508 találat a(z) fejlesztési tartalék cimkére

Fejlesztési tartalék felhasználása Kérdés

A társaság fejlesztési tartalékot képzett 2012-ben. 2013-ban beruházás történt (tehergépkocsi vásárlása), amire feloldanánk a fejlesztési tartalékot. Az eszközökre 2 hónap elteltével kihagyhatatlan vételi ajánlat érkezett, és ezért a társaság értékesítette azokat. Kérdéseim: lehet-e a fentiekben leírt beruházásra felhasználni a fejlesztési tartalékot? Mi történik a kivezetett nettó értékkel? Eesetleg ugyanúgy nem csökkentő tétel a társasági adóalapnál, mint az értékcsökkenés, arra tekintettel, hogy fejlesztési tartalékból valósult meg? A fejlesztési tartalékból megvalósított beruházásnak van-e olyan jellegű időbeli korlátja, hogy az így megvásárolt eszközre értékesítési tilalom lenne valamennyi ideig? Másik eset: lízingszerződés alapján történik a beruházás, a konkstrukció szerint az eszközt a társaság tartja nyilván a könyveiben, havi díjat fizet, és a futamidőt követően maradványértéken megvásárolhatja az eszközt. Ilyen jellegű beruházásra elszámolható-e a fejlesztési tartalék? Mi történik, ha a futamidő végén nem vásároljuk meg maradványértéken az eszközt , és kivezetjük, kvázi mintha eladtuk volna?

Egyéni vállalkozó tartalék alapjának felhasználása. Kérdés

Egyéni vállalkozó 2012-ben 15 millió Ft fejlesztési tartalékot képezett, ezzel adóalapja csökkent. 2013-ban vásárolt 20 millió Ft-ért egy traktort. 2013 évi bevallásában ez hogyan érinti az adóalapot, hogyan történik a fejlesztési tartalék kivezetése, értékcsökkenés elszámolása, hogy alakul a traktor nettó értéke?

Ami elől a katások sem menekülhetnek Cikk

Nem törölhetik el múltjukat a katára áttért vállalkozók. Van például teendőjük a korábban képzett fejlesztési tartalékkal vagy az áttéréskor meglévő készlettel. Olvasónk kérdésére szakértőnk, Szolnoki Béla válaszolt.

Kisadózás Kérdés

Kérdésem az egyéni vállalkozóval kapcsolatos, aki 2013. január 01-től a "kisadózást" választotta. A 2012. évi adóbevallásában fejlesztési tartalékot képzett, ezzel csökkentette az adó alapját. A fejlesztési tartalékot a képzést követően 5 év alatt célszerű felhasználni (ha nem akarja pótlékkal növelten visszafizetni a kedvezményt). Ha ő 5 évig kisadózó lesz, csak a bevételeit könyveljük (nem áfás), mi történik a kedvezménnyel? A másik kérdésem is a kisadózással kapcsolatos. A vállalkozó zárókészlettel rendelkezett 2012-12-31-én. Ez be is lett írva az adóbevallásába. Hogyan követjük a készlet változását, ha nem könyveljük a kiadásait? Mi történik a 2012. évi zárókészlettel a 2013. évi adóbevallásában? Ugyanaz az összeg kerül be? Köszönöm a válaszát.Tisztelettel: Marcsi

Fejlesztési tartalék lakóházra Kérdés

Egy társaság lakóház + udvar megnevezésű ingatlant vásárolt. Lehet-e a fejlesztési tartalék terhére elszámolni, vagy a vételárat meg kell bontani a ház, illetve udvar részre és csak a házat lehet elszámolni, mivel arra lehet értékcsökkenést számolni?

Fejlesztési tartalék képzés Kérdés

Tisztelt Szakértők!2012.évben szeretnék fejlesztési tartalékot képezni. 2012-ben az eredménytartalék értéke nulla. De a mérleg szerinti eredmény pozitív. Képezhetek tartalékot? Ha lekönyvelem, akkor az eredménytartalék mínusz lesz, de a pozitív mérleg szerinti eredmény miatt a saját tőke el fogja érni a jegyzett tőke szintjét.Vagy csak egy év múlva, a pozitív eredménytartalék terhére képezhetek fejlesztési tartalékot.Válaszukat előre is köszönöm.

Fejlesztési tartalék képzés Kérdés

A következőkben kérném a segítségét:Milyen szankcióval lehet számolni, ha az ET-ból LT-ba történő átvezetés a következő év elsején történik meg s nem év végén? A Tao bevallásban bevallásra került az adóalap csökkentő tételként, s a mérlegben kimutatásra került LT-ként?Érvényes ez esetben a fejlesztési tartalék képzés vagy nem?

Hogyan célszerű fejlesztési tartalékot képezniük egyéni vállalkozóknak? Szakértői Kommentár

Olvasói kérésre, összefoglaltuk a fejlesztési tartalék képzéséről és felhasználásával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. Az egyéni vállalkozók esetében a vállalkozói bevétel a személyi jövedelemadó 49/B §-a alapján -- legfeljebb annak mértékéig – csökkenthető többek között az úgynevezett fejlesztési tartalék összegével, ami valójában nem más, mint egy szimulált, szabályozás által körülhatárolt összeg, (gyakorlatilag egy előrehozott értékcsökkenés, vagy halasztott adó).

Egyéni vállalkozó fejlesztésitartalék képzése Kérdés

A fejlesztési tartalék képzéséről és felhasználásáról kérnék részletes tájékoztatást.

Beruházás adózása fejlesztési tartalék terhére Kérdés

Társaságunk 2011. évben 20 millió forint fejlesztési taratalékot képzett a lekötött tartalék terhére. 2012 évben 20 milló forint értékben 100 százalék magántulajdonu társaság uj eszközt vásárol,amelyet 4 évig nem lehet eladni. Kérdésem, hogyan érinti ez , ha egyáltalán érinti a következő évek TAO alapját.ugy gondolom, hogy nem érinti, mivelelszámolható az értékcsökkenés.

KIVA időszakában felhasznált fejlesztési tartalék Kérdés

KIVA időszakát megelőzően képzett fejlesztési tartalékból történő beruházás hogyan érinti a KIVA alapot? Meg kell-e növelni vele a pénzforgalmi eredményt?

Fejlesztési tartalék felhasználása Kérdés

Egy háziorvosi kft fejlsztési tatralékot képzett 2011. év végén. Az OEP-től kapnak egy éven keresztül havonta eszköztámogatásra pénzt, amivel el kell számolniuk. Az itt vásárolt eszközöket figyelembe lehet-e venni a a fejlesztési tartalék felhasználásához? Köszönettel: Czinege Jánosné

Fejlesztési tartalékból beruházás: hogyan számoljuk el az értékcsökkenést a tao szerint? Cikk

Olvasónk kérdezte, Szolnoki Béla, az Adózóna adószakértője válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lakóingatlan, áfalevonás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Termékcsomag áfája

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink