282 találat a(z) készpénz cimkére
Visszáru
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy partnercég egy évben egyszer lehetőséget biztosít arra, hogy árut visszavesz. Viszont ragaszkodik ahhoz, hogy készpénzben számlázzuk vissza az árut, ő pedig abban az értékben készpénzben kiszámlázz újabb árut. Megteheti ezt? Mi azt szeretnénk, hogy visszavételezze az árut és az új vásárlás értékébe számítsa be. Ha kérhetem, válaszában a törvényi helyet is jelölje meg ami erre lehetőséget biztosít. Köszönöm!
Szokásos piaci ár az eljárási, az áfa- és az szja-szabályokban
Cikk
A szokásos piaci árat a társasági adón kívül az általános forgalmi adóról, a személyi jövedelemadóról szóló törvény, továbbá az adózás rendjéről szóló törvény is szabályozza. Ezúttal itteni alkalmazását vesszük sorra, különös tekintettel az eljárási törvényben foglaltakra.
Bérleti díj szja-vonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó katás ügyfelem bérli az üzlethelyiségét, magánszemélytől. A bérleti szerződésben rögzítették, hogy a közterheket a bérbeadó fizeti. Az szja-levonást és -bevallást a bérbeadó kérésére nem tesszük meg. A teljes bérleti összeg készpénzben kifizetésre kerül. Jól járunk-e el? Tisztelettel.
Készpénz bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van bejelentési kötelezettsége egy kft.-nek, ha a kft. a tulajdonosoknak, mint magánszemélyeknek évente egyszer (szerződés szerint) 2 millió forintnál nagyobb összegű bérleti díjat fizet ki a telek használatáért készpénzben? Köszönöm.
Négymillió embernek százezer forint kápéban
Cikk
Az alkalmazottak kedvezményes adózás mellett évente százezer forintot kaphatnak készpénzben. A közszféra alkalmazottjainak ezen felül 100 ezer forintot, míg a magánszféra dolgozóinak 350 ezer forintot utalhat Szép-kártyára a munkáltató – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.
Cafeteria: készpénznek vehetjük
Cikk
Csütörtökön kerül az Országgyűlés elé a béren kívüli juttatásokkal kapcsolatos előterjesztés. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Magyar Időknek azt mondta: a magánszektorban évi 450 ezer, a közszférában 200 ezer forint lenne a kedvezményes közteherrel adható cafeteria felső határa – írja a hvg.hu.
A kormány kért valamit Varga Mihálytól, a cafetéria a tét
Cikk
A kormány arra kérte Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, vizsgálja meg a következő napokban, hogyan lehetséges készpénzesíteni a cafeteriát – közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szokásos csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.
Cafeteria: a készpénzesítés hátrányaira figyelmeztetett a SZEF
Cikk
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) azt kéri Orbán Viktor miniszterelnöktől, hogy a kormány őrizze meg a cafeteria szolgáltatás lényegét, és a SZÉP-kártyát bővítse további funkciókkal.
Szorongatja a NAV az UBER-sofőröket, noha kedvelhetné is őket
Cikk
Sokat hallhattunk mostanában a taxis-uberes vitáról, arról azonban kevesebbet, hogy a NAV operatív osztálya vizsgálat alá vonta az összes Uber-sofőrt, aminek végeredménye majdnem minden ügyben 200 ezer forintos adóbírság lett. De ez csak a kezdet volt. Tapasztalatok szerint az operatív ellenőrzések után elrendelte az adóhatóság a korábban lefülelt Uber-sofőrök bevallásainak utólagos vizsgálatát is.
Szja-köteles-e?
Kérdés
Magánszemély örökölt egymillió forint készpénzt 2015-ben, kell-e adót fizetni utána? Tisztelettel várom válaszukat.
Bt.-beltag halála esetén osztalékkövetelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag meghalt – aki a volt férj –, a feleség a kültag. A bt. 2014. évi mérlegében – mely jelen esetben a hagyatéki tárgyalás alapja, igaz tevékenységet sem folytatott 2015. évben, tehát bankköltségen kívüli változás nem történt a bt.-ben – jóváhagyott osztalék lett előírva, könyvelve, határozat is beadva 2,5 millió forint értékben. Ez az összeg viszont a bt. rendelkezésére is állt, mivel a pénztárban volt ennyi készpénz. Hagyatéki tárgyalás során a kültag kéri az őt megillető 50 százalékot. A kérdéseim a következők lennének: Mi lesz a másik 50 százalékkal, mert egyik örökös, és a kültag sem akar beltag lenni, tehát nagy valószínűséggel végelszámolásra kerül sor. Ez a kötelezettség bt. részéről ottmarad, és a pénztárban is a fedezetéül szolgáló összeg. Viszont a beltag halála után – akinél minden papír, pénzeszköz volt – lakását az egyik örökös teljesen kipakolta. A másik örökös kérheti a rá jutó 25 százalékot? Mi lesz a bt. úgynevezett névértéke? Ugyanis a közjegyző, mint társasággal szemben fennálló követelésként jegyzőkönyvezte a kültag követelését. De ezt lenne miből kifizetni, ha nem más kezébe került volna a készpénz. Legjobb tudomásom szerint a tagság megszűnését követő 3 hónapon belül a kültagot ki kell fizetni. Ha nem lesz kifizetve, mert az ingatlan eladásából akarják, akkor mi a helyzet, meddig kell várni a kültagnak a pénzére? Mi lesz a sorsa annak a készpénznek, ami nem lesz meg? Elnézést a sok kérdésért, és remélem, érhető is voltam. Tisztelettel!
Osztalékfizetés készpénzben? Így lehetséges
Cikk
Kifizethető-e az osztalék készpénzben, ha igen, hogyan kell azt könyvelni, és be kell-e jelenteni? – kérdezte olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Osztalék cégek között
Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft. "B" Kft. részére osztalékot fizet ki készpénzben. Régen benne volt a törvényben, hogy a kapott osztalék csak akkor minősül adómentesnek a fogadó félnél, ha átutalással történik a fizetés. Ezt most nem találom a törvényben. A két cég egymás között készpénzben rendezte az osztalékot. Lehet ez adómentes? Köszönöm válaszukat.
Korlátoznák a készpénzt – fékeznék a terrorizmust
Cikk
Az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) tegnapi brüsszeli ülésén a terrorizmus finanszírozásának kérdésében a tanácskozás egyik központi témája volt az 500 eurós bankjegy visszavonásának lehetősége.
Készpénzes tőkeemelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy korábbi kérdéshez kapcsolódnék: http://adozona.hu/kerdesek/2015_9_21_torzstoke_emeles_iet Kedves Nikolett! A kérdéshez kapcsolódóan felmerült, hogy a készpénzben történő tőkeemelés esetén a házipénztárba befizetett összegekre a Ctv. 30. § (5), illetve (5a) bekezdései alapján van-e a pénzforgalmi számlára történő utólagos befizetési kötelezettség? Kell-e utólag igazolni a cégbíróság felé ezen befizetés megtörténtét? Válaszát megköszönve, tisztelettel, Tulipán Anna