189 találat a(z) import cimkére
Bolti értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik ügyfelem Németországból hozna be bútorokat és azt Magyarországon értékesítené. A bökkenő az, hogy a németországi termékeket ingyen kapná, mivel lomtalanítás során kitett bútorokról lenne szó. Egy vagy több magánszemély adja oda neki, akiknek tulajdonképpen szívességet tesz azzal, hogy a megunt dolgaiktól megszabadítja őket, ebből kifolyólag nem is fizet értük semmit. Magyarországon értékesíthet olyan terméket, aminek az eredetét nem tudja igazolni? Illetve milyen papírokra lenne szükség, hogy ez adóügyi szempontból helyes legyen? Köszönöm a választ.
Amerikai importvámok – Kína vámot vet ki amerikai termékekre Cikk
Kína július 6-ától 34 milliárd dollár értékű amerikai importtermékre vet ki vámot, válaszul a kínai termékeket sújtó amerikai döntésre – mondta el egy név nélkül nyilatkozó kínai forrás a Reuters hírügynökségnek szerdán.
Beszerzés harmadik országból Kérdés
Ügyfelünk Kínából szerzi be a termeléshez szükséges alapanyagot. A termékbeszerzést terhelő vámot és importáfát vámletétszámláról történő átvezetéssel egyenlíti ki. Az import fuvarparitását tekintve általában vagy FOB vagy CIF. Ezekkel a számlákkal kapcsolatban több kérdés is felmerült, mivel a számla kiállítását követően adott esetben több hónapon keresztül is úton van az áru. – A számlát milyen árfolyamon kell könyvelni (ha például a számla kelte 02.10., a berakodás (BL) dátuma 03. 01. és a vámkezelés dátuma 04.12.)? – Mint harmadik országos importbeszerzést, ezt a számlát melyik áfabevallási időszakban kell helyesen jelenteni (számla kelte, BL dátum, vagy a vámhatározat kelte) a 65-ös bevallásban? Illetve előfordul-e, hogy az import beszerzés és az importáfa eltérő bevallási időszakban kerül a jelentésbe? Az importáfa visszaigénylése – mivel vámletétről teljesül a kifizetés – ezért mindig az átvezetés dátumával azonosan kerül könyvelésre, illetve kerül visszaigénylésre. Válaszát előre is köszönöm!
Import anyag beszerzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem Kínából vásárolt 600 ezer Ft értékben anyagot. A csomagot küldték, a vámhatóság viszont nem vetett ki rá import áfát, nem is vámolta le. Kérdésem: mi a teendő? Az áfabevallásban valljam be az érték után a fizetendő áfát? Utólag már biztos nem tudja vámkezeltetni, ez már 1 hónapja volt. Ha bevallom, az áfabevallásban – mint fizetendő – melyik sorba írjam, és csak fizetendő áfa lesz? Válaszukat köszönöm.
Importáfa visszaigénylése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk bérmunkát végez egy német vevő számára, aki Törökországból vásárolja az alapanyagot. Mivel sürgős lenne számára az áru, arra gondolt, hogy egyenesen Magyarországra szállíttatná az alapanyagot úgy, hogy a török szállító által kiállított számla az ő nevére szólna. Azt már kiderítettük, hogy az ATR megfelelő kitöltése esetén és a német parnertől kapott proforma számlával, mi itt Magyarországon vámoltathatunk, és a nevünkre kiállított vámhatározat alapján be is fizethetjük az importáfát. A kérdésem az lenne, hogy ezt vissza is tudjuk igényelni úgy, hogy a fizetős számla nem a mi nevünkre szól? Köszönettel, Kovarszki Zsuzsanna
Importáru Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném az alábbi eset helyes kezelésében, könyvelésében: Egy kft. árut rendelt Kínából. 2017. november 27-én átutalta az áru teljes értékét az előlegbekérő alapján. Ezt az árut 2018. március 07-én vámkezelték Magyarországon. A kft. tulajdonképpen ekkor jutott hozzá a már 2017-ben megrendelt árujához. A kínai partner a számláját 2017.12.01. dátummal állította ki. A szállítólevél szerint a hajóra 2018. 01. 21-én került az áru. A kft. az MNB árfolyamot választotta és nem mikrogazdálkodói beszámolót készít. Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
Többet vittünk ki, mint amennyit behoztunk Cikk
Februárban az export euróban számított értéke 5 az importé 4,5 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi többlet 72 millió euróval 838 millió euróra duzzadt – közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Árubeszerzés Kínából Kérdés
Ügyfelünknek webáruháza van Magyarországon. Tervei között szerepel, hogy Kínából hoz be termékeket, amiket az unión belül értékesítene. Közösségi adószámmal rendelkezik. Milyen módon szerezhet be árut Kínából? Hol célszerűbb vámoltatnia? Más EU-tagállamban lehetséges ez? Válaszát előre is köszönjük!
Kínai válasz az amerikai importvámokra Cikk
Importvámokat vezetett be Kína bizonyos amerikai termékekre, válaszul az új amerikai importvámokra, ezek hétfőtől hatályosak is – jelentette be a pekingi pénzügyminisztérium, miután kínai tisztségviselők már hetek óta figyelmeztették az Egyesült Államokat, hogy nem maradnak tétlenek a két ország közötti kereskedelmi vitában.
Amerika egyelőre megkegyelmezett az EU-nak Cikk
Az Európai Unió és további hat ország egyelőre mentességet kap az Egyesült Államokba importált acélra és alumíniumra kivetett vámok megfizetésére – jelentette be az Egyesült Államok kereskedelmi főképviselője csütörtökön.
Nőtt a külkereskedelmi többlet decemberben Cikk
2017. decemberben a kivitel volumene 2,5, a behozatalé 2,7 százalékkal nőtt, az aktívum 513 millió euró volt, amely 23 millió euróval több az előző év decemberinél. 2017-ben a külkereskedelmi mérleg többlete 8,1 milliárd euró volt, jelentette a KSH.
Uniós válasz az amerikai importvámokra Cikk
Az Európai Unió napokon belül „határozott és arányos” választ fog adni az Egyesült Államok által bejelentett kereskedelmi korlátozásokra – közölte csütörtök este Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.
30-50 százalékos importvámot is kivet Amerika Cikk
Donald Trump amerikai elnök néhány importáru magas vámjáról írt alá rendeletet, sajtóértesülések szerint a kormányzat újabb magas védővámokat készít elő.
Termékimportálás, németországi teljesítési hellyel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő ügylethez kérnék segítséget. Egy magyarországi cég importál terméket harmadik országbeli cégtől, mégpedig úgy, hogy a termék Németországban van, valószínüleg vámszabadterületen. A terméket Németországba fogja tovább értékesíteni. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben a magyar cégnek Németországban kell-e kérnie adószámot? Az ügylet ott telephelyet keletkeztet-e vagy csak regisztrációs adószámot kell kérnie? A számlát a német partner felé a a magyar vagy a német szabályoknak megfelelően kell-e kiállítani? Magyar vagy német adószámot (kell-e német adószám) kell feltüntetniük? Nagyon köszönöm.
Import használt személygépkocsi bt.-nek Kérdés
Betéti társaság közösségi adószámmal rendelkezik, áfaalany. Használt személygépkocsit szerez be Németországból. A beszerzést igazoló számlán 19 százalékos áfa került feltüntetésre, a bt. közösségi adószám nincs a számlán. (Csak a bt. neve és az ügyvezető neve került feltüntetésre, közösségi adószám nem szerepel.) Magyarországon terheli-e áfafizetési kötelezettség? Az áfabevallásban szerepeltetni kell-e a behozott gépkocsi értékét és milyen összegben?