121 találat a(z) lakáscélú támogatás cimkére

Lakáscélú támogatás Kérdés

Így vehet ki milliókat adómentesen a bt.-ből című cikkhez kapcsolódóan az alábbi kérdéssel fordulok a tisztelt szakértőhöz: A lakószoba definíciójában "az a helyiség, amelynek hasznos alapterülete" kifejezés került. A helyiség szó használatából azt a következtetést lehet levonni, hogy például egy 9 négyzetméteres fürdőszoba vagy konyha is lakószobának minősül, hiszen az is helyiség? Nyilvánvaló számomra, hogy nem ez volt a jogalkotó szándéka, de véleményem szerint, ha szó szerint vesszük a törvény szövegét, ez olvasható ki belőle. Jó lenne, ha meg tudnák cáfolni ezen meglátásomat, mert akkor szinte senki sem kaphatná meg ezen térítést. Válaszukat várva. Üdvözlettel: Szauter Rozália

Adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az "Így vehet ki milliókat adómentesen a bt.-ből" cikkükben leírtak alapján kérdezem, hogy a munkáltatói lakáscélú támogatás nyújtható-e a társaság tagjának (esetünkben kft. tagi jogviszonyos ügyvezetőjének), vagy csak a társasággal munkaviszonyban álló magánszemély veheti igénybe?

Lakáscélú hitel tagok részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy nyújtható-e adómentes lakáscélú támogatás a következő esetben? A házaspár hitelt vett fel a feleség tulajdonában lévő ingatlan felújítására. A férj munkaviszonyban ügyvezető a kft.-ben, a feleség tulajdonos, a tevékenységben semmilyen jogviszonyban nem vesz részt. Köszönettel: Mlinár Jánosné

Lakáscélú támogatás: meglepetések az adócsomagban Cikk

Úgy tűnik, az adócsomag alaposabb tanulmányozása tartogat még meglepetéseket. Itt van például, hogy 2016. augusztus 1-jétől a lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) kormányrendelet egyes rendelkezései a szja-törvénybe kerültek az indokolás szerint változatlan tartalommal. Ám, ha egybevetjük a jelenleg és majd az augusztus 1-jétől hatályos előírásokat, kiderül néhány figyelemre méltó különbség.

Munkáltatói adómentes lakáscélú támogatás második évben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk cíafetériarendszer keretében lehetőséget nyújt lakáscélú hitel támogatásának igénylésére. Azon kollégák, akik kérték ezt a juttatást, 2015-ben megfelelőségi vizsgálaton estek át, melyet egy szerződött bank végzett el. A banktól kaptunk igazolást, hogy megfelelnek-e ezen kollégák a törvényi feltételeknek. A kérdésem az lenne, hogy 2016-ban ugyanezen dolgozók részére újabb vizsgálat nélkül fizethetjük-e adómentesen a támogatást? Mindenkitől rendelkezünk egy banki igazolással, hogy az első félévben milyen összegű volt a hiteltörlesztésük. Ezen felül kell-e valamilyen dokumentumot bekérnünk tőlük a kifizetéshez? Köszönöm.

Lakáscélú munkáltatói támogatás 2. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm korábbi kérdésemre (Lakáscélú munkáltatói támogatás) adott mai válaszát. Elnézést, ha nem fogalmaztam meg helyesen, de arról van szó, hogy a magánszemély megvásárol egy másik magánszemélytől egy telket, nyilván azzal a céllal, hogy egy harmadik személy vállalkozó arra lakóházat építsen. Tehát az építésről szóló számla már nem fogja a telket tartalmazni, az már a magánszemély tulajdonában van addigra. Nyilván a két ügylet (telek és építkezés) elkülönül időben egy kicsit egymástól, de egy célt szolgált. Köszönöm válaszát előre is.

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy az szja-törvény 1. számú melléklet 2.7-ben megfogalmazott 5 millió forintos támogatás 30 százalékos határa (egyéb feltételek fennállása esetén) a következő esetben miként értelmezhető: amennyiben építési telket vásárol magánszemély, például 8 millió forintért, és erre építtetne, összesen bruttó 12 millió forintért egy házat, akkor a 12 millió forint 30 százaléka, azaz 3,6 millió forint adható adómentesen, vagy a telek vételára is beleszámít az alapba, tehát az összesen 20 millió forint 30 százaléka, vagyis 6 millió forint (ebben az esetben természetesen az 5 millió forintos maximum) számít-e? Lehetséges-e a támogatást a fenti korlátokkal az építkezés alatt (annak részeként) fizetni, és ehhez milyen banki művelet kell? Elég kiutalni a magánszemély számlájára a támogatás megjelölésével, és a számlavezető banktól kell az igazolásokat bekérni? Innen utána a magánszemély továbbutalhatja az összeget a kivitelezőnek? Válaszukat előre is köszönöm!

Adómentes támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkáltató által lakásvásárlási célra adómentesen adható juttatás lebonyolításának menete érdekelne. Konkrétan, hogy kell-e valamely kormányzati szervhez fordulni? A támogatás juttatása, illetve annak lebonyolítása időben az adásvételi szerződés megkötése előtti vagy utáni időpontra kell, hogy essen megfelelőségi szempontból? Köszönettel.

Munkáltató által juttatott lakáscélú támogatás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság, egyszemélyes kft. munkaviszonyban lévő ügyvezetője adómentes lakáscélú támogatást vett igénybe, amelynek folyósítása egy bankon keresztül megtörtént. A bank igazolását is megkaptuk. Ezt az adómentes támogatást a vállalkozás könyvelésében személyi jellegű kifizetésként tartom nyilván. Év végén társaságiadó-alapot módosító tételként kell kezelnem, vagy elszámolhatom a vállalkozás érdekében felmerült költségként? Erre vonatkozóan nem találtam semmilyen ide vágó jogszabályt, vagy egyéb hivatkozást. Köszönettel. Szederkényiné

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás 2. Kérdés

A fenti címmel feltett kérdésemre adott válaszát kérem felülvizsgálni, a 15/2014. évi NGM rendelet, 6. § (1) pontja alapján szíveskedjen újra értelmezni, hátha mégis adható a támogatás. Várom válaszukat: Tisztelettel: Dornfeldné Ili

Munkáltatói lakáscélú támogatás átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás folyósításának szabályaival kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Van-e lehetőség arra, hogy egy új munkavállalónk esetében a korábbi munkaadó által folyósított összeget átvállaljuk? Továbbra is adómentesnek minősül a juttatás? Ha igen, akkor követelésengedményezéssel történjen? Vagy nyújtsunk egy új kölcsönt az eredeti visszafizetésére? (Jogszabályi hivatkozás: 15/2014. (IV. 3.) NGM rendelet 6. § (1) A támogatás felhasználását; d) a magánszemély által adósként, adóstársként hitelintézettől vagy korábbi munkáltatótól lakáscélú felhasználásra felvett hitel visszafizetéséhez,) Ebben az esetben a folyósításhoz szükséges összes dokumentumot újra be kell szerezni? Válaszát előre is köszönöm!

Elmaradt lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás a munkavállalójának lakáscélú támogatást nyújtott hiteltörlesztéséhez a 2015-ös évben, amit a munkaszerződésbe is belefoglaltak. A cég nem utalta át minden hónapban a megállapított összeget, a könyvelésben azonban fel lett adva, és számfejtve is lett. Mivel a munkavállaló nem kapta meg 2015-ben a teljes támogatást, nem számolható el a cégnél sem költségként a 12 havi összeg. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben mi a helyes eljárás, hogyan javítsuk a könyvelésben? A teljes év számfejtését javítani kell? Kneitner Lea szakértőjük egyik válaszában olvastam, hogy a könyvelésben a lakáscélú támogatást rendkívüli ráfordításként kell könyvelni. 2016-tól hova kell majd könyvelni ezt a kiadást? Válaszát előre is köszönöm!

Lakástörlesztési támogatás tgyás ideje alatt Kérdés

Az Önök véleménye szerint a tavalyi évben megkötött támogatási megállapodás szerint adott lakáshitel-törlesztési támogatás adható-e a tgyás alatt is, ugyanazokkal az adózási kondíciókkal, vagyis adómentesen, mint amikor dolgozik az illető?

Munkáltatói lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló lakásvásárláshoz kereskedelmi banktól hitelt kért, amelyhez kapcsolódóan a munkáltatója – a jogszabályban előírt feltételek megfelelése és a munkavállaló nyilatkozata alapján – egyösszegben a munkavállaló banki hiteltörlesztő számlájára támogatást nyújtott. Ezt a támogatást a következő évben is potenciálisan megkaphatja a munkavállaló a tárgyévi törlesztés összegéig, figyelembe véve az adható támogatás korlátait. Kérdésem az, hogy milyen igazolás szükséges a munkáltató, munkavállaló részére ahhoz, hogy ez a lakástámogatás mindkét fél részéről adómentes legyen? Amennyiben a munkáltató a munkavállaló által a K&H-ban nyitott úgynevezett "Teszt" számlára utalja az évi lakásvásárlási támogatást – innen emeli le a bank a munkavállaló havi törlesztési kötelezettségét –, úgy szintén az a kérdés, hogy milyen igazolásokat kell kérni, illetve mivel bizonyítható a munkáltató és a munkavállaló adómentessége? Köszönöm a segítségét.

Munkáltatói lakáscélú támogatás lakáshitel-törlesztéshez Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áttanulmányoztam a vonatkozó szakirodalmat, de nem világos előttem, hogy a munkáltatónak milyen közterhet kell fizetnie az ilyen jellegű juttatás után? (A dolgozónál adómentes.) Továbbá kérdésem még, hogy az 5 millió forintos keretösszegen belül (illetve a lakás értékének a 30 százalékáig) van-e előírás, hogy évente, havonta stb. mennyi támogatást adhat a munkáltató?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink