfogadásánál lehet előírni osztalékot „B” és „C” cég részére, és ezekből a cégekből veheti majd ki a 2-2 magánszemély? Válaszát előre is köszönöm.

Osztalékelőleg kiva adóalanynál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy kiva adóalany év közben osztalékelőleget fizet ki tagjai részére, az növeli a kiva adóalapját? Vagy tekintettel arra, hogy ez csak pénzmozgás és nem jóváhagyott osztalék – ahogy a 2012. évi CXLVII. törvény 20. § (3) b. pont fogalmaz – így ekkor (a kifizetéskor) nem számít adóalap övelő tételnek? Ha az utóbbi az igaz, akkor majd következő évben, ha osztalékként jóváhagyják a tulajdonosok a beszámoló elfogadásakor, akkor kell megfizetni a teljes osztalék összege után a kivát? Azaz ekkor lesz adóalapnövelő tétel? Másik kérdésem, hogy ha egy cégnek van a kiva adóalanyiságot megelőző időszakból is felhalmozott nyeresége (eredménytartaléka) és osztalékot vesz ki, mitől függ, hogy a kisvállalati adóalanyiságot megelőző adóévek adózott eredménye és eredménytartaléka terhére vagy a kisvállalati adóalanyiság időszakában keletkezett eredménye terhére veszi-e ki az osztalékot? Ezt a cég dönti el? Vagy a megszerzett eredmény sorrendjét figyelembe véve, először a kiva adóalanyiságot megelőző időszakról származó eredménytartalékából kivettnek számít az osztalék? Majd ha az elfogyott, utána lehet kivenni a kiva adóalanyiság alatt megszerzett eredményt? Köszönöm válaszát!

Pénzeszköz kifizetése tulajdonosoknak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Eladás/végelszámolás előtt álló cégnél pénzeszköz tulajdonosoknak való kifizetésekor milyen szempontokat kell figyelembe venni, hogy adózás tekintetében legkedvezőbb legyen? Tagi hitel visszafizetése, tőkeleszállítás, osztalék, osztalékelőleg lehetőségek közt kellene mérlegelni.

Osztalékelőleg kifizetése részletekben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes zrt. (nincs felügyelő bizottság) 2017. március 28-án részvényesi határozatban döntött a 2016. évi eredmény felhasználásáról, a 2016. évi adózott eredmény teljes mértékben osztalékkifizetésre kerül. Az osztalék 2017. május 28-án teljes mértékben ki lett fizetve, ugyanakkor 2017. május 28-án részvényesi határozatban döntés született osztalékelőleg kifizetésére is (az előző évi, 2016. évi beszámoló alapján), melynek egy része ki lett fizetve 2017. május 28-án, a maradék osztalékelőleg a likviditási helyzettől függően kerül majd 2017. évben kifizetésre. A 2017. május 28-ai osztalékelőlegről szóló részvényesi határozat alapján akár 10 osztalékelőleg kifizetés is lehetséges részletekben? A 2017. évi osztalékelőleg a saját tőke (szabad eredménytartalék) mintegy 20 százaléka, a jegyzett tőke a saját tőke 10 százaléka, így a saját tőkére vonatkozó előírások bőven az értékhatár alatt maradnak. Kizárólag csak a likviditási helyzet, ami az osztalékelőleg kifizetését korlátozza, de a döntéskor a vagyoni fedezet rendelkezésre áll. Köszönöm szíves válaszát.

Osztalék vagy osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság 2017-ben szeretne osztalékot vagy osztalékelőleget fizetni az eredménytartaléka és a 2017. év eredménye terhére. Ezt osztalékelőleg-kifizetésként vagy osztalékkifizetésként lehet megtenni? Bognárné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cafeteria

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink