112 találat a(z) ellátás cimkére
Kedvezményszabály csednél, gyednél: ellátás emelt bér alapján. Példákkal
Cikk
Kétrészes cikkünk első részében bemutattuk a kedvezményszabály jogosultsági feltételeit, milyen jellemző esetekben jár vagy nem jár, mire kell figyelni, ha előre tervezünk. A második részben arról lesz szó, mit kell ahhoz tennünk (vagyis mennyit kell dolgoznunk ahhoz), ha időközben emelték a bérünket a távollét alatt, és szeretnénk, ha az ellátásunkat ebből számolnák.
Rokkantsági ellátás kiszámítása
Kérdés
Táppénzelőzmény – "7"-es kód
Kérdés
Év közben változó minimálbér: nem mindegy, melyikkel számolunk
Cikk
Megszületett a megállapodás a 2021. évi minimálbérről és garantált bérminimumról. Az adózásban azonban oda kell figyelni, melyik minimálbér összeggel számolunk, figyelmeztet az Andersen Magyarország elemzésében.
Külföldi távmunka
Kérdés
Csed, gyed extra
Kérdés
Munkanélküli ellátásra regisztrált személy tb-je?
Kérdés
Határozott idejű munkaszerződés megszűnése stroke esetén
Kérdés
Rokkantnyugdíjas-ellátás és saját jogú nyugdíj
Kérdés
Tisztelt szakértő! Az egyik ismerősöm eddig leszázalékolt rokkantnyugdíjas-ellátást kapott. 1955-ös születésű, és most 2019.04.30.-án tölti be az előírt nyugdíjkorhatárt. Ilyenkor mi a teendő? A nyugdíjat hivatalból állapítják meg, vagy kérni kell? Milyen növekedésre számíthat? Üdvözlettel.
Gyermekek utáni ellátásokról döntött az EU Bíróság
Cikk
Az uniós jog szerint nem kell, hogy valaki valamely tagállamban munkavállaló legyen ahhoz, hogy egy másik tagállamban lakó gyermekei után családi ellátásokra legyen jogosult – közölte döntését az Európai Unió Bírósága csütörtökön.
Nyugdíjba készül? Számolja ki velünk ellátását!
Cikk
Az Adózóna nyugdíjkalkulátora az öregségi nyugdíj várható összegének meghatározására szolgál. A kalkulátor input adatai a kereseti és a munkaidő adatok (munkában töltött napok, illetve kieső napok).
Új nyugdíjtörvény: a méltánytalan különbség megszüntetését ígérik Romániában
Cikk
Új nyugdíjtörvényt fogadott el szerdán a román parlament, amely a különböző öregségi járandóságok között fennálló méltánytalan különbségeket akarja megszüntetni.
Biztosítási jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Középiskolai tanulmányait végző diák terhes lett (19 éves), az iskolai tanulmányait 2019. 04. 30-ával fejezi be, a vizsgák 2019. 06. 30-áig tartanak, ekkor fejeződik be teljesen az iskola, a szülés várható időpontja 2019. 07. 06-a. A terhes kismamának meddig van biztosítási jogviszonya, ha végig jár iskolába és befejezi tanulmányait (2019. 06. 30-ával)? Ha év közben kiderül, hogy mégsem tud végig bejárni és tanulmányait idő előtt be kell fejeznie, ebben az esetben meddig van biztosítási jogviszonya? Ha időközben magántanuló lesz és tanulmányait vizsgákkal lezárva fejezi be, akkor meddig tart a biztosítási jogviszonya? Biztosítási jogviszony megszűnése után egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie? Az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése fedezi a szülés és a kórházi kezelést vagy ez erre nem nyújt fedezetet és a szülésért és a kórház ellátásért fizetni kell? A terhes kismama és a gyermek édesapja élettársi kapcsolatban vannak, a családi adókedvezményt ez esetben a magzatra az édesapa csak a gyermek megszületése után visszamenőlegesen érvényesítheti? A szülést követően a kismama milyen ellátást tud igényelni (csed, gyed, gyes), nem volt előtte munkaviszonya? Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel: Lászlók Éva Virtus Kft
Gyermekvállalás és a kata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyermekvállalást tervező katás egyéni vállalkozó 1 fő alkalmazottat foglalkoztat. Majd, ha a gyermeke megszületik, akkor csak az alkalmazottja dolgozna a vállalkozásban. Mivel bevétele továbbra is keletkezni fog, ezért a havi 50 ezer forintot akkor is fizetné maga után. Kérdésem az, hogy ebben az esetben a szülés után milyen ellátásokra lesz jogosult? Köszönöm a válaszát. Kissné
Csed
Kérdés
Tisztelt Címzett! Az alábbi kérdéssel fordulnék Önhöz. Párom 2015-ben váltott munkát és kezdett el dolgozni egy új cégnél. Itt több mint két évet töltött (elég magas fizetéssel) majd onnan ment el szülési szabadságra. 2017 szeptemberében megszületett első gyermekünk, aki után először a csedet vettük igénybe. Jelen pillanatban a gyedet kapjuk a maximális összeggel, amely sajnos jóval kevesebb mint a csed. A gyedet 2019 szeptemberéig tudjuk igénybe venni. A kérdésem az lenne, ha esetlegesen a gyed vége előtt (2019 szeptember) megszületne második gyermekünk akkor mi alapján számolják ki csed ősszegét? Mi lesz a számítás alapja? Ellátás lehet az ellátásnak alapja? Illetve mikortól lehet igénybe venni? Ugyanaz a szabály vonatkozik rá, mint az első gyermeknél (legkorábban a szülést megelőző 28 nap)? Válaszukat előre is köszönöm.