105 találat a(z) ellátás cimkére
Hogyan jár a táppénz, a csed, a gyed a határozott idejű munkaviszony megszűnése esetén? Cikk
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint, Magyarországon 2021-ben több, mint 5 százalékra tehető azon 15–64 éves korosztályban foglalkoztatottak aránya, akiknek a foglalkoztatása határozott időre szól. A határozott időre létrejött munkaviszony megszűnésekor előfordulhat, hogy a munkavállaló egészségi állapota, vagy gyermekvállalása kapcsán társadalombiztosítási ellátásban részesül. Az alábbi cikkben részletezzük, hogy mennyiben érinti a táppénz, a csecsemőgondozási díj (csed), a gyermekgondozási díj (gyed) megállapítását és folyósítását a határozott idejű munkaviszony megszűnése.
Másodállású átalányadózó ellátása Kérdés
Táppénz és egyéb ellátások határozott idejű munkaviszony esetén Kérdés
Hétfő éjfélig jelentkezhetnek veszélyhelyzeti áramellátásra a versenypiaci kisfogyasztók Cikk
2023. január elsejétől is áramhoz juthatnak a jövőre egyelőre ellátatlan, idén 2 GWh-nál kevesebbet fogyasztó vállalkozások, önkormányzatok, társadalmi szervezetek. Az egyetemes szolgáltatásra nem jogosult felhasználóknak ehhez hétfő éjféli jogvesztő határidővel kell online nyilatkozatot tenniük – közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szombaton az MTI-vel.
DK: a kormány évek óta képtelen kifizetni a kórházak adósságait Cikk
A kormány évek óta képtelen kifizetni a kórházak adósságait – mondta pénteki, online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció (DK) képviselője, közölte az MTI.
Egyéni vállalkozó járulékfizetési kötelezettsége külföldi munkaviszony, külföldön folytatott tanulmányok mellett Cikk
Gyakran érkezik arra vonatkozó kérdés, hogy miként alakul annak az egyéni vállalkozónak a járulékfizetési kötelezettsége, aki idehaza folytatott vállalkozási tevékenysége mellett külföldön munkaviszonyt létesít vagy tanulmányokat folytat. Cikkünkben a vonatkozó jogszabályi előírások értelmezésével vizsgáljuk a kérdést.
Nyugdíj: itt vannak a 2023. január 1-jétől életbe lépő emelés részletei Cikk
Kihirdetésre került a 2023. januári nyugdíjemelést szabályozó 506/2022. kormányrendelet, melynek rendelkezései szerint 15 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, valamint a nyugdíjszerű ellátások.
Átalakítják a munkanélküli ellátást Németországban: jön a Bürgergeld Cikk
Átalakítják Németországban a munkanélküliek ellátásának legfontosabb intézményét, az úgynevezett Hartz IV segélyt – döntött a törvényhozás pénteken, közölte az MTI.
Tojáshiány alakulhat ki az árstop miatt a tojástermelők szerint Cikk
A termelők teljes erővel dolgozva mindent megtesznek, hogy legyen elég tojás karácsonyra, de az árstop miatt hosszabb távon nem lehet kizárni az ellátási hiányt – közölte az MTI-vel pénteken a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége
Tervezett karbantartás miatt leáll a krskói atomerőmű Cikk
Tervezett karbantartás miatt egy hónapra leáll Szlovénia egyetlen atomerőműve Krskóban – közölte pénteken a vállalat vezetése, hozzátéve, hogy a 90-100 millió euróra becsült javítás költségeit saját forrásból fedezik, tette közzé az MTI.
A csecsemőgondozási díj főbb szabályai, kérdései Cikk
Ki és milyen időtartamra, milyen mértékben és milyen feltételek fennállása esetén jogosult csecsemőgondozási díjra? Jelen cikkünkben a főbb szabályok ismertetésén túl az ellátással kapcsolatos gyakran felmerülő kérdésekre is választ adunk.
Milyen ellátásra jogosult a két év feletti gyermeket örökbefogadó szülő? Cikk
Korábbi cikkünkben azt mutattuk be, milyen ellátásra jogosultak a szülők örökbefogadás esetén, ha két éven aluli gyermek kerül a családba. Jelen cikkünkben azzal foglalkozunk, hogy mire jogosultak a szülők abban az esetben, ha az örökbefogadott gyermek már elmúlt 2 éves, így a csecsemőgondozási díjra (csedre), illetve gyermekgondozási díjra (gyedre) már nem jogosultak a gyermekre tekintettel. Több mint két éve lehet igényelni ugyanis az örökbefogadói díjat, ami kifejezetten a két évnél idősebb örökbefogadott gyermekek után jár.
Rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás folyósítása más pénzbeli ellátásokkal együtt Cikk
A megváltozott munkaképességű személyek ellátásához a jogszabály [2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.)] a biztosítási előzmény mellett további két feltételt ír elő, nevezetesen, hogy az igénylő nem végez keresőtevékenységet és rendszeres pénzellátásban nem részesül. Az ellátás megállapítását követően a keresőtevékenység korlátlanul folytatható, de a rendszeres pénzellátás vonatkozásában kevésbé megengedő a jogszabály. A következőkben e kérdéskörrel foglalkozunk.
35 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak egy év alatt Cikk
Az ipari termelői árak 2022 júniusában az egy évvel korábbihoz képest 35,0, az előző hónaphoz viszonyítva 3,1 százalékkal nőttek – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken honlapján.
Gyermek(ek) után járó ellátások: mikor kell választani közöttük, mikor mehetnek párhuzamosan együtt? Cikk
Milyen választási lehetőségek vannak az ellátások között, akár ugyanarra a gyermekre tekintettel, akár különböző gyermekekre, testvérekre nézve? Miről nem kell lemondani, és melyek azok, amelyek között kénytelenek vagyunk választani? Lehet az anya cseden az egyik gyermekkel, míg az apa gyeden a másikkal? És mi a helyzet, ha beteg lesz az egyik gyermek? Ezeket a kérdéseket járjuk körbe, és mutatjuk meg a válaszokat.