Kiva és a fejlesztési tartalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017-ben tao alá tartozó, de 2018-tól kivás vállalkozás leköthet-e fejlesztési tartalékot a 2017. évre? Ha igen, akkor ennek hogyan fog történni az felhasználás utáni elszámolása? Tao-s cég esetében a beszerzett eszköz értékcsökkenésének mértékével fokozatosan növeljük vissza az adóalapot, de kiva-időszak alatt ilyen nincs. Hogyan történik ez idő alatt a korábban taoalap-csökkentésként igénybe vett adókedvezmény "visszatöltése"? Kérem ebben a kérdésben szakértő válaszukat. Köszönettel: Bálint Eszter