189 találat a(z) import cimkére

Import harmadik országból Kérdés

Tisztelt szakértő! Importbeszerzéssel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Kft.-nk harmadik országból (Szerbia) importál árut. 1144,22 euró a kiszámlázott érték. Szabad forgalomba bocsátása megtörtént Magyarországon, erről határozatunk is van. 1144,22 euró 315,6 forint/euró árfolyam mellett 361 116 forint. Ehhez hozzáadódik a szabadforgalomba helyezés díja, ami 13 970 forint. Így az előírt áfa 361 116+13 970= 375 086 forint 27 százaléka, ami 101 273 forint, amit befizettünk, és az áfabevallásban vissza is kértünk. Könyvelésem T814 375 086 forinttal T466 101 273 forinttal és K 455 375 086 forinttal és K465 101 273 forinttal. A szállítóra így többet könyveltem, mint a tényleges számlaérték, amit utalással ki is fizettünk. Ezt szerintem nem helyesen tettem. Ebben szeretném a segítségét kérni, hogy ezt helyesen hova kell könyvelni (mert így a 455-ön nem csak a 1144,22 euró jelenik meg). Válaszát előre is köszönöm.

Import tesztgyártás céljából Kérdés

Ügyfelem tesztelés céljából alapanyagot vásárolt Kínából. A tesztelés tényét a partner számlája is tartalmazza. A NAV Repülőtéri Igazgatóság határozatában "vámeljárás alá vonva fizetési kötelezettség nélkül" kitétel szerepel, vám és áfa nem került előírásra. Kérdésem, hogy ez esetben szerepeltetni kell-e a számla értékét az áfabevallásban, ha igen, mely sor(ok)ban?

Eltérő tagállamban teljesülő import bizonylatolása és bevallása Kérdés

Az áru USA-ból érkezik, az importáló magyar cég. Áru Németországba érkezik, a vámkezelés, vámoltatás szintén Németországban teljesül. A vámoltató az importőr nyilatkozata alapján egy vám-adó képviselő, de nem magyar, hanem német német cég (magyar cég nincs bejelentkezve). Vámolás után az áru Magyarországra el lett szállítva (a magyar importőr vevőjének kiszámlázva a magyar áfa szerint). A kérdésem a bejövő oldallal kapcsolatos: a német képviselő azt mondja, ő számol el a német adóhatósággal, a magyar félnek vám- és ad óhatározatot küldött (ebben vámösszeg és felfüggesztett adófizetés megjelölve, mely a magyar szabályokból kiindulva a kiszállítás igazolása után törlésre kerül, az import adómentes lesz) + küldött egy számlát, melyben a vám és az ő ügyintézési költsége szerepel, valamint a vámkezelésre, az adóhatározatra hivatkozás, mihez kapcsolódik. Kérdésem, 65-ben és A60-ban hova, milyen kóddal, és kinek az adószámával kell feltüntetni? A NAV azt mondta, ez közösségi beszerzés, a német lesz az A60-ban feltüntetve (kell K kód?), a 65-ben közösségi beszerzés, fizetés vámhatározat dátumával, levonás? Mi alapján vonhatom le a közösségi beszerzés áfáját, ő nem fog számlázni felém, a vám, a határozat, a számla hivatkozás ( a vámhatározaton) van kizárólag. Ez elég? És be kell-e írni az adómentes termékimport sorba is? Sajnos ahány irányban tettem fel a kérdést, annyiféle választ kaptam. Köszönöm

Importálás Kínából, majd továbbértékesítés EU-ba: vámérték? Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kínában gyártott terméket értékesítenénk Angliába. Két opciónk van: A) Kínából közvetlenül jutna el a termék Angliába – ez esetben ha jól gondolom, nem állítható ki áfamentes számla, annak ellenére sem, hogy Magyarország–Anglia között jön létre a tényleges szerződés (de az áru ugye hiába van a mi tulajdonunkban, mégis 3. országból érkezne az angol céges ügyfélhez)? B) Az áru előbb Kínából Magyarországra érkezik, itt reményeink szerint áfa-mentesen importáljuk (ez vámmentességet nem jelent, tehát azt mindenképp meg kell fizetni, jól tudom?), majd eztán Magyarországról 30 napon belül útra is kelne Angliába- áfamentes számlával. A kérdésem ez lenne, hogy B opció esetén milyen értéket kell megadni a Kína-Magyarország importáláshoz? A nekem megállapított beszerzési árat, vagy pedig rögtön a már a vevőnek szánt (értékesítési) árat? A beszerzés például 13 000 USD, amennyiért eladnám, az 20 000 USD. Melyik érték alapján kerül importálásra Magyarországon a termék? Amennyiben a 13 000 alapján – van-e lehetőség arra, hogy az angliai megrendelő ezt az összeget ne láthassa? (Tehát ne tudja kikalkulálni az én profitommal.) Nagyon szépen köszönöm!

Szolgáltatás importáfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. áfa szempontból közérdekű tevékenységet végző (régi nevén tárgyi adómentes) vállalkozás. A Google-tól havonta áfamentes számlát kap Írországból. A kérdésem, hogy Magyarországon be kell-e fizetni és vallani a 27 százalék áfát? Továbbá: jól értelmezem-e, hogy a NAV 14. számú információs füzetében olvasható 10 000 euró - 2,5 millió forint - alatti szolgáltatásimport esetében se fizetni, se vallani nem kötelező? Köszönettel: Vadoba József

Harmadik országból termékbeszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó harmadik országból (Kína) interneten terméket rendel, nem továbbértékesítésre. Az árut a székhelyére ki is szállították. Egy kínai számla áll rendelkezésre. Hogyan adózik, és hogyan kell intézni a vámeljárást? Köszönöm. Benkéné

Import, vagy EU-s áfa Kérdés

T. Adózóna! A segítségüket szeretném kérni az alábbi ügyben. Adott egy kft., amely kereskedelmi célra árut vásárol. Az áruról a számlát egy Új-Zéland-i cég állította ki. Viszont az árut ennek az Új-Zéland-i cégnek az angol raktárából kaptuk. Az árut vámoltatnunk nem kellett. tehát maga az áru EU-ból jött, viszont hozzá a számla EU-n kívüli. A partner cégtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ők vámolták le Angliában, mielőtt feladták nekünk az árut. Kérdéseim: ezt áfa szempontból miként kell kezelnünk? EU-s beszerzésként, de ebben az esetben nincs EU adószámunk. Vagy 3. országos beszerzésként, de nincs vámhatározatunk. Ebben az esetben az Új-Zéland-i cég angol raktárának lennie kell EU adószámának? Ha igen, akkor annak rajta kellene lennie a kapott számlán? Válaszukat előre köszönöm.

Import áfa visszaigénylése számviteli elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen kívüli tagállamból néhány hónapos kipróbálási céllal vettünk át tárgyi eszközt még 2015 decemberében. (Ha a próbaidő letelte után nem kívánjuk megvásárolni az adott tárgyi eszközt, akkor azt a szállító részére visszaküldjük) A vámkezelés itt Magyarországon meg is történt proforma számla alapján. December hónapban vámletéti számlára el is utaltuk a meghatározott összeget, melyet 2016 első hetében még ki kellett egészítenünk a megküldött "Vámteherről szóló kalkuláció" alapján. A kalkuláció dátuma már 2016. január havi. A vámteherről szóló kalkuláció vámot és áfát tartalmaz a proforma számlán szerepeltetett összeg után. A fent említett ügylet kapcsán kérném szíves tájékoztatását az alábbi kérdéskörben: 1. Az ideiglenesen beérkezett tárgyi eszköz számviteli elszámolása 2015-ben. 2. A kivetett import áfa visszaigényelhető-e? Ha igen, akkor melyik havi áfabevallásban, és milyen okmányokra van szükség az visszaigényléshez (például vámhatározat, számla - nem proforma számla stb.)? A vámhatározatot még nem kaptuk kézhez. 3. Milyen könyvelési tételek merülhetnek fel 2016-ban: a) ha a tárgyi eszközt nem tartjuk meg és visszaküldjük, b) ha a próbaidőszak lejártát követően a tárgyi eszköz megvásárlása mellett döntünk? A választ előre is köszönöm.

Import Kérdés

Szeretném megkérdezni, ha egy cég importálni fog az EU-ból, illetve EU-n kívüli országból, ruhaneműt, van-e bármilyen jelentési kötelezettsége a NAV felé?

Új terepen az áfacsalók Cikk

A használtan importált 1-5 éves autók jelentős részét áfacsalás útján hozzák Magyarországra - állítja piaci tapasztalatokra hivatkozva a DasWeltauto az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

Import áfa bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Import áfával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni: Egyéni vállalkozó Kínából vásárolt, a vámot és az áfát határozat alapján a NAV Repülőtéri Igazgatósága vetette ki. A NAV az áfa és a vám beszedésével a DHL Express kiszállítót bízta meg. A vámhatározat kelte október 31., a megfizetés időpontja november 04. Kérdésem az, hogy az áfát az októberi vagy a novemberi áfabevallásban számolhatom el? Kell-e arról igazolás hogy a DHL az áfát továbbította a NAV-nak? Köszönöm válaszukat..

Szigorítás jön a külföldi borokra Cikk

Rendelet készül az import borok egyértelmű azonosíthatósága érdekében, várhatóan a rendeletre a napokban minden szükséges aláírás rákerül - mondta az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága Szőlő-, bor-, pálinka albizottságának elnöke csütörtökön Budapesten.

Import áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Általános forgalmi adó hatálya alá társaság Kinából importál ruhanemüt kereskedelmi tevékenység céljából. A vám lebonyolitásával külső céget bíz meg, akitől kapott egy igazolást, melyen szerepel NAV uniós vám befizetése, melyet a megbizott cég teljesitett a NAV felé, hivatkozva rajta az ügyfél nevére, vámazonositó számra. Az impotáló társaságnak az áfa bevallásában kell-e szerepeltetni az ügyletet? Köszönettel.

Importvám kukoricára, rozsra és cirokra Cikk

Tonnánként 5,32 euró, mintegy 1645 forint importvámot vet ki az Európai Unió a kukoricára, a rozsra és a cirokra - jelentette be szerdán az Európai Bizottság.

Importáfa alapja Kérdés

Vállalkozásunk egy osztrák céget bízott meg azzal, hogy Kínából egy termelő gépet importáljon Magyarországra. Az osztrák partner ajánlatában szerepelt a termelőgép behozatala DAP paritással, valamint a gép installációja, és használatának betanítása külön összeggel meghatározva. A vámköltségeket (kezelés, áfa) megfizettük a termelőgép után. Az ügylet utólagos ellenőrzése során a NAV megállapította, hogy az installáció, betanítás után is meg kellett volna fizetnünk a terheket, adóhiányt, bírságot állapított meg. Jogos-e a megállapítás, ha az osztrák partner nyilatkozatát csatoltuk, hogy a szolgáltatásokat ők nyújtották? Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink