76 találat a(z) egészségügyi szolgáltatás cimkére

Import áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi általános áfaszabályok szerint adózó cég harmadik országból vesz igénybe szolgáltatást. A cég egészségügyi szolgáltatást nyújt partnereinek úgy, hogy ehhez szolgáltatást vesz igénybe harmadik országból, teszteket küldi ki kiértékelésre, mely a tumorok kiújulásának korai felismerését segíti. Az elvégzett szolgáltatást a harmadik országbeli cég szolgáltatásként számlázza le. A belföldi vevőknek közérdekű jellegre való tekintettel adómentes szolgáltatást számlázunk. Kérdés: a harmadik országból befogadott szolgáltatás értékét kell-e az áfabevallásban szerepeltetni, vagy pedig szintén egészségügyi szolgáltatásként tárgyi mentesként kezelhetjük-e?

Adomány alapítványtól Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány adományoz egy egészségügyi szolgáltató, de nem nonprofit kft. részére pénzeszközt. Az adományt megállapodásuk alapján kizárólagosan egy egészségügyi célokat szolgáló berendezés vásárlására fordíthatja a kft.. Az adomány fejében vállalnia kell ingyenesen a berendezéssel különféle egészségügyi vizsgálatokat. Kérdéseim: az alapítványnak van-e bármely adózási kötelezettsége az adománya után? A kft. a gép beszerzése után levonhatja-e az áfát?Az adomány, mint bevétel után kell-e társasági adót vagy egyéb adót fizetnie a kft.-nek? Köszönettel!

NEAK-kiegészítés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság több, más jellegű tevékenység mellett egészségügyi szolgáltatásokat is nyújt. Ez utóbbi ellenértékét részben az igénybevevő magánszemélyek fizetik meg, amely összeget beütnek a pénztárgépbe adómentes bevételként. Ezt egészíti ki a NEAK a gazdasági társaság által benyújtott elszámolás alapján, tehát kvázi ez is árbevételnek minősül. Kérdésem az lenne, hogy ezt az összeget ki kell-e számlázni a NEAK felé, és amennyiben igen, milyen teljesítési dátummal? Ha pedig nem, úgy szükséges-e szerepeltetni az áfabevallásban az elszámolási bizonylat alapján? Köszönöm megtisztelő válaszát!

Áfaarányosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Havi áfabevalló társas vállalkozás évek óta malomipari termékek gyártásával, illetve vendéglátással foglalkozik, amely tevékenységekből származó árbevétele után áfafizetésére kötelezett. Előző év szeptemberében új tevékenységként olyan egészségügyi szolgáltatásokat kezdett el nyújtani, amelyből áfás és adómentes bevétele egyaránt származik, azonban ezek aránya egyelőre nagyon elenyésző a teljes árbevételen belül (kb. 1-2 százalék). Az új tevékenység megkezdése előtt több, nagyobb értékű eszközt is beszerzett, amelyeket kizárólag ehhez az új szolgáltatáshoz használ, azonban ezek áfalevonása tekintetében nem alkalmazható a tételes elkülönítés szabálya, ugyanis mindkét típusú egészségügyi szolgáltatás (áfás és mentes árbevételt eredményező) nyújtása során használja őket. Amennyiben az áfatörvény 5. számú melléklete szerint, göngyölítéses módszerrel (szeptember-december időszakra) kiszámoljuk az arányszámot, akkor mind a 4 hónap vonatkozásában azt az eredményt kapjuk, hogy az áfa összege teljes egészében levonásba helyezhető ezen eszközök tekintetében is. Ennek oka, mint korábban említettem az, hogy a régi tevékenységekből származik az árbevétel kb. 98 százaléka. Helyesen járunk-e el akkor, ha ezek alapján az áfa teljes összegét levonásba helyezzük, valamint az idei évben is ezt az arányszámot (teljes levonás) vesszük figyelembe, és amennyiben majd szükséges lesz, korrigáljuk az idei év utolsó áfabevallásában? Köszönöm megtisztelő válaszukat!

Egészségügyi szolgáltatás juttatása magánszemélynek Kérdés

Munkáltató orvosi szolgáltatás nyújtására szerződést kötött egy magánkórház kft.-vel, munkavállalói egészségügyi vizsgálatok végzésére, (nem üzemorvosi vizsgálat, hanem menedzserszűrés). A szolgáltatás nem tartozik az Öpt. tv. hatálya alá, emiatt a juttatott összeg a munkavállaló egyéb jövedelmének minősül. A munkáltató nem minden munkavállalójára kötötte meg. A szerződésben személyekre szólóan megneveznék a kedvezményezetteket. A kedvezményezettek között szerepel egy, a munkáltatóval semmilyen jogviszonyban nem álló magánszemély is. Lehetséges-e, hogy a munkáltató a nettóban juttatott összeget bruttósítja, és így számfejti a munkavállalónál az egyéni járulékokat, és az szja-t, így "vállalja át" az egyéni járulék és az szja levonását? Van-e törvényes lehetőség a terhek munkáltatói átvállalására? Válaszukat előre is köszönjük.

Egészségügyi szolgáltatások, amelyekért fizetni kell Cikk

A Magyarországon igénybe vehető egészségügyi szolgáltatások között vannak olyan ellátások, amelyeket az egészségbiztosítás terhére nem lehet igénybe venni. A hatályos szabályok ennek kapcsán előírják, hogy az egészségügyi szolgáltatóknak a térítési díjjal igénybe vehető szolgáltatások térítési díját a betegek számára hozzáférhető módon nyilvánosságra kell hozni.

Ezért éri meg kiváltani az európai egészségbiztosítási kártyát Cikk

A nyár közeledtével érdemes kiváltani, vagy a kártya lejárta esetén újra igényelni az európai egészségbiztosítási kártyát, amellyel az Európai Unió bármelyik országában, továbbá Norvégiában, Izlandon, Liechtensteinben, Svájcban – átmeneti tartózkodás idején – orvosilag szükséges ellátást lehet igénybe venni. Cikkünkben összefoglaljuk a kártyával kapcsolatos fontosabb tudnivalókat.

Egészségügyi szolgáltatás bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünk egészségügyi szolgáltató zrt.-vel kötött szerződést évekkel ezelőtt (a munkaviszonyban álló ügyvezető tag veszi igénybe a szolgáltatást). Az időszak a mostani számlán 2019.03.01-2020.02.29. A 480 ezer forint összegű számlát 2019.03.11-i teljesítési időponttal állították ki, fizetési határidő 2019.03.21. Kérdésünk: mivel 2019-től ez munkaviszonyból származó jövedelemnek minősül, így mivel a számlát megkaptuk, de ha a számla összegét csak 2019.04.10-e után utaljuk át a szolgáltatónak, akkor a 1908-as bevallásba is csak 04. hóra kellene bevallani? Vagy mivel a számlát 03. hóra állították ki és a teljesítés is 03.11. a számlán, akkor függetlenül a 480 ezer forint átutalásának időpontjától, 03. hóra kellene bevallani a 1908-as bevallásba? Véleményünk szerint ha a pénzügyi teljesítés 2019.04.10-e után történik, akkor munkaviszonyból származó jövedelemként is csak 2019. 04.hóra kellene szerepeltetni a 1908-as bevallásban. Válaszukat előre is köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatás/szűrővizsgálat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben egy cég a dolgozóinak egészségügyi szolgáltatást juttat, egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, és csak a cégnek van utána szja- és szocho-fizetési kötelezettsége? A dolgozóknak ez díjmentes, viszont nem minden dolgozó kapja. Válaszát előre is köszönöm!

Egészségügyi szolgáltatás elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk szerződéses viszonyban áll a Medicover Zrt.-vel, mely alapján át kivánja vállalni a munkavállalói egyedi elbírálás szerinti vizsgálatainak díját. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben, amikor a vizsgálat névhez köthető, csak a munkavállaló jövedelmeként számolható el a juttatás, vagy esetleg a cég elszámolhatja egyes meghatározott juttatásként? A számla cég nevére szóló, amin a munkvállaló neve nem szerepel. A számlát a vizsgálatot követően kapjuk meg és utaljuk el az söszeget. Segítségüket megköszönve.

Egészségügyi szolgáltatás igénybevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk szerződést kötött munkavállalói részére egy magánklinikát üzemeltető céggel (nem biztosítóval). A szolgáltatás kizárólag egészségügyi vizsgálatokat és kórházi ellátást tartalmaz. Ez a szolgáltatás eddig adómentesen volt adható. Kérdésem, hogy 2019-től ezután is úgy kell adózni, mint az egészségbiztosítás után? Vagy a törvény szerint a kettő egy és ugyanaz? Köszönöm válaszát.

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas, és miért jó ezt tudni? Cikk

A sajátjogú nyugdíjas társadalombiztosítási jogállása közismert, és tovább foglalkoztatása, vállalkozása esetén sem jelent különösebb kihívást a vele kapcsolatos kötelezettségek teljesítése. Kevesebb szó esik viszont a nyugdíjelbírálás időszakáról, tehát, amikor az igény – egy meghatározott naptól – benyújtásra került, de a határozat még nem érkezett meg, holott ez az időszak számos dilemmát felvethet.

Főállású őstermelő bevallásai, ha még nincs bevétele Cikk

Őstermelő főállású lett, de nincs bevétele: milyen bevallásokat kell benyújtania? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Komplex egészségügyi szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-nek 2 tulajdonosa van. Az egyik tag életvitelszerűen Németországban él, ott dolgozik, ott biztosított és ott adózik az ottani jövedelme után. A másik tag saját jogú nyugdíjas. Minden munkát ketten látnak el, jövedelmet nem vesznek ki, csak osztalékot, ami után befizetik az szja-t és az ehót. Alkalmazottat nem foglalkoztatnak. Kérdésem a következő: elszámolható e költségként, ha a tagok évente egy alkalommal komplex egészségügyi szolgáltatást vesznek igénybe magánklinikán, vagy magán egészségügyi központban? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Polák Tiborné

Baleseti egészségügyi szolgáltatás: kinek, mikor térít az állami biztosító? Cikk

Társadalombiztosítás keretében baleseti egészségügyi szolgáltatás akkor vehető igénybe, ha az egészségkárosodás üzemi balesetből vagy foglalkozási megbetegedésből ered. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy kik jogosultak baleseti egészségügyi szolgáltatásra, és miként lehet igénybe venni száz százalékos támogatással az ellátásokat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink