2740 találat a(z) koronavírus cimkére
Bérleti díj elengedése Kérdés
Cég bevétele üzlethelyiségek bérleti díjából származik. Az üzletek nagyrészt, majdnem 80 százalékban bezártak. A helyiségek tulajdonosa a mostani helyzetre való tekintettel, egyelőre, 1 havi bérleti díjat szeretne elengedni. A március havi bérleti díjak kiszámlázása tekintetében is, ami most lenne esedékes, törvényszerű megoldás-e, hogy csak azoknak számláz, akik valóban ott voltak, és a többieknek nem. Több hete bezártak, az áprilisi üzletbezárások száma csak növekedni fog, közelít a 100 százalékhoz. Kell-e egyáltalán számlát készíteni az elengedés ideje alatt? Szabályszerű eljárás-e, hogy akik bezártak, jellemzően külföldi állampolgárok, akik lehet, hogy haza is mentek még amikor lehetett, és majd az "egész" után térnek vissza (szóval sok a bizonytalan tényező), nem kerülnek kiszámlázásra. A normál ügymenetben ez aránytalan lenne, hiszen bevétel sincs, tényleges tevékenység sincs, amit lehetne számlázni. Köszönöm.
Orvosi tevékenységet végző vállalkozás karbantartójának járuléka veszélyhelyzet idejére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Járóbeteg-ellátást végző szakorvosi kft. alkalmazásában álló karbantartóra, adminisztrátorra vonatkozik a rendeletben kihirdetett járulékmentesség, vagy csak a szakdolgozókra?
Nyugdíjas munkavállalók a koronavírus idején Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk alkalmazásában több nyugdíjas munkavállaló is dolgozik, a jelenlegi helyzetre való tekintettel többük nem dolgozik, betartva a kormány kérését az otthonmaradással kapcsolatban. Olyan kérdésem lenne, hogy miképpen történjen a jelenléti ív kitöltése? A szabadság napjainak leteltével mi kerülhet a jelenléti ívre ebben a helyzetben? Segítő válaszát előre is köszönöm!
Színházjegyek, koncertjegyek visszaváltása: mi a teendőjük a rendezvényszervezőknek? Cikk
A koronavírus-járványra való tekintettel elmaradó rendezvényre megváltott jegyek visszaváltásakor hogyan jár el helyesen a rendezvényszervező? Szükséges-e valamilyen bizonylatot kiállítania a jegy visszaváltásakor? – merül fel a kérdés, amelyre a honlapján közzétett Gyakori kérdések és válaszok a járványhelyzet adóintézkedéseiről című bejegyzésében válaszol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Koronavírussal járó kedvezmények Kérdés
Élelmiszer, vegyiáru boltot (471101) üzemeltető 69 éves egyéni vállalkozó vagyok egy alkalmazottal. Az élelmiszerkereskedés mellett kiegészítő tevékenységként a fizikai közérzetjavító tevékenységet (96 04 049) is végez alkalmazottam az eladói munka mellett. Mivel én a veszélyeztetett korban vagyok április 1-jével bezárok bizonytalan időre, ebben az esetben igénybe tudok-e venni járulékfizetési kedvezményt, vagy fizetéskiegészítést kaphatok-e, amit a munkavállalómnak át is adnék.
Kivás vállalkozás Kérdés
A vállalkozás (kft.) cukrászati tevékenységet végez. Bevétele minimálisra csökkent. 3 munkavállalója van és tag főállású ügyvezető. Mivel a főtevékenysége 1071, ami nincs benne a kedvezményezettek körében, munkavállalóit fizetés nélküli szabadságra küldi és 7710 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet utánuk. A kérdésem a főállású tagra vonatkozik, mivel nem jár szabadság neki. Ő megteheti, hogy csak 7710 forintot fizessen, vagy ő (azaz a kft.) a teljes fizetése után kell járulékot fizessen?
Vírusellenes termékek: kifogásolható gyakorlatokat talált a GVH az internetes árusításnál Cikk
Átvizsgálta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a vírusellenesnek hirdetett termékeket, valamint védőmaszkokat kínáló webshopokat és több kifogásolható gyakorlatot is talált – közölte a GVH.
Munkavállaló karanténban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 40 órás munkaviszonyban álló dolgozónak a hatóság 14 napos házi karantént rendelt el. Milyen jogcímen kell jelenteni a 08-as bevalláson a kieső időt? Ebben az esetben a munkaviszony és a tb jogviszony folyamatos? Köszönöm válaszát.
Szünetelő egyéni vállalkozó alkalmazottal Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (katás), akinek van egy alkalmazottja, a vállalkozása szüneteltetését tervezi. Kérdésem az lenne, hogy mi a helyzet az alkalmazottjával? Továbbra is állományban lehet (fizetett szabadságon, majd fizetés nélküli szabadságon lenne)? Ha úgy alakul, mert van rá igény, akkor az alkalmazott dolgozhat az egyéni vállalkozó szüneteltetése alatt? Ha az alkalmazott munkavégzése folytán bevétel keletkezik, akkor az éves 12 millió összeget a szünetelés hónapjaival csökkentve kell megállapítani, mivel az egyéni vállalkozó szünetel? Köszönettel: Bognárné
Járulék- és katafizetési mentesség az ellátások szempontjából Cikk
Sok-sok kérdés érkezik a címbeli téma kapcsán, így talán nem haszontalan, ha a kedvezménnyel érintettek társadalombiztosítási ellátásainak alakulásával egy kicsit bővebben foglalkozunk.
Fizetés nélküli szabadság próbaidő alatt Kérdés
Kedves Tanácsadó! Arra szeretnék választ kapni, hogy a még próbaidő alatt lévő dolgozó fizetés nélküli szabadságra akar menni a koronavírus által kialakult helyzett miatt (óvodai bezárás miatt a gyerekeknek otthon kell lenniük), amit a munkáltató is engedélyez, ilyenkor mennyi idő lehet a fizetés nélküli szabadság (30 nap) és a próbaidő ideje hogy alakul, mikor jár le pontosan, a fizetés nélküli szabadság bele tartozik-e? Gyors válaszát előre is megköszönve.
Gazdaságélénkítő akciótervet ígér Orbán Viktor Cikk
Magyarország történetének legnagyobb gazdaságélénkítő akciótervét mutatja be a kormány április 6-án, vagy 7-én, amiről összefogottan tájékoztatja az ország közvéleményét és a parlamentet – közölte az Országgyűlés mai ülésén Orbán Viktor miniszterelnök Tordai Bence (Párbeszéd) képviselő kérdésére válaszolva.
Próbaidő hossza járvány alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Oktatással foglalkozó kft. februárban megállapodott a leendő munkavállalóval, hogy 2020. 04. 01-jétől irodavezetőként alkalmazza. A kialakult helyzet miatt az intézet bezárt. Ezért a munkavállaló egyelőre otthonában fog dolgozni, de csak akkor ha azt igényli a munkáltató, mivel a munkavállalót még nem tudta megismertetni a végzendő feladatokkal, működésével. A munkavállaló munkaköre fizikai jelenlétet igényel, ezért azt, hogy hosszú távon megfelel-e a munkáltató elvárásainak, akkor fog kiderülni amikor újra kinyit az oktatóintézet. Azt szeretném megtudni, hogy a leendő munkavállaló próbaideje indulhat-e az első valóban munkával töltött nappal – amikor megjelenik a munkahelyén – vagy mindenképpen a munkaviszony kezdetétől – azaz 04. 01-jétől – kell számolni a maximum 3 hónap próbaidőt. Milyen megoldást tud javasolni? (Kollektív szerződés nincs.) Köszönettel: Kauker Zsoltné
Újabb gazdasági mentőcsomagot javasol az iparkamara Cikk
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) újabb javaslatcsomagot dolgozott ki a koronavírus gazdasági hatásával kapcsolatosan, amelyet a kamara eljuttatott a kormány számára – közölte a köztestület.
47/2020. kormányrendelet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló jogviszonya 2020. 08. 31-én szűnik meg felmentéssel. A kiléptetése és a járandóságok kifizetése (teljes elszámolás) 2020. 03. 30-án megtörtént. A természetbeni egészségbiztosítási járulékot egy hónapra (7710 Ft) vagy 4 hónapra (4*7710 Ft) június 30-áig kell megfizetni? A kormányrendeletben a járulékmentesség 2020. 06. 30-áig van. Akkor a júliusra és augusztusra eső felmentési bér után meg kell fizetni minden járulékot? Előre is köszönöm szépen a választ!