251 találat a(z) osztalékelőleg cimkére
Osztalékelőleg fizetése 2017. évi eredmény terhére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lehet-e 2017. május 31. előtt osztalékelőleget (ami majd csak 2018-ban válik osztalékká) fizetni a 2017. évi várható eredmény terhére, vagy az ebben az időszakban (2017.01-05. hónapokban) kifizetett előleget kötelező a 2016. évi adózott eredmény és az eredménytartalék terhére elszámolni? Válaszát előre is köszönöm: Zsuzsa
Kiva-osztalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017-ben a cég áttért társasági adóról kisvállalati adóra. Eredménytartaléka pozitív, 2016. évi eredménye is pozitív, a beszámoló 2017.03.31-éig készül el. Előírt osztaléka nincs a társaságnak. 2017.02. hóban osztalékot, illetve osztalékelőleget szeretne felvenni. Kérdésem, hogy a 2016. év eredményét terhelő osztalékot, illetve osztalékelőleget milyen módon tud felvenni (évközi beszámoló?), és ez az összeg növeli-e kiva alapját?
Osztalékfizetés: jövőre még nehézkesebb lesz Cikk
Az osztalékfizetésre vonatkozó korlátok és nehézségek már eddig is számos bosszúságra adtak alapot. Körülményes az osztalékok kezelése a vállalatfelvásárlások során, a vevőnek és az eladónak speciális technikákat kell kidolgozniuk az osztalékok egymás közötti megosztására – hívja fel a figyelmet a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.
Egyéni vállalkozó – osztalékelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó, pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett, főállású egyéni vállalkozó év közben vehet-e fel oszalékot/osztalékelőleget? Az így felvett "oszalékelőleget" később egy adóellenőrzés minősítheti-e vállalkozói kivétnek, a vele járó magasabb adóterheléssel (10% nyugdíjjárulék, 8,5% egészségbiztosítási járulék, 15% szja, 27% szocho)? Az egyéni vállalkozó a garantált bérminimum után fizeti a szokásos járulékokat, és az ahhoz tartozó 80 300 forint vállalkozói kivétet is felveszi havonta. Negyedévente venne fel osztalékot/osztalékelőleget, amit a pénzforgalmi számlájáról utalna a magánszámlájára. Kérdés, hogy ezt "büntetlenül" megteheti-e? A vállalkozói személyijövedelemadó-előleg utáni a 10%-ot negyedévente megfizeti.
Egyéni vállalkozó vehet fel év közben osztalékot/osztalékelőleget? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó főállású egyéni vállalkozó év közben vehet-e fel oszalékot/osztalékelőleget? Az így felvett "oszalékelőleget" később egy adóellenőrzés minősítheti-e vállalkozói kivétnek, a vele járó magasabb adóterheléssel (10% nyugdíjjárulék, 8,5% egészségbiztosítási járulék, 15% szja, 27% szocho)? Az egyéni vállalkozó a garantált bérminimum után fizeti a szokásos járulékokat és az ahhoz tartozó 80 300 forint vállalkozói kivétet is felveszi havonta. Negyedévente venne fel osztalékot/oszatalékelőleget. Kérdés, hogy ezt "büntetlenül" megteheti-e? A vállalkozói személyijövedelemadó-előleg utáni a 10%-ot negyedévente megfizeti.
Osztalékelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésre szeretném kérni a válaszát: lehet-e 2016. június végi taggyűlési határozat (2015. december 31-ei sajáttőkeadatok) alapján 2016 októberében osztalékelőleget fizetni? A kft. 2016. június 30-ai taggyűlési határozatában a 2015. december 31-ei sajáttőkeállapot alapján 5 millió forint osztalékelőlegről döntött. Ez az összeg kifizethető-e a tulajdonosok számára 2016. december 31-éig bármikor (például október 10-én) vagy csak 2016. június 30-áig? Válaszát tisztelettel megköszönöm. B. Ilona
Osztalék vagy osztalékelőleg? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság tulajdonosa osztalék vagy osztalékelőleg kifizetésén gondolkodik. A 2016. 08. 31-ei közbenső mérlegben a saját tőke összege 118 000 eFt, a jegyzett tőke összege 3000 eFt., az eredménytartalék összege 2015. 12. 31-ig 64 000 eFt, lekötött tartaléka és értékelési tartaléka nincs. A tulajdonos 12 000 e forintot szeretne kifizetni magának. Kérdésem az lenne, hogy ezt osztalékként is kifizetheti vagy csak osztalékelőlegként? Köszönettel: Bognárné
Osztalék 2015-ről 2016-ra átsorolása és az osztalékelőleg Kérdés
Tisztel Adózóna! A számviteli törvény 2016. évi változásai miatt a könyvvizsgálói kamara szerint a 2016-ot megelőző üzleti évek adatát az első, új szabályok szerint készített beszámolóban az új szabályoknak megfelelően kell bemutatni. A 2015-ös beszámoló összeállításával párhuzamosan célszerű a 2015-ös beszámoló adatainak a 2016-os szabályok szerinti mérlegbe és eredménykimutatásba történő besorolása is, ily módon megteremtve a 2016-os beszámolót megelőző időszak adatát. A fentiek alapján a következő lenne a kérdésem: 1. A 2015 évben megszavazott, s a 2016. évben fel nem vett osztalékot a 2016. évi nyitó mérlegben hol kell feltüntetni? Át kell rendezni a kötelezettségekből az eredménytartalékba? 2. A 2016. évi ténylegesen kivett osztalékelőleg – amit majd a 2016. évi záró mérlegben jóvá is hagynak – besorolása, záró összevezetése hogyan történik? Tisztelettel: Pálkerti Norbert
Osztalékelőleg, eho, végelszámolás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy cég szeptember folyamán osztalékelőleget fizetett a tagoknak, melyre vonatkozóan az szja-t megfizette. Nem sokkal később, a hó végével a végelszámolás megindításáról dönt. Az osztalékelőleg ehója ekkor válik esedékessé (tehát a 9. havi 08-as bevallásba kerül), vagy pedig majd a végelszámolás zárásakor, a maradék eredmény megállapításával együtt az utolsó hónap 08-as bevallásában kell bevallani? Köszönettel, Szentesi Péter
Osztalék vagy osztalékelőleg? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. el akarja adni a társaságát egy magánszemélynek. A társaság könyveiben 08. 31-ei fordulónappal -2672 eFt tárgyévi eredmény (veszteség) keletkezett, az előző évek eredménytartaléka +65 178 eFt. A kft. jegyzett tőkéje 10 000 eFt. A tulajdonos fel kívánja venni az eddig felgyülemlett eredményt (65 178 eFt - 2678 eFt = 62 506 eFt), majd befizetné utána a közterheket, és csak aztán értékesítené az üzletrészét. Év közben osztalékelőleget vehet fel közbenső mérleg alapján, vagy a tulajdonosváltásra való tekintettel lehetőség van osztalékként felvenni a 62 506 eFt összeget? Ha év közben osztalékelőlegként kell figyelembe venni ezt az összeget, és a 2016. 09. 01.-12. 31. időszakban kiderül, hogy újabb veszteség keletkezett, akkor mi a teendő 2017-ben? Milyen következménye van, ha több előleget vesz fel, mint ami majd a tényleges osztalék lesz? Ki fizeti vissza a "többletként" felvett osztalékelőleget (a régi vagy az új tulajdonos)? Az új tulajdonosnak milyen kötelezettségei vannak ebben az esetben? Milyen könyvelési lépések vonatoznak erre az ügyletre 2016-ban és 2017-ben? 2016-ban ki lehet vezetni az eredménytartalékot a régi tulajdonos könyveiben? Van lehetőség "osztalékká lehet váltatni" év közben az előző évek pozitív eredménytartalékát és a tárgyévi eredményt 08. 31-ei fordulónappal? Vagy előlegként kell kezelni egészen év végéig? Hogyan jelenik meg ez a könyveiben? Kérem, legyen kedves a tételes könyvelési lépéseket bemutatni!
Jövedelemkivét adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1.) Ha egy társaság tagja eladja az üzletrészét, akkor az abból származó jövedelem milyen adó- és járulékterhekkel adózik? 2) Egy társaság osztalékelőleget fizet tagjának, aki december 31-ével kilép a cégből. Azt követő évben a bennmaradó tag a cég adózott eredményének egészét osztalékként jóváhagyja. Ez esetben mi a teendő az időközben kivált tagnak kifizetett osztalékelőleggel? Nála is véglegesen jóváhagyott osztalékká válik, és eszerint kell majd ehót fizetni, mint magánszemélynek? Vagy esetleg a kilépéskor rendelkezni kell az osztalékelőlegről? 3) Egy cégnek öregségi nyugdíjas tagja van. Tiltja-e valamilyen törvény, vagy jogszabály, hogy decemberben személyes közreműködés címen egy nagyobb összeget kifizessen magának a cégből, hogy a nyereségét így "vegye ki", tekintve, hogy így kevesebb járulék-, és adófizetési kötelezettsége keletkezik, mintha társasági adóval leadózná, majd azt követően osztalékként kivenné?
Osztalékelőleg 2016-ban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás magánszemély tagjai osztalékelőleget vesznek fel. Az osztalékelőleget számfejtjük és levonjuk az adókat. Kérem, írják meg, hogyan kell lekönyvelni 2016-ban a bruttó osztalékelőleg előírását és a nettó kifizetését. Valamint azt is írják meg, hogy az osztalékká válást melyik évre és hogyan kell lekönyvelni. A 2016-os év első félévi eredménye és az eredménytartalék is pozitív, van fedezet az osztalékelőlegre. Egy évben hányszor lehet osztalékelőleget felvenni? Válaszát előre is köszönöm.
Osztalék vagy osztalékelőleg? Kérdés
100 százalékban külföldi tulajdonú kft. a 2015. évi beszámoló elfogadásakor nem hagyott jóvá osztalék-kifizetést. 2016 júniusában a tulajdonos hozott egy határozatot, hogy a 2015. évi mérleg szerinti eredményt – kiegészítve azt a szabad eredménytartalékkal – osztalékként felveszi. A számviteli törvény módosítása a 2016. évi üzleti évtől lépett hatályba, ez azt jelenti, hogy az új szabályokat 2017. évben kell először alkalmazni a 2016. évi beszámoló összeállításakor. Ebben az esetben osztalékelőlegként kell kezelni a kifizetést? (Ebben az esetben elfogadható a 2015. évi beszámoló, mivel a döntést 6 hónapon belül meghozták.) Vagy: már a 2016. évben osztalékfizetésként kezelhető a kifizetés? Köszönöm: Kovács Erzsébet
Osztalékelőleg Kérdés
Kft. tulajdonosai 2016. évre osztalékelőleget szeretnének felvenni. A tulajdoni hányad: 50 százalékban egy magánszemély, 50 százalékban egy társaság. Hogyan kell ezt elszámolni a kifizetéskor és év végén? A közbenső mérleget be kell-e küldeni a cégbíróságra, és, ha igen, kell-e csatolni kiegészítő mellékletet és határozatot is, vagy elégséges a mérleg és az eredménykimutatás?
Így kaphatja vissza az osztalékelőleg adójából a különbözetet Cikk
Hogyan kell elszámolni a tavaly felvett osztalékelőleg adójával, ha az az idén jóváhagyott osztalékká vált? Erről közölt tájékoztatót a NAV.