277 találat a(z) készpénz cimkére
Készpénzfizetés esetén gépi nyugta helyett kiállított számlák bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ügyfelünk pénztárgép használatára kötelezett adóalany. Fakereskedéssel foglalkozik, van a telepen pénztárgépe. Az a gyakorlat, hogy Kp fizetés esetén általában számlát állít ki, de pénztárgépbe is beüt. Előfor dulnak viszont olyan KP számlák, melyeket elfelejtette a pénztárgépbe beütni, de azok is ugyan olyan KP számlák, mint amelyeket beütötte. Ezeket a számlákat véleményem szerint be kell jelenteni PTGSZLAH nyomtatványon következő hó 15-éig. Most vettük át a könyvelését. Eddig a könyvelő nem jelentette, mert azt mondja, hogy nem kell. Azt tudtam kiolvasni eddig különböző forrásokból, hogy akkor nem kell bejelenteni ilyen adóalanynak az általa kiállított számlákat, amikor áfatörvény szerinti kötelezettség miatt állította ki, nem gépi nyugta helyett. Mik ezek az esetek? Az áfatörvény 165. § (1) bekezdés a) pontja szerint nincs számlakiállítási kötelezettség, mert nem áfás a tevékenység A 165. § (1) bekezdés b) pont: nem kell számlát kiállítani, ha készpénzben fizet a vevő (adóalany, és nem adóalany egyaránt) de akkor gépi nyugta kiállítási kötelezettség van (166. § (1) bekezdés). És nem igazán tudom értelmezni a 165. § (2) és (3) pontját, hogy gyakorlatban milyen esetek, amikor ki kell állítani számlát, de ha jól értem, ezek lesznek azok a számlák, amelyeket nem kell bejelenteni? Ezek csak átutalásos számlák, vagy létezik olyan, hogy készpénzes számlákat nem kell bejelenteni? Köszönettel.
Az átutazóknak is nyilatkozniuk kell a készpénzről
Cikk
Nyilatkozattételi kötelezettség vonatkozik a 10 ezer eurót (mintegy 3,1 millió forint) meghaladó készpénzösszegekre az unió tagállamainak területén található repülőterek nemzetközi tranzitterületein – ismertette döntését az Európai Unió Bírósága csütörtökön.
Alapítvány támogatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. rendszeresen támogat egy alapítványt. Leginkább azért, mert az ügyvezető gyermekei abba az iskolába járnak, ahol ez az alapítvány működik. Az alapítványhoz semmilyen rokoni, családi kapcsolat nem fűzi a kft. vezetőjét! Szabályos ez a havi készpénzes támogatás? Köszönöm szépen a válaszát! Tisztelettel: Hné Zsuzsanna
Juttatás munkavállalónak mint károsultnak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tíz éve társaságunknál munkaviszonyban álló munkatársunknál tűzeset volt, aminek következtében leégett a családi házuk egy része és a garázsuk. Társaságunk szeretne 150 ezer forint készpénztámogatást adni a károsult munkavállalónak. A támogatás adható adómentesen (szja-törvény 1. számú mellékletének 6.1.a bekezdése alapján), illetve járulékmentesen? Ha a munkavállaló a támogatást nem káresemény bekövetkezése miatt kapná, akkor az összeg után mennyi adót és járulékot kellene fizetni? Milyen bevétel (jövedelem) kategóriába tartozna a kifizetés, ha a készpénzes cafeteriajuttatást ebben az esetben figyelmen kívül hagyjuk? Üdvözlettel: Stelkovics István / Müller Drogéria Magyarország Bt.
Béren kívüli készpénzjuttatás könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A béren kívüli juttatásként adható, szabadon elkölthető pénzösszegjuttatás számviteli szempontból személyi jellegű egyéb kifizetés (nem bér!), de a bérprogramom nettó kifizetésként összevonta a nettó jövedelemmel. Kérdésem, hogyan kell ezt könyvelni? T55 – K471 Tehát könyvelhetem a jövedelemelszámolási számlára, vagy másik 4-re kell könyvelni? Köszönettel: Lőrinczné
Béren kívüli készpénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérnék segítséget. Az új béren kívüli juttatást (100 ezer forint készpénzben) ki lehet-e fizetni bérrel együtt? Tehát nem elkülönülten utalva? Üdv.: Hanga Istvánné
Készpénz cafeteria
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne kérdésem, van-e korlátozás arra vonatkozóan, hogy több munkaviszony esetén együttesen kell-e nézni a 100 ezer forint keretösszeget, mint a SZÉP-kártya esetén, vagy munkáltatónként lehet adni? A törvényben ilyen korlátozás nincs, kérek szépen egy megerősítést, hogy valóban munkáltatónként jár-e a 100 ezer forint.
Itt a határidő! Kérdések és válaszok a kötelező törzstőkeemelésről
Cikk
Tavaly tavasszal, az utolsó pillanatban döntött arról az Országgyűlés, hogy 2017. március 15-éig még 1 év haladékot ad az olyan vállalkozásoknak, akiknek a törzstőkéje nem éri el a 3 millió forintot. Összegyűjtöttük a legfontosabb kérdéseket a törzstőkeemeléssel kapcsolatban.
100 ezer forintos cafeteria kifizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a segítségét: A 100 ezer forintos cafeteriát lehet-e egy vagy két részletben kifizetni? Nem kell-e havonta? Válaszukat nagyon köszönöm.
Készpénzes cafeteria
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az évi 100 ezer forintos keretösszegig adható béren kívüli készpénzes kifizetést a munkáltató csak készpénzes formában, a pénztárból való kifizetéssel adhatja, vagy pedig utalhatja is? Melyiket, milyen dátummal teheti meg, ha például havi 8 333 forintot szeretne adni a munkavállalójának? Válaszukat előre is köszönjük!
Cafeteria készpénz kifizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cafeteria készpénz kifizetésének és bevallásának időpontja a kérdés: a január havi készpénz kifizetését a januári bérrel együtt február 8-án teljesíti a munkáltató, akkor a január havi bevallásban kell szerepeltetni,vagy a februáriban? Válaszukat köszönöm: Bella Ildikó
Egyéni vállalkozó devizás ügylete
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném segítségét egy egyéni vállalkozóval kapcsolatban, aki alanyi adómentességet választott. Kisértékű személygépkocsikat hoz be Svájcból. Az adásvételi szerződésen a vételár CHF-ben van meghatározva, a vámérték EURO-ban. Bankszámla nyitására nem kötelezett, nincs is bankszámlája, csak készpénzes ügyleteket bonyolít. Nincs bejelentkezve az MNB árfolyam alá. A kérdésem: milyen árfolyamon kell a pénztárkönyvbe bevezetni a külföldi pénznemre szóló kiadásokat? Várom válaszukat! Köszönettel.
Cafeteria 2017
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném segítségét kérni. 2017-ben egy munkavállaló, akinek van főállása és mellékállása, mindkét helyen kap cafeteriát, mind a két helyen megkaphatja-e a 100 ezer Ft készpénzt és a SZÉP kártyát is? Köszönettel: Zsuzsa
Art. 38. § (3a) – állásfoglalás kérése
Kérdés
Tisztelt Cím! Az Art. 38. § (3a) bekezdés pontos alkalmazására kérem írásos állásfoglalásukat az alábbi esetre vonatkozóan: Egy kereskedelemmel foglalkozó kft. egy darab nagy értékű gép értékesítése kapcsán a vevőtől készpénzben 1 500 000 Ft értékben előleget vesz át. A vevő 4-5 hónapon keresztül fizetne készpénzben havonta 1 500 000 Ft-ot. Elfogadható-e ez az eljárás? Vagy csak egyetlenegy hónapban fizethet 1 500 000 Ft-ot készpénzben erre a termékre? Köszönettel
Béren kívüli juttatás 100 ezer forintig
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Következő kérdésemre kérném szíves válaszát. 2017-től munkavállalóinknak nem utalványt, hanem a 100 ezer forintos készpénzkifizetést adunk, mint béren kívüli juttatást. Kérdésem az lenne, hogy ez az összeg utalható-e a dolgozó bankszámlájára a bérével együtt, vagy mindenképpen készpénzben kell kifizetnünk? Köszönöm szíves válaszát.