738 találat a(z) járulékfizetés cimkére
Ügyvezető társas vállalkozásban, bértámogatás-igénylés és megszűnt 36 órás munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Egy kft. tagja ügyvezetői tevékenységet is végez, de nem munkaviszonyban, hanem mint társas vállalkozó, és ebben a kft.-ben van eladói munkakörben 8 órás, heti 40 órás munkaviszonyos szerződése. A járvány miatt – mivel nincs bevétele a cégnek – a napi 8 órás munkaidőt le kellett csökkenteni napi 3 órásra. A kft.-ben dolgozó összes dolgozóval is ez történt, mivel a cég anyagi helyzete így is két hónapra ad fedezetet a kötelezettségek teljesítésére. A 70%-os bértámogatást is igényelte a cég. A gondom az ügyvezetői (társas vállalkozói) tevékenységgel van, mivel nincs meg a 36 órás munkaviszony. Amennyiben megkapják a dolgozók a bértámogatást, és az ügyvezetőnek nincs meg a 36 órás munkaviszonya, milyen járulékfizetési kötelezettség keletkezik? Mivel nem adóelkerülés a cél, hanem az életben maradás, mit kell tenni, hogy a társas vállalkozó után ne kelljen megfizetni a minimálbér után a kötelező járulékokat, vagy ebben a helyzetben egyáltalán kell fizetni járulékokat? Az ügyvezetőnek van egy másik bt.-je ahol beltag, és mivel nincs 36 órás munkaviszonya, akkor ott meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékokat? (Az sem működik, mivel nincs bevétele.) Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.
Tagi jogviszonyos fodrász
Kérdés
Tisztelt szakértő! Kft. tulajdonosa, tagi jogviszony után fizeti a járulékot, március 11. óta nem nyitott ki. Áprilisra is a bérminimum után kell járulékot fizetnie?
Átalányadózó járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megerősítésre lenne szükségem. Vállalkozói jövedelem szerint adózó egyéni vállalkozó, akinek van mellette 36 órás munkaviszonya, és nem vesz ki havonta jövedelmet a vállalkozásából, akkor a vállalkozásában már nem fizeti meg a járulékokat. Ha van jövedelme, akkor pedig a tényleges jövedelem után fizet járulékot. Átalányadózó egyéni vállalkozó esetében, ha van a vállalkozás mellett 36 órás munkaviszony, és a vállalkozásban is van bevétel, ahol a 40% költséghányadot alkalmazza, akkor – függetlenül a 36 órás munkaviszonyától – ugyanúgy az átalányban megállapított jövedelme után fizetnie kell a járulékokat havonta? Tehát havi szinten meg kell állapítania a bevételét, és azután havonta járulékbevallást készíteni, és járulékot fizetni? Jól értelmezem? És ha a járulékminimumnál kevesebb a havi bevétele a vállalkozásnak, vagy ha több, akkor is a tényleges bevétele után fizeti a járulékokat? Előre is köszönöm szakmai eligazításukat! Kiss Beáta
Csökkentett munkaidős foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy egy dolgozó munkaidejét csökkentik a csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatás igénylése miatt, a dolgozó egy másik kft.-ben ügyvezető, 36 órát meghaladó munkaviszony mellett, a munkaidő-csökkentés miatt hogyan alakul a járulékfizetése a kft.-ben, ahol ügyvezető? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnics Andrea
Bt.-beltagság melletti munkaviszony óraszámainak csökkentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy munkavállaló, aki eddig heti 40 órában dolgozott munkaviszonyban egy cégnél. Ennek a munkavállalónak azonban van egy jelenleg nem működő bt.-je, ahol ő a beltag. A jelenlegi helyzetben, mivel kevesebb a munka, március 1-jétől heti 30 órára, április 1-jétől heti 20 órára csökkentették a heti munkaóráit. Ez be is lett jelentve a NAV felé a 1041-es nyomtatványon. Mi a helyzet ilyenkor a bt.-beltagságával, keletkezik-e ott fizetési kötelezettsége saját magára vonatkozóan? A bt-nek évek óta nincs bevétele. Köszönöm szépen a válaszát, a segítségét.
Veszélyhelyzetre tekintettel
Kérdés
A 61/2020. (III. 23. ) kormányrendelet szerinti kisadózó vállalkozók munkaviszonyában foglalkoztatott munkavállalói esetében a járulékalapot képező jövedelmük után az eddigiek szerint kell a levonásokat végrehajtani?
Érvényesíthető-e a járulékfizetési kedvezmény cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítás esetén?
Cikk
A koronavírus-járvány próbára teszi a gazdaság minden területét. Amellett, hogy rengeteg munkahely szűnik meg, illetve kerül nehéz helyzetbe, vannak olyan szektorok is, ahol a járványt megelőző időszakhoz képest oly mértékben növekedett a feladat- és munkamennyiség – ilyen például az egészségügy és az egészségügyet kiszolgáló szektor – hogy a munkaerőhiány okoz komoly problémát. Megoldható-e a munkaerőhiány cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítással? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Katás vállakozások járulék alóli mentessége
Kérdés
A 61/2020. kormányrendelet értelmében a katások 03–06 hóra járulékfizetési mentességet kaptak (9602 TEAOR szám). A vállalkozás március 1-jén indult. Érvényesíthető-e a mentesség? Köszönettel: Benkéné
Kivás vállalkozás
Kérdés
A vállalkozás (kft.) cukrászati tevékenységet végez. Bevétele minimálisra csökkent. 3 munkavállalója van és tag főállású ügyvezető. Mivel a főtevékenysége 1071, ami nincs benne a kedvezményezettek körében, munkavállalóit fizetés nélküli szabadságra küldi és 7710 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet utánuk. A kérdésem a főállású tagra vonatkozik, mivel nem jár szabadság neki. Ő megteheti, hogy csak 7710 forintot fizessen, vagy ő (azaz a kft.) a teljes fizetése után kell járulékot fizessen?
Tag járulékfizetési kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy kft., ahol az ügyvezető nyugdíjas, a kft.-nek van két tagja, egy 64 százalékban tulajdonos, akinek mostantól nincs semmiféle jogviszonya, munkaviszonyban sem áll sehol, utána, ha nincs bevétele a kft.-nek kell-e járulékot és adót fizetni? Amennyiben lesz bevétele a cégnek, és a tag dolgozik, akkor azt milyen módon teheti meg, részmunkaidősként munkaszerződést kötnek vele, vagy a teljes minimálbérre kell az adókat, járulékokat megfizetni, mint tagnak? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnics Zoltánné
Üzletben dolgozó kft. tagjainak járulékfizetése a járvány alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném tanácsát, hogy 3 órakor bezáró üzletek esetében milyen járulékkedvezmény vehető igénybe? Kft. köztudott, hogy nem lehet katás. Van olyan nap, hogy az üzletbe egy vevő sem megy be (az üzlet jellegéből fakadóan), akkor milyen lehetősége van a pénztárgéppel rendelkező kft.-nek? Két tulajdonosa van a kft.-nek, mind a kettő után idáig fizették az adót és a járulékot, de most a forgalom hiánya miatt gondban vannak. Ha nincs utánuk járulékkedvezmény, az üzletet hogyan lehet időszakosan bezárni vagy mit lehet csinálni? Köszönöm a válaszukat.
Egyéni vállalkozó jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett folytatja tevékenységét, munkaviszonyában fizetés nélküli szabadságra kényszerül. Mi lesz a helyzete a vállalkozásában? Járulékfizetése keletkezik mint főfoglalkozású egyéni vállalkozó? Köszönettel: Kovácsné
Koronavírus miatti taxis vállalkozás adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Személyszállítással foglalkozó egyszemélyes kft.-ben a szolgáltatást végző tag tagi jogviszonyban kapja a munkabérét, és a vállalkozás a kiva szerint adózik. Az lenne a kérdésem, hogy a koronavírus miatti adózási kedvezmény szerint a tagi jogviszonyos munkavállaló után márciustól júniusig milyen járulékfizetési kötelezettsége keletkezik a vállalkozásnak és a munkavállalónak? Valamint kell-e kivaelőleget bevallani és fizetni? Ha igen, mi lesz a kiva alapja? Kell-e valamilyen bevallást beadni az átmeneti kedvezmény igénybevételéhez? Válaszát előre is köszönöm.
Ügyvezetők járulékfizetési válsághelyzetben
Kérdés
Segítségüket szeretném kérni a következő kérdésben. Egy szálláshely-szolgáltatással foglalkozó vállalkozó rövid- és hosszú távra is ad bérbe ingatlanokat. Sajnos a válságos helyzet következtében hónapokra, sorra mondják le a foglalásait, valamint a hosszú távra bérbe adott ingatlanokat is főleg egyetemisták bérelték, akik szintén sorban mondják fel a szerződéseket. Az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem lesz árbevétele a cégnek az elkövetkező időszakban. A kérdésem, hogy ebben a válságos helyzetben a vállalkozó, aki tevékenységét az egyszemélyes kft. tulajdonosaként, munkaviszony keretében, főállásban látja el, megteheti-e azt, hogy nem vesz fel munkabért, vagy részmunkaidőben lássa el a tevékenységét? Tehát, hogy nem a nyolcórás garantált bérminimum alapján fizet járulékokat? Főállása az egyszemélyes kft.-jében van, semmi más keresete nincs. Félő, hogy nem fogja tudni befizetni a járulékait, és minimálisra szeretné csökkenteni az adóit és a költségeit. Vagy van-e más lehetősége a mostani járvány miatti válsághelyzetre tekintettel? Egyszemélyes kft. ügyvezetőjeként megteheti, hogy ne vegyen fel járandóságot, ha esetleg megbízásban látná el a feladatait? Vagy ha marad munkaviszonyban, megteheti, hogy fizetés nélküli szabadságra küldi önmagát? Válaszukat előre is köszönöm: Nyirati Tímea
Ukrán nyugdíjas járulékfizetése Magyar cég ügyvezetőjeként
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy ukrán nyugdíjas, aki magyar állampolgár is. Magyarországi székhellyel rendelkező cég ügyvezetője után milyen járulékot kell fizetni, ha munkaviszonyban látja el, illetve ha megbízási szerződéssel látja el. Leginkább ukrán lakhelyén tartózkodik, Magyarországon nincs bejelentett lakcíme. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát.