725 találat a(z) járulékfizetés cimkére
Fizetés nélküli szabadság – járulékkötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk fizetés nélküli szabadságot igényel. Járulékbevallási és -fizetési szempontból milyen kötelezettségei vannak a munkáltatónak és a munkavállalónak? Biztosított jogkörbe tartozik-e vagy milyen feltételekkel tartozik biztosított körbe? Ha kell maga után fizetnie egészségbiztosítási járulékot, akkor azt hogyan teheti meg? Visszamenőlegesen lehet-e, kell-e járulékot fizetni? Milyen következményei vannak, ha nem fizeti maga után a meghatározott járulékot? Köszönettel!
Főállású őstermelő járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő, aki eddig nem őstermelőként volt biztosított, főállású őstermelővé szeretne válni. Ezzel kapcsolatban a következő kérdésekre szeretnék választ kapni: Ha 2017. decemberben jelentkezik be főállásúvá, akkor decemberben a minimálbér után fizeti meg a 22% szociális hozzájárulási adót, a 10% nyugdíjjárulékot és a 4% természetbeni, illetve a 3% pénzbeli egészségbiztosítási járulékot, és nem kell fizetnie munkaerőpiaci járulékot, valamint szakképzési járulékot? 2017-ben az őstermelésből származó bevétele támogatással együtt kevesebb 8 millió forintnál. 2018-ban élhet a kistermelői kedvezménnyel? Ekkor 4% természetbeni járulékot, 10% nyugdíjjárulékot fizet a 2017. évi bevételének 20%-a után negyedévekre osztva, és nem fizet szociális hozzájárulási adót? Ez esetben táppénzre nem jogosult? A nyugdíjszámítás alapja az éves bevétel 6%-a? Egyéb nyugdíjszolgáltatásokra jogosult? Ha 2018-ban a minimálbér után szeretne nyugdíjjárulékot fizetni, ezt megteheti, vagy csak akkor, ha 7% egészségbiztosítási és 20% szociális hozzájárulási adót is fizet, melyek alapja szintén a minimálbér? Ha igen, ez esetben jár a táppénz? A nyugdíjszámítás alapja ez esetben is az éves bevétel 6%-a? Előre is nagyon köszönöm a válaszát!
Járulékfizetési kötelezettség Németországba települt kft.-tulajdonosnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni egy számomra igen érdekes kérdésben. Egy kft.-nek két tulajdonosa van, mindketten munkaviszonyban dolgoznak a kft.-ben. Egyikük az ügyvezető, másikuk a szakmai feltételeket teljesíti a tevékenység végzéséhez, illetve szerel is (neki van a tevékenység folytatásához szükséges végzettsége – mestervizsgája csak neki van a munkavállalók közül). A mestervizsgás tag megnősül, és kiköltözik Németországba. A feleségnek Németországban van munkahelye és – állítólag – az ő betegbiztosítása kiterjed a családtagokra is, így a férj – egészségügyi ellátás szempontjából – biztosítottá vált Németországban. Munkaviszonnyal, egyéb jogviszonnyal Németországban nem rendelkezik, nyelviskolába jár, nyelvet tanul. A kérdésem az lenne, hogy Magyarországon kell-e Németországban tartózkodó tag után járulékot fizetni, illetve mit kell kezdeni a munkaviszonyával? Át kellene minősíteni tagi jogviszonnyá a munkaviszonyt, és mint tulajdonos szerepelne tovább? A választ előre is köszönöm. Ildikó
Jogosultsági idő Kérdés
1995-ben társas vállalkozásnak voltam a tagja, és egyben megbízási jogviszonyban láttam el az ügyvezetői feladatokat. A megbízási díj 0 forint volt. Mivel járulékot nem fizettem, nem tudom, hogy ez az időszak beleszámít-e a jogosultsági időbe. Ebben az időszakban egyéni vállalkozásom is volt, ahol tagi jogviszony melletti egyéni vállalkozónak minősültem. Így feltételezem, hogy 1995. évben ez a felállás biztosításban töltött időnek minősült. Kérném a segítségüket, mert elbizonytalanodtam. köszönettel: Hné
Ápolási díj – ügyvezető kft.-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft.-ben ha az ügyvezető tag (személyes közreműködő) ápolási díjban részesül, mentesül-e a kötelező járulékfizetés alól, ha a másik tag nem személyes közreműködőként, de munkaviszonyban ellátja a cégvezetői feladatokat akár heti 5 órában? Köszönöm a választ!
Gyes mellett társas vállalkozó Kérdés
Kft. ügyvezetője a társaság alakulásának időpontjától kezdve folyamatosan gyesen van, munkaviszonyban nem állt azt megelőzően. A kft. nem működött, árbevétele nem keletkezett. Ebben az esetben az ügyvezetőt terheli-e járulékfizetési kötelezettség?
Ügyvezető munkavégzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy számviteli szolgáltatást nyújtó kft. egyik tagja, aki a társaság ügyvezetésére és képviseletére jogosult ügyvezetője, az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el – a társasági szerződés erről rendelkezik –, melyért nem kap díjazást. Ugyan ebben a társaságban napi 8 órában munkaviszonyt kíván létesíteni könyvelői munkakörre, díjazása a garantált bérminimum lenne. Azt szeretném megtudni, hogy létesíthet-e munkaviszonyt a fenti feltételekkel a kft.-ben? Járulékfizetési kötelezettsége mi után van? Köszönettel: Kauker Zsoltné
Egészségügyi szolgáltatási járulék – kínai állampolgár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kínai állampolgár, aki bevándorló státuszban van Magyarországon. Ötévente kell ellenőrzésre mennie a bevándorlási hivatalba. Itt albérletben lakik. Magyarországon bevétele nem volt, Kínában és Japánban dolgozott. Most 64 éves. Ezentúl Magyarországon szeretne élni. Szeretne egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. Az OEP-pel kell szerződést kötnie, vagy jelentsem be 1011-es adatlapon? Köszönöm a válaszát.
USA-beli tulajdonos és ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném megerősítését abban, hogy USA-beli magánszemély, aki egyszemélyes kft. tulajdonosa és ügyvezetője a nemrég hatályba lépett HU-USA tb-egyezmény alapján biztosított-e Magyarországon? Magyar lakcíme NEM lesz, és évente maximum 1-2 napot tartózkodik Magyarországon. Ha kell járulékot fizetni a minimálbér után, akkor taj számot miként lehet neki igényelni belföldi tartózkodási hely hiányában, vagy esetleg van mód a 08-as bevallásban taj nélkül járulékfizetést vallani? Alkalmazható-e az 5 éves moratórium, ha a kft.-t határozatlan időre alapítja?
Szolgálati idő Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! 1992.11.01-én alakult a bt., ahol a beltag személyesen közreműködött. Most a nyugdíjbiztosító szedi össze az éveit, és 1992.11.01.-1993.07.31-ig nem talál adatokat a beltagra vonatkozóan. A társaságnak voltak alkalmazottai, a bejelentő lapokon az ő aláírása megtalálható, de rá vonatkozóan járulékadat nem áll rendelkezésre. Mit tehet ilyen esetben a beltag, hogy ezt az időt részére figyelembe vegyék a nyugdíjánál? Üdv.: Pné
Honnan lesz nyugdíjunk? Az biztos, hogy változtatni kell a rendszeren Cikk
Az egész fejlett világnak és Magyarországnak is szembe kell néznie a fenntarthatatlan nyugdíjrendszerek sürgető reformjával a következő egy-két évtizedben – írja a Magyar Nemzet.
Egyéni és társas vállalkozó gyed, gyes alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok. Ezen kívül egy kft. egyik tulajdonosa, személyesen közreműködő tagja, egyedüli ügyvezetője. A szülés előtt az egyéni vállalkozásomban a minimális járulékokat fizettem, a kft.-ben tagi bér hiányában semmilyen járulékot nem fizettem. 2015. novemberben szültem. A csed alatt nem dolgoztam, járulékokat nem fizettem, az egyéni vállalkozásomban az alkalmazott dolgozott, a kft.-ben az ügyvezetőségem megmaradt, de személyesen nem működtem közre a tevékenységben. A gyed alatt 2017. augusztusig ugyanígy. 2017. októbertől napi 6 órára bölcsődében helyeztem el a gyermekemet. Ahhoz, hogy ne veszítsem el a hátralévő 2 hónapra a gyedet, keresőtevékenységet kell folytatnom. Több lehetőségem van: az egyéni vállalkozás működhet velem vagy nélkülem, de szüneteltetni is tudom. Az ügyvezetés és a személyes közreműködésem belefér napi 2 órába, ezt akár munkaviszonyban is el tudom látni. Elmehetek máshova dolgozni részmunkaidőbe, teljes munkaidőbe, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként. Melyik megoldással fizetek az egyéni és társas vállalkozásomban a lehető legkevesebb járulékot? Köszönöm.
Vállalkozói járulékfizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy társas vállalkozó esetén a heti 20 órás munkaviszonyban ellátott ügyvezetői tisztséggel járó biztosítási jogviszony mentesít-e a vállalkozói járulékalap utáni járulékfizetés alól? Szíves válaszukat megköszönöm: Kovács-Horváth Adrienn
Biztosítás, járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy 35 éves magánszemély, aki családi gazdaság tagjaként van bejelentve és felvételt nyert nappali tagozatos diákként egyetemre. Hogy alakul a járulékfizetése? Ha tagja marad a családi gazdaságnak, akkor továbbiakban is kell maga után járulékot fizetni az előző évi bevétele arányában, vagy mentesül a nappalis jogviszonyra való tekintettel? Nagyon köszönöm!
Romániában tanuló magyar egyetemista Kérdés
Romániában nappali tagozatos magyar egyetemista lehet-e Magyarországon egyéni vállalkozó, milyen járulékfizetés terheli? A román egyetemen leigazolt hallgatói jogviszonyt figyelembe lehet venni a magyar egyéni vállalkozásban? Köszönettel: Fejes Gyuláné