1153 találat a(z) kapcsolt vállalkozás cimkére

Lehet, hogy az idén már kapcsoltnak minősülnek a cégei? Ezekre figyeljen! Cikk

2015-től a korábbinál több vállalkozásnak kell majd transzferár nyilvántartást vezetni, mivel az új szabályok szerint már a vezetőség személyi átfedése is elegendő lehet ahhoz, hogy kapcsolt vállalkozásnak minősüljenek a cégek – hívja fel a figyelmet a Ryan.

Eva-kalkulátor 2015 – Fogalomtár Cikk

Transzferár-nyilvántartás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérném állásfoglalását: ügyfelem két vállalkozással áll kapcsolt viszonyban. Az egyik társasággal az üzleti kapcsolata egy kölcsön nyújtása, melynek kamata éves viszonylatban körülbelül 100 ezer forint, azonban a kamat mértéke alatta van a szokásos piaci értéknek, a jegybanki alapkamat + 2,5 százalékban van meghatározva. A másik társasággal az üzleti kapcsolat kétirányú. Egyrészt gépeket bérel tőlük, melyért bérleti díjat fizet, 28 millió forintt értékben. Másrészt ügyfelem terményt ad el, és ehhez kapcsolódó tárolási díjat számláz, melyeknek összértéke 38 millió forint. Kérdésem a transzferár-nyilvántartási kötelezettséggel kapcsolatos. Mindhárom szerződéses viszonyban a számlázott érték 50 millió forint alatt van, azonban az egyik partnernél az összes (tehát mindkét irányban történő) értékesítés már meghaladja ezt az értékhatárt. Van-e nyilvántartási kötelezettsége ügyfelemnek ezekkel a szerződésekkel kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm! Cselyuszka Antalné

Kapcsolt vállalkozás kft. és egyéni vállalkozó között Kérdés

Kapcsolt vállalkozás-e a kövekező eset? Háromtagú családból két fő tagja egy kft.-nek 50-50 százalékban. A harmadik családtag egyéni vállakozó, és ügyvezetője – de nem tagja – a kft.-nek.

Kapcsolt vállalkozás: fogas kérdések válaszokkal, példákkal Cikk

Többségi, vagy meghatározó befolyás több adózóban, ugyanez közeli hozzátartozók, illetve az ügyvezetés egyezősége esetén. Bemutatjuk, mi, mikor, miért minősül kapcsolt vállalkozásnak.

Kapcsolt vállalkozások Kérdés

Van két vállalkozásom, férj-feleség az ügyvezetők, tehát kapcsolt vállalkozások. Milyen nyilvántartási, vezetési kötelezettségem van velük kapcsolatban?

Kapcsolt vállalkozás, közeli hozzátartozó Kérdés

Tisztelt szakértő! Adott egy kft., ahol "A" tulajdonos 95%-ban és "B" tulajdonos 5%-ban tulajdonos. A szavazati jog a tulajdoni arányoknak megfelelő, de "A" és "B" magánszemély testvérek. A kft. ügyvezetője "A" magánszemély. Adott továbbá egy bt. ahol "A" magánszemély 40%-os tulajdonos, testvére "B" magánszemély 10%-ban tulajdonos, a maradék 50% tulajdonosa pedig "C" magánszemély, aki egyben "B" magánszemély házastársa, és egyben a bt. ügyvezetője. Kérdésem, hogy a kft. és a bt. kapcsolt vállalkozásnak számít-e? Válaszát köszönöm !

Ügyvezető járulék megállapítása kapcsolt vállalkozásoknál Kérdés

Tisztelt szakértő! Segítséget szeretnék kérni a következő kérdésben: kapcsolt vállalkozás esetén az ügyvezetést mindkét cégben ugyanaz az ügyvezető látja el. Az ügyvezető nem tulajdonos egyik cégben sem, munkaviszonyosként van foglalkoztatva mindkét cégben. Kérdésünk az lenne, hogy ilyen esetben mindkét cégnél keletkezik-e munkaviszonyból származó jövedelme vagy megtehetik a cégek azt, hogy csak az egyik cégtől kap jövedelmet? Válaszukat előre is köszönöm

Kapcsolt vállalkozások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt. két tulajdonossal (apa+felesége) és egy másik bt. (fiú+feleség). Tulajdonosi részesedésük nincs egymásban. Üzleti kapcsolatban áll egymással a két cég, kapcsoltnak minősülnek-e? Köszönöm a segítséget! Vágner Emília

Kapcsoltak? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem szépen a segítségét. Adott egy kft. két taggal: "A" és " B." A kft. egészségügyi tevékenységet folytat, "B" nem vesz részt személyesen a cég működésében, "A" igen és ő az ügyvezető is. "B" ugyanakkor katás egyéni vállalkozó, aki egy gépet bérel tevékenységéhez a kft.-től. (Ezt a tevékenységet a kft. most még nem végzi.) A bérleti díj havi 50 000 Ft (ez kb. a gép havi écs-jével van összhangban.) Kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e a kft. és a katás egyéni vállalkozó? „A” és „B” között még apa (A) és lánya (B) viszony áll fenn. Köszönöm a segítségét! Emília

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Van egy egyéni vállalkozó, aki egy kft.-t alapított két másik magánszeméllyel. Az egyéni vállalkozónak és az egyik magánszemélynek a 40- 40% az üzletrésze. A harmadik magánszemélynek 20%-os üzletrésze van. A szavazatarány: az egyéni vállalkozónak és az egyik magánszemélynek 20 arány-20 arány, a harmadik magánszemélynek 10 arány. Az ügyvezetőséget a harmadik magánszemély látja el munkaviszonyban. Ez kapcsolt vállalkozásnak minősül és be kell jelenteni? Ha be kell jelenteni milyen adatlapon kell? Az egyéni vállalkozás és a kft. között nincs szerződéses kapcsolat, csak azonos a tevékenységi kör. Az egyéni vállalkozást masszás tevékenységre váltották ki, a kft. fő tevékenysége a masszás.

Forró témák 2015-ben: kapcsolt vállalkozás, transzferár Cikk

2015. január 1-jétől lényeges változások következtek be mind a kapcsolt felek megállapításával, bejelentésével, mind pedig a transzferár dokumentációk készítésével kapcsolatban.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Kapcsolt vállalkozással kapcsolatban az alábbiakra kérem, hogy szíveskedjen tájékoztatást adni. 1. Kisadózó bt. és kétszemélyes kft.-ben azonosak a tulajdonosok - férj és feleség 50-50%-ban. Mindkét társaságban a férj az üzletvezető/ügyvezető. A két vállalkozás között jelenleg nincs vállalkozói/megbízási szerződés. Kapcsolt vállalkozásnak minősülnek? 2. Egyéni vállalkozó egyben kft.-nek egyszemélyes tulajdonosa és egyszemélyű ügyvezetője. A két vállalkozás között van egy tehergépkocsi bérbeadási szerződés. Be kell-e a NAV részére kapcsolt vállalkozó státuszt jelenteni? 3. Férj és feleség külön-külön egyéni vállalkozó és egyben kft.-nek 50-50%-ban tulajdonosai, a férj az ügyvezető. A kft. üzletet ad bérbe a két egyéni vállalkozó részére. Vonatkozik ezen esetre a kapcsolt vállalkozás bejelentési kötelezettség? A szíves válaszadásukat előre is megköszönöm, tisztelettel: Strausz Tibor előfizető 9400 Sopron, Gyóni Géza u. 10., tel.: 0699/346-067, mobil: 0630/8533257, strausztibor@t-online.hu

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Kapcsolt vállalkozások megítélésével kapcsolatban kérném a segítségüket. Az alábbi cégfelosztásnál kérem szakmai véleményüket, hogy fennáll-e a kapcsolt vállalkozási viszony. „A” Kft.-nek két magánszemély a tulajdonosa 50-50 százalékban. „B” Kft.-nek ugyanezen két magánszemély a tulajdonosa, szintén 50-50 százalékban. Mindkét társaságban ugyanaz a természetes személy az ügyvezető, akinek van egy egyéni vállalkozása, nevezzük „C” vállalkozásnak. Kérdésünk arra irányul, hogy a fenti feltételek esetén értelmezhető-e „A” és „B” társaság között a kapcsolt vállalkozási viszony 2014. december 31-éig? Értelmezhető-e a kapcsolt vállalkozási viszony „A” és „B” Kft., illetőleg „C” egyéni vállalkozó között 2014. december 31-éig? Változtat-e a kapcsolt vállalkozási viszony megítélésén az a tény, hogy ha a két tulajdonos házastársi viszonyban, vagy egyéb közeli hozzátartozói viszonyban van egymással? Ebben az esetben kapcsolt vállalkozásnak minősül-e „A” és „B” Kft.? Kapcsolt vállalkozás-e ebben a helyzetben „A” és „B” Kft., illetőleg „C” egyéni vállalkozó? 2015. január 1-jétől kibővült a társasági adóról szóló törvény 4. § 23. pontja az f) ponttal. Figyelembe véve ezt a változást, kérdésünk az, hogy ha 2014. december 31-éig nem állt fenn kapcsolt vállalkozási viszony a társaságok, illetve az egyéni vállalkozó között, akkor a társaságiadó-törvény változása miatt 2015. január 1-jétől fennáll-e a kapcsolt vállalkozási viszony akár a két kft., akár a kft.-k és az egyéni vállalkozó között?

Transzferár-dokumentáció Kérdés

Tisztelt Adózóna, segítsenek kérem eligazodni a transzferár-dokumentáció készítési kötelezettség kapcsán, pontosan remélem megerősítenek a véleményemben. Egy nagyker.és egy kisker vállalkozás kapcsolt. A kisker. az év folyamán folyamatosan szerez be árut a nagykertől bruttó 52 millió forint értékben. Megítélésem szerint nem szükséges a transzferár-dokumentáció, miután nem éri el a nettó 50 millió forintot a forgalom. A kérdés, amiben bizonytalan vagyok, hogy ez évek óta hasonló nagyságrendben zajlik. Itt adóévenként kell vizsgálnom a nettó 50 milliót, vagy sem? Mert értelemszerűen az elmúlt éveket is figyelembe veszem, akkor felette leszünk az 50 millió forintnak. Az is problémám, hogy itt egybe kell számítani a tételeket, vagy amúgy is külön-külön kell értelmezni? Tipikus kiszállításról van szó, kisértékű fogyasztási cikkekről, amiből ha fogy a készlet, akkor feltöltik az árut. Minden szállítás önállóan kerül leszámlázásra, szerintem minden kiszállítás önálló ügylet. Jól értelmezem?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lakóingatlan-eladás – szja

Lepsényi Mária

adószakértő

A foglaló adómentessége

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink