2740 találat a(z) koronavírus cimkére
Fizetés nélküli szabadság hatása csedre, gyedre, táppénzre – a koronavírus első hullámának tapasztalatai Cikk
A nyár folyamán sok olyan várandós munkavállalóval találkoztam, akik a koronavírus első hullámának időszakában, márciustól, áprilistól vagy akár májustól fizetés nélküli szabadság kivételére kényszerültek, majd nem sokkal utána tudták meg, hogy kisbabát várnak. A legtöbben nehéz helyzetbe kerültek, ezért érdemes megvizsgálni, mit tehet másképpen a munkáltató ősszel, amikor a második hullám hasonló szituációkat eredményezhet.
70 százalék feletti az idei bevételkiesés a fővárosi szállodáknál Cikk
A budapesti szállodák többségénél az idén a bevételkiesés 2019-hez képest 70 százalék fölötti, míg vidéken 20–40 százalékos lehet a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége által készíttetett, szerdán közzétett reprezentatív kutatás szerint.
A költségvetési hiányt megdobták a járványügyi és gazdaságvédelmi intézkedések Cikk
A járványügyi védekezés és a gazdaságvédelmi intézkedések komoly forrásokat igényelnek a költségvetésből, így augusztus végére az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszerének hiánya elérte a 2261 milliárd forintot – erősítette meg szerdán kiadott részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).
Koronavírus: olcsó gyorsteszt lehet a megoldás a légi utasforgalom élénkítésére Cikk
Heteken belül több gyógyszeripari cég is elkészülhet gyors és olcsó koronavírus-teszttel, ez különösen fontos a légiközlekedés újraindítása érdekében - mondta Alexandre de Juniac, a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) elnök-vezérigazgatója kedden egy videokonferencián.
Koronavírus: szektorok válhatnak láthatatlanná adózási szempontból Cikk
A járvány megváltoztatta a munka világát, elfogadottá vált a home office, az üzleti folyamatok kevésbé helyhez kötöttek, felgyorsult a virtualizáció folyamata, a telephely fogalma is kérdésessé válhat. A Lakatos, Köves és Tásai Ügyvédi Iroda elemzésében azt vizsgálja, hogy a fent leírtak milyen hatással vannak az adózásra.
Elemzésben összegezte a számvevőszék a járvány költségvetési folyamatait Cikk
Nemcsak a lakosságot és a vállalkozásokat, hanem a költségvetést is „brutális” nyomás alá helyezte a koronavírus-járvány: a magyar költségvetés – részben a források rugalmas átcsoportosításával – mintegy 1720 milliárd forintot fordított a járvány gazdasági és társadalmi következményeinek enyhítésére, miközben az Európai Uniótól nem érkezett támogatás a járvány elleni védekezéshez idén az első fél évben – derül ki az Állami Számvevőszék (ÁSZ) legfrissebb elemzéséből.
Londoni elemzők a magyar kamatdöntésről Cikk
Londoni pénzügyi elemzők szerint valószínűleg a továbbiakban sem kerül napirendre a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapkamatának csökkentése, mivel a jegybankot a gazdasági visszaesés ellenére érezhetően aggasztja a forintgyengülés és a magas infláció.
Építőipari akciócsoport alakult Cikk
Létrehoztak egy építőipari akciócsoportot, amely közvetlenül és napi szinten foglalkozik az építőipari kapacitások bővítésével és a beruházások felgyorsításával, a csoport élén Gyutai Csaba áll – mondta a Pénzügyminiszter, a Gazdaságvédelmi Operatív Törzs keddi ülése után a Facebookra feltöltött videójában.
Az MNB 5,1-6,8 százalékos gazdasági visszaeséssel számol az idén Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 5,1-6,8 százalékos gazdasági visszaeséssel és 3,5-3,6 százalékos inflációval számol az idén legfrissebb Inflációs jelentésének kedden közölt főbb számai szerint.
Újrakezdés a válság után – azonnal alkalmazható megoldások vállalkozások számára Cikk
Az Adózóna új, szakmai kiadványa gyorsan és akár azonnal alkalmazható megoldások mellett közép- és hosszú távon is hasznosítható tanácsokat nyújt a cégvezetők és döntéshozók részére.
Milyen hatása lesz a moratórium meghosszabbításának egy lakáshitelre? Cikk
Orbán Viktor szombati bejelentése alapján az arra leginkább rászorulók részére a hiteltörlesztés szüneteltetését fél évvel meghosszabbítják, vagyis a válság miatt leginkább veszélybe került adósoknak várhatóan 2021 júliusáig nem szükséges a hitelük törlesztőrészletét megfizetniük, olvasható a Bankmonitor.hu oldalán.
Augusztus után, szeptemberben is csökkent a GKI konjunktúraindexe Cikk
Augusztus után szeptemberben is – hibahatáron belül –, de csökkent a GKI konjunktúraindexe. Ez a fogyasztói várakozások némi romlásának következménye, az üzletiek ugyanis stagnáltak. A hazai gazdasági szereplők kilátásainak áprilisi sokkszerű zuhanása után májusban és júniusban számottevő, júliusban szerényebb pozitív korrekció következett be, s ezzel a GKI konjunktúraindexe ledolgozta áprilisi esésének bő felét. A ledolgozás mértéke szeptemberre már csak szűk felére csökkent, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján.
Koronavírus: nem kell teszt, hogy fertőzötté nyilvánítson a háziorvos Cikk
Új eljárásrendet adott ki 2020. szeptember 21-én a koronavírusjárvány kezelésére Müller Cecília tisztifőorvos és Kásler Miklós, az egészségügyért felelős miniszter. Az új eljárásrend szerint a koronavírusfertőzést PCR-teszt nélkül, a mutatott tünetek alapján is megerősítheti a háziorvos – írja a 444.hu.
Újabb létszámleépítés a Budapest Airportnál Cikk
Újabb létszámleépítést hajt végre a Budapest Airport, mivel a szeptembertől érvényben lévő utazási korlátozások, másrészt a vártnál lassabban visszatérő utazási kedv a számításaik szerint további, hónapokon át tartó, jelentős utasszámcsökkenést fog eredményezni a budapesti repülőtér forgalmában.
Nő a lánctartozások kockázata Cikk
A koronavírus-járvány által átalakított gazdasági környezetben nő a kockázata a lánctartozással kapcsolatos problémák súlyosbodásának, és ezzel összefüggésben – különösen a leginkább érintett tevékenységi területeken – a cégek fizetésképtelenné válásának – hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI).