251 találat a(z) osztalékelőleg cimkére
Osztalékelőleg kifizethető-e EUR-ban? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy van-e törvényi akadálya annak, hogy a közbenső mérleg alapján jóváhagyott osztalékelőleget EUR-ban és Ft-ban megosztva fizesse ki a társaság. Ha nincs törvényi akadálya, akkor milyen árfolyamon kell számítani? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szalainé
Kiva időszakban osztalékelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2017. 01. 01-jétől kiva adózásra áttért kft. osztalékelőleget szeretne a tulajdonosnak kifizetni 2017. 07. hóban. Kérdés: az osztalékkifizetést az eredmény keletkezése sorrendje alapján fizetjük az eredménytartalékból? Vagyis először a 2017. évet megelőző nem kivás időszaki eredmény fizetendő ki - keletkezési sorrendben - 2017. évben osztalék előlegként 15% szja és 14% eho megfizetése mellett, majd ha ez elfogy, csak ezután fizethető ki a kiva időszak alatt keletkező eredmény kivás osztalék adózással? (2017. évben is várhatóan eredményes lesz a cég, akár ebből is fizethető lenne az osztalékelőleg). Köszönettel: Királyné Anikó
Osztalékelőleg rendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozásnál az első negyedévi eredmény után a tagok osztalékelőleget vettek fel április 25-én. Az egyik tag az üzletrészét értékesíteni akarja június 30-a után. Kérdésem: a felvett osztalékelőlegét hogyan kell rendezni, hogyan kell könyvelni ? Köszönöm válaszukat.
Kilépett tag osztaléka vagy osztalékelőlege? Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. szeptember 1-jén egy egyszemélyes kft. eladta az üzletrészét. 2016. augusztus 31-éig a tagnak igen jelentős osztalékelőleget fizettek ki. Előleget, nem osztalékot. A kérdés az, hogy helyes volt-e előleget fizetni, vagy osztalékként kellett volna a kifizetést megtenni? Az előleg után a cég befizette az szja-t, az ehót viszont nem. A vevő csak az üzletrész értékében vásárolta meg a társaságot. Válaszát köszönöm!
Az osztalékelőleg és az osztalék könyveléséről Cikk
Át kell-e könyvelni a 2016-ban felvett osztalékelőleget a megváltozott szabályoknak megfelelően osztalékká? – kérdezte egyik olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Osztalékelőleg és osztalék kifizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 2016. év elején osztalékelőleget vettek ki a tagok, majd év végén szintén osztalékelőleg-kifizetésre került sor. A megváltozott szabályoknak megfelelően az osztalékelőleget még 2016. évben át kell-e könyvelni osztalékká? Mivel akkor kell könyvelni, amikor kifizetésre kerül sor, ebben a 2016. évben a zárással kellene osztalékká minősíteni? A tag az szja-bevallásában minek fogja bevallani? Az év folyamán a 1608-as bevallásban osztalékelőleg volt bevallva. Most májusban beadandó szja-bevallásban is osztalékelőlegként szerepeljen? És mikor fog osztalékként szerepelni? Várom válaszát.
Az osztalék adózása Cikk
A társaságok közgyűlése ezekben a hetekben határoz a tagoknak fizetendő osztalékról, a tavaly felvett osztalékelőleg sorsáról. Cikkünkben összefoglaltuk a magánszemélyeknek fizetett osztalékra vonatkozó legfontosabb adózási szabályokat.
Ehofizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk a 2016. évi várható eredménye terhére 2016. december hónapban osztalékelőleget fizetett. Kérdés, hogy 2016. évben kifizetett osztaléknak kell-e minősíteni vagy 2017-ben jóváhagyott osztaléknak és mikor válik esedékessé az ehofizetési kötelezettség a megváltozott szabályozások miatt? Tisztelettel: Berghoffer Sándorné irodavezető
Osztalék utáni adót kiváltó adó Kérdés
Mit lehet tenni a kettős könyvvitelű, társasági adó hatálya alá tartozó bt. katára való áttérése előtti évben kifizetett osztalékelőlegével? Csökkenthetem a kifizetett 15 százalék adóval a számított adókötelezettséget? A számviteli törvény változása miatt csak a következő évben könyvelhetem a jóváhagyott osztalékot és vele szemben a már adózott és kifizetett osztalékelóleget?
Osztalékfizetés: lépésenként mutatjuk, hogyan kell könyvelni Cikk
Mi a könyvelési menete és adózása az osztalékelőlegnek és az elfogadott beszámoló szerinti osztaléknak, továbbá, ha a jogszabálynak megfelelően a tárgyévben osztalékelőleget fizet ki a cég, akkor ha a beszámoló készítésénél kiderül, hogy nincs fedezet rá, vagyis a tárgyévi eredmény mínusz lett, de van eredménytartalék? Ebben az esetben vissza kell fizetni az osztalékot? A nettó összeget befizetik a tagok, és az aktuális kifizetési hónap szerinti '08-as bevallást önrevíziózni kell? – kérdezte olvasónk. Antretter Erzsébet, a Niveus Consulting Group szenior menedzsere válaszolt.
2015-2016 mérlegfordítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az, hogyan járunk el helyesen a 2015. évi bázisadatok bemutatásában az alábbi adatok figyelembevétele melett: 2015-ben volt: adózott eredmény 1000 eft eredménytartalék igénybevétele osztalékra: 300 eft jóváhagyott osztalék: 1300 eft mérlegszerinti eredmény: 0 eft a 2015-ös év folyamán fel lett véve: 1300 eft osztalékelőleg (a megszavazottal egyezően) A problémát alapvetően az okozza, hogy minden szakirodalom azt mondja, a mérlegfőösszeg nem változhat. Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.
Osztalékelőleg ehója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az osztalékelőleg osztalékká történő válása után az egészségügyi hozzájárulást kinek kell bevallania és megfizetnie (a magánszemély tagnak vagy az osztalék/előleg kifizetőjének, a társaságnak)?
Osztalék kifizetése előre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy németországi vállalat fióktelepeként működik Magyarországon. Azt feltételezzük, hogy az üzleti év nyereséges lesz, ezért havi, kéthavi időközönként átutalunk az anyavállalat számlájára összegeket, amit később az évzárás részeként az előző évek eredménytartalékával összevezetünk. Kérdésem az, hogy helyesen járunk-e el avagy sem? Szükséges-e a tulajdonos (az anyavállalat) határozata arról, hogy az eredménytartalékból akármekkora összeg kifizetésre kerül a tulajdonos részére? Válaszát előre is köszönöm.
2015. évi beszámoló átfordítása a 2016. évi változásoknak megfelelően Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2015. évi beszámolóban a mérleg szerinti eredményem 0 volt, mivel az adózott eredményt a tulajdonosok teljes egészében osztalékfizetésre fordították. 2015-ben osztalékelőleg lett kifizetve. 2015-ben a régi szabályok alapján előírtam az osztalékot, és a kifizetett előleget 2015. 12. 31-ével összevezettem az osztalékkötelezettséggel. 2016-ban az új szabályoknak megfelelően kell a mérleget átfordítani. A problémám az lenne, hogy ha az adózott eredményt beírom a saját tőke elemei közzé, a kötelezettségem nem tudom csökkenteni az adózott eredmény teljes egészével, mivel az osztalékelőleg miatt nincs annyi kötelezettségem. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben a követelések közé kell visszatenni az osztalékelőleg összegét?
Osztalék 2016 Kérdés
Ha a kft. 2016. 07. 31-én előírt 4 millió Ft osztalékelőleget, akkor ez a 2016. évi beszámolóban hogy szerepel, illetve majd a tényleges osztalék? Ugyanis az eredményük 20 millió Ft, és szeretnének 15 millió Ft osztalékot kapni, a különbözetet a 2017. évben utalják. És az új szabály értelmében akkor is írjuk elő. De a teljes összeget írjuk elő, vagy mindig csak annyit, amennyit utalnak? Mert több részletben fog utalódni, de nem nyúlik át a 2018. évre. A 2016. évben az osztalékelőleg: T4931-K3681 4 millió bruttó előírás T3681/4621-K384 3,4 millió/0,6 millió T3681-K4931 4 millió bruttó visszaírás Tehát a T3681-en marad a 4 millió Ft előleg 2016. 12. 31-ével? Aztán a 2017. évben: T4931-K4792 15 millió előírás T4792-K3681 4 millió a 2016. évben megállapított és kifizetett osztalékelőleg T4792-K384 a fennmaradó utalandó osztalékok (össz 11 millió). Jól gondolom a menetet, így kellene? Kérem segítsen. Előre is nagyon köszönöm.