121 találat a(z) lakáscélú támogatás cimkére
Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-m van, amiben munkaviszonyban dolgozom. Adhat-e a cégem magamnak mint munkavállalónak adómentes lakéscélú támogatást a lakáshitelemhez? Elvált vagyok, jelenleg 4 szobás lakásban lakom 2 gyermekemmel és a párommal. A párom a szülei lakásába van bejelentve. Kell-e valahogy bizonyítani, hogy ő az élettársam? Vagy annyi elég, ha bejelentkezik hozzám, és itt lesz az állandó lakcíme? Köszönettel.
Adómentes támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaság tagja és a kft. ügyvezetője saját tulajdonú kft.-ben lett nyugdíjas, jelenleg kiegészítő tevékenységben látja el a feladatát, bért nem vesz fel. Lakásának egyedüli tulajdonosa, a hitelfelvételkor munkavállaló volt. Mikor adható adómentes támogatás, ha egyébként a jogszabályban előírt minden más feltételnek megfelel? Jogosult lesz, ha napi 1 óra munkavégzésre lesz bejelentve? Kell-e társasági szerződést módosítani?
Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A férjemmel közösen van egy kft.-nk, amelyben ketten vagyunk tulajdonosok 50-50 százalékban. Mind a ketten munkaviszony keretében látjuk el a feladatainkat. A férjemnek csak pár hónapja van a kft.-ben munkaviszonya, előtte máshol dolgozott. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint ebben a helyzetben adhatunk a dolgozónak (vagyis egymásnak) munkáltatói lakáscélú támogatást? A közös házunkon hitel van, amit jövő évben kell kifizetni a banknak, addig a kamatot és a kezelési költséget fizetjük. Ha adhatunk, akkor csak a munkaviszony hónapjaival arányosan lehet, vagy mehet az 1 millió forint/fő? Az egyéb feltételek megfelelnek mind a kettőnkre nézve. Előre is köszönöm segítő válaszát. Üdv: Edit
Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfeleim körében több olyan eset van, ahol valamelyik szülő vette fel a hitelt (adós), és a gyermek a szülő nélkül költözött a lakásba, vagyis nem "együttköltözők". A szülőnek nem minden esetben van haszonélvezete, a tulajdonjog a gyermeké. Ezekben az esetekben adható támogatás a szülő részére?
Adómentes lakáscélú támogatás: mikor méltányolható a lakásigény? Cikk
Az adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás számos feltételének egyike, hogy a támogatással érintett lakásnak meg kell felelnie a méltányolható lakásigénynek. Az érdekelt magánszemélyek és munkáltatóik meglehetősen tanácstalanok, hogy mit kell tudni erről?
Lakáscélú támogatás folyósítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk adómentes lakáscélú támogatást adni egy munkavállalónknak új ház építéséhez. A feltételek adottak. Kérdések: 1. Az építéssel kapcsolatban a munkavállaló hitelt nem vett fel, illetve a jövőben sem vesz fel. A munkáltató köteles-e ebben az esetben pénzintézeten keresztül folyósítani a támogatást, vagy az közvetlenül utalható a munkavállaló egy pénzintézetnél vezetett folyószámlájára? 2. Tekintettel arra, hogy a munkáltató a támogatást költségként számolja el a folyósítással egy időben, esetleges veszteség esetén van-e lehetőség elhatárolásra? Köszönettel: Pharmador 2000 Kft. Nyárfás Istvánné
Életbiztosítással kombinált lakáshitel támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. az alkalmazottjának szeretne lakáscélú támogatást adni. Szeretném megerősítését kérni a számításokban: 1).Vételár megállapítása A lakás 1/3-át a munkavállaló 2004-ben vette meg 2,8 milliió forintért. A lakás vételára adásvételi szerződés szerint 8,4 millió forint volt. Az ingatlan másik 2/3-át 2007-ben megvásárolta 6 millió forintért. Ehhez 5,8 millió forintnak megfelelő CHF lakásvásárlási hitelt vett fel. A vételár így 8,8 millió forint. Ennek 30 százaléka, azaz maximum 2,64 millió forint lehet az adómentes munkáltatói támogatás 5 év alatt. 2). Mi minősül törlesztésnek? A felvett hitel törlesztése során a hitel 20 éves futamideje alatt csak a hitelkamatot és életbiztosítást kell fizetni. A tőketartozást a futamidő végén a biztosító fizeti meg. Havonta fizet 140 CHF kamattörlesztést, 40 CHF kezelési költséget, 18 CHF kockázati díjat és egy biztosítónak 18 ezer FT életbiztosítást (tőkefedezeti elérési életbiztosítás). 2012-től rögzített árfolyamon történik a díjak megfizetése. Ez jelenleg havonta 54 ezer forintba kerül. Úgy gondoljuk: havi 54 ezer forint utalható adómentesen, ilyen kombinált hiteltörlesztésre vonatkozóan nem találtam rendelkezést. Köszönöm válaszát
Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft. egyik tagja ügyvezető, ügyvezetői teendőiért díjazásban nem részesül, ugyanakkor munkaviszony keretében személyesen közreműködik, a másik tag is munkaviszonyban látja el a munkaszerződésében szereplő feladatokat. Közösen vettek fel lakáshitelt. Kérdésem, hogy ugyanarra a hitelre mindketten érvényesíthetik az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást? Köszönöm.
Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés
Kft. kisebbségi tulajdonosa kaphat-e adómentesen munkáltatói lakáscélú támogatást, akinek jogviszonya heti 40 órás főfoglalkozás és státusza alkalmazott. Köszönettel: Nyárfás Istvánné PHARMADOR 2000 Kft.
Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés
Az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás (15/2014/IV.3. NGM rendelet) adható a vállalkozásban személyesen közreműködő tagnak is vagy csak munkavállalónak?
Lakáscélú munkáltatói támogatás ügyvédi iroda által Kérdés
Tisztelt Cím! Tájékoztatást kérek a következőkről. Egy ügyvédi iroda személyes közreműködő tagja úgy dönt, hogy 2014-ben az ügyvédi irodában munkavállalóként (alkalmazott ügyvédként) dolgozó feleségének adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást ad. A feleség szintén tagja az ügyvédi irodának.A feleség tulajdoni részesedése a lakásban nem 100 százalékos, hanem 90 százalékos. A maradék 10 százalékrészesedéssel a feleség édesanyja rendelkezik. Az ügyvéd feleségével és két gyerekével élnek az említett lakásban, amelynek beszerzési értékére vonatkozóan még 900 000 forint hitelkötelezettség áll fenn. A lakás három szobás, annak mérete nem haladja meg a lakáscélú támogatásra vonatkozó törvényi keretet. A hitel hátralevő törlesztő részleteinek összértéke nem haladja meg az ingatlan vételárának a 30 százalékát. A feleség Fundamenta lakáskölcsön megtakarítás összegével kivásárolja az édesanya 10 százalékos lakástulajdon-részesedését. Tehát 100 százalékban a feleség tulajdonába kerül az ingatlan. Az ügyvédi iroda nyújthatja-e az alkalmazott feleségnek a munkabére mellé adómentes lakáscélú támogatásként a lakáscélú hitel hátralévő törlesztő részleteit? Lehet-e ennek valami törvényi akadálya? Ha igen, akkor a munkáltatónak milyen dokumentációs kötelezettsége van azzal kapcsolatban, hogy az adómentes juttatás feltételeinek eleget tegyen? Milyen szempontokat kell figyelembe venni? Hallottam, hogy hamarosan megjelenik egy NGM-rendelet, amely pontosítja a lakáscélú munkáltatói támogatás szabályozását. Mikorra várható ennek megjelenése? Előre is köszönöm a válaszukat! Üdvözlettel:
Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés
Egy egyszemélyes kft. személyesen közreműködő tagja igénybe veheti-e a lakáscélú támogatást, mint munkáltatói támogatást? (Szerintem nem, az ügyfél kérésére kérdezem.)
Lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van e lehetőség arra, hogy társas vállalkozás személyesen közreműködő tagja támogatást adjon saját lakáscélú hitel törlesztéséhez? Köszönöm.
Bedőlt a lakáshitele? Itt a mentőöv, ebben bízhatnak tízezrek Cikk
Az eddiginél könnyebben adhatnak adómentes lakáscélú támogatást a munkáltatók a munkavállalók fennálló hitelei törlesztéséhez, visszafizetéséhez – derül ki az Országgyűlés előtt lévő adótörvény-módosítási csomagnak a személyi jövedelemadózást érintő egyik passzusából. Mit jelent ez a gyakorlatban?
Fizetést emelne kevés pénzből? Itt a lehetőség Cikk
Lakáscélú támogatás, biztosítások, kulturális, illetve sporteseményekre szóló belépőjegyek: ezekkel a juttatásokkal is adómentes jövedelemhez juttathatják dolgozóikat a munkáltatók. Az említett lehetőségekkel jelentős adót lehet megspórolni, a cégeknek jelenleg mégis csak kis hányada él velük. Cikkünkben részletesen bemutatjuk az említett béren felüli juttatásokra vonatkozó szabályokat.