121 találat a(z) lakáscélú támogatás cimkére
Befolyásolja az eladás ténye az adómentességet? Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Társaságunk az egyik alkalmazottjának kamatmentes kölcsönt nyújtott a lakáshitele törlesztéséhez. A kölcsönt egy összegben utaltuk át, és a hitel tőkerészének csökkentésére használta fel. (Mindenben megfelelt az adómentesség követelményeinek.) A kölcsönszerződés szerint a kölcsönt 7 év alatt kell törlesztenie, mely 7 millió forint volt. Társaságunk szándéka szerint minden évben az aktuális törlesztő részletet elengedi. Mi a helyzet, ha a 7 év alatt a lakást eladja, és helyette családi házat épít? Adómentes maradhat a még hátralévő kölcsön összege? A törlesztés ütemezése maradhat az eredeti szerződés szerint vagy szerződést kell módosítani? Befolyásolja az eladás ténye az adómentességet? Köszönöm válaszát.
Munkáltatói adómentes lakáscélú támogatás – házastársak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Férj és feleség egy kft. alkalmazottai. 25 millió forint értékben lakást vásárolnak, 50-50%-os tulajdoni hányaddal. Kérdésem, hogy mindkét munkavállaló megkaphatja-e a kft.-től a 30%-os (7,5 millió forint) támogatást adómentesen, 8 évre leosztva? Kaphatnak-e 8 év alatt évente fejenként 937 500 forintot adómentesen a kft.-től, tehát összesen 15 millió forintnyi támogatást?
Lakáscélú hitel munkáltatói támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. egyik tagja, aki ügyvezető és tagi jövedelmet vesz fel a cégtől, kaphat-e a kft.-től adómentesen lakáscélú hitel havi fizetésére támogatást, vagy csak akkor, ha alkalmazottként lesz foglalkoztatva? A lakáshitel összegének 30%-áig vagy a lakás vételárának 30%-áig lehetne ezt a támogatást adni? Köszönöm válaszát.
Lakáscélú támogatás – tulajdonos Kérdés
Ügyvédi iroda alapítója munkavállalóként dolgozik saját irodájában. Adhat "saját magának" adómentes lakáscélú támogatást lakáshitelének előtörlesztéséhez? Ugyanez lenne a kérdés bt. és kft. egyszemélyes, társasági szerződés alapján munkavállalóként alkalmazott tulajdonosával kapcsolatban. Köszönöm!
Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vásároltam egy lakást. A munkáltatómnál lakáscélú támogatást kértem a cafetériakeretemből. Leadtam az általa kért dokumentumok, valamint a lakcímkártyám másolatát. A lakcímkártyámon állandóként az új lakcím van, de rajta van az ideiglenes is, mert még nem költöztem át az új helyre. Most a munkáltató arra kér, hogy csináltassak egy másik lakcímkártyát, melyen nem szerepel az ideiglenes cím, csak az állandó, mert különben nem áll módjában a lakáscélú juttatást biztosítani. Van ilyen előírás, jogszabályi rendelkezés vagy bármilyen állásfoglalás, ami ezt elrendeli, vagy ez csak egy belső előírás? Várom szíves válaszát. Köszönettel: Ágnes
Lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság 5 fő munkavállalót foglalkoztat azonos munkakörben. Jelenleg kettőféle azonos összegű béren kívüli juttatást kapnak a dolgozók: Erzsébet-utalványt és önkéntes nyugdíjpénztári támogatást. Felmerült, hogy a cég adna adómentes vissza nem térítendő lakástámogatást a dolgozóknak hiteltörlesztéshez, viszont nem minden munkavállaló rendelkezik lakáshitellel. Az lenne a kérdésünk, hogy kivitelezhető-e, hogy egyik dolgozó kap ilyen lakáscélú támogatást, a másik meg nem? Szükséges-e a jelenleginél más vagy magasabb összegű béren kívüli juttatást biztosítani azon dolgozóknak, aki nem kapnak lakáscélú támogatást?
Olcsóbb lesz a cafetéria! Itt vannak a legújabb tervezett szja-változások Cikk
A személyi jövedelemadózást érintő javaslatok is szerepelnek a nemrégiben a parlament elé terjesztett adótörvény-módosítási csomagban. A javaslatok egy része a nyáron már kihirdetett, részint csak jövőre hatályba lépő rendelkezéseket érinti. Cikkünk ezek közül hívja fel a figyelmet a legfontosabbakra.
Vissza nem térítendő lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adható-e adómentesen munkáltatói lakásvásárlási támogatás, ha a támogatással hitel nélkül tudja a lakást a dolgozó megvásárolni? (Az egyéb feltételek fennálnak.) A NAV ügyfélszolgálata szerint az szja-törvény 1. számú melléklet 9.3.1. a 9.3.2.-vel együtt érvényes, azaz csak hiteltörlesztésre adható adómentesen. Ha ez helytálló, akkor, ha hitelt vesz fel a dolgozó – 4 millió forintot – azt visszafizetheti helyette a munkáltató adómentesen?
Lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm a válaszát. Még mindig az előző témánál maradva: a bankot megkérdeztem, hogy hogyan történjen az alkalmazottnak a támogatás utalása, nem tudtak választ adni. Én úgy értelmezem a rendeletet, ,,hogy nyilatkozom a bank felé lakáscélú támogatás utalásáról, és az összeget átutalom – amit nem tudok, hogy utalhatom-e a lakáseladó számlájára, ha az szerepel az adásvételi szerződésben, vagy az alkalmazott számlájára kell utalnom a támogatás összegét? Köszönöm válaszát.
Adómentesen adható lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő, az alábbiakban kérem segítségét! Alkalmazottnak családi ház vásárlására adna cégünk támogatást. A családi ház – mely megvételre kerül –, kivett lakóház, udvar és vendéglő címen van a tulajdoni lapon bejegyezve (a lakórész az emelet külön bejárattal, a vendéglő a földszint). Az adásvételi szerződésen külön nevesítve van a lakóház értéke és a vendéglő értéke . A teljes ház az alkalmazott tulajdonába kerül. A lakóház értékének 30%-át adhatja a cég támogatásként, ebben az esetben is? A lakóházrészben 2 db 12 m2-nél kisebb szoba és egy nagy nappali van mely 30 m2 feletti. a 2 kisszoba 2 lakószobának felel meg? Ha igen, akkor összesen 4 db lakószoba van a lakóházban? Jól értelmezem a rendeletet, és a fentiek szerint a támogatás kifizetésre kerülhe? Köszönöm válaszát. Hné
Lakáscélú tamogatás Kérdés
Az szja törvényben megfogalmazott támogatási értékhatár (maximum 5 millió forint és a vételár 30 százaléka) és a "több munkáltató" kitétel személyenként vagy lakásonként értelmezendő? Például egy lakásra, ahol 1 tulajdonos és 2 haszonélvező van. mind a hárman jogosultak a lakáscélú támogatásra 5 millió forntinak vagy a vételár 30 százalékának megfelelő összegben, vagy hármuk támogatására összesen kell értelmezi a törvényt? Mi a helyzet, ha férj-feleség 50-50 százalékban tulajdonos: jogosultak-e mindketten az 5 milliós támogatásra? Várom válaszukat. Szántó János Annumerus Consulting Kft. info@annumerus.hu
Változott a lakáscélú támogatás, négyzetméterek, személyek és milliók Cikk
2016. augusztus 1-jén léptek hatályba a lakáscélú munkáltatói támogatást érintő változások.
Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés
Magánszemély ingatlant vásárolna, amelyhez saját tulajdonú cége, amelyben munkaviszonyban dolgozik, adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást nyújtana. Az épület egy földszinti és egy emeleti részből áll, külön bejárattal, a közművek is részben elkülönülnek. Az alsó részt a saját tulajdonú cég kizárólag irodaként használná, az emeleti részbe költözne a család. Ebben az esetben a méltányolható lakásigény meghatározásánál figyelembe kell-e venni a cég által használt helyiségeket? Amennyiben nem, elegendő egy bérleti szerződés vagy használati jogot is kell alapítani a cég számára?
Lakáscélú támogatás több lakás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltatói lakáscélú támogatás kapcsán szeretném megkérdezni, hogy egy kft. két tulajdonosa, akik egyben ügyvezetők is és munkaviszonyban látják el a feladataikat, a cafetéria rendszerén belül támogathatják lakáscélú kölcsöneik törlesztését? A másik kérdésem az lenne, hogy ha a magánszemélynek kettő lakása van, akkor két lakás esetén is adható a támogatás? Köszönöm válaszát!
Munkáltatói lakáscélú támogatás tagnak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy tag alkalmazotti jogviszonyban van bejelentve, akkor részére adhat a cég adómentesen lakáscélú támogatást? Ha igen, akkor a törlesztőrészletet a dolgozónak vagy közvetlenül a banknak kell átutalni?