170 találat a(z) egészségügy cimkére
Sajátjogú nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
Egészségügyi intézményt a helyi önkormányzat finanszírozza, sajátjogú nyugdíjas egészségügyi dolgozó vissza lett véve megbízási jogviszonyba, ami nem folyamatos csak időszakos. Mit kell utána az intézménynek fizetni, illetve a dolgozónak a megbízási díjból. Figyelembe kell venni a minimálbér 18-szoros korlátot van nem.
Jövő júliusban kezdődik az egészségügyi közalkalmazottak, védőnők bérfejlesztése Cikk
Jövő júliusban kezdődik és négy éven keresztül tart majd az egészségügyi közalkalmazottak, védőnők béremelése – mondta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere péntek reggel az M1-en.
72 százalékos béremelést ígért Kásler Cikk
Az egészségügyi közalkalmazottak, védőnők, egészségügyben dolgozó nem egészségügyi felsőfokú végzettséggel rendelkezők béremeléséről döntött a kormány – jelentette be az emberi erőforrások minisztere csütörtökön, Budapesten.
Húsz egynapos sebészet létesül, kevesebb lehet a komplikáció Cikk
Nyolcmilliárd forintos összköltséggel egynapos sebészeti ellátóhelyeket alakítanak ki húsz helyszínen az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) projektje keretében – jelentette be Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára ma Székesfehérváron.
Bérfejlesztés és lakhatási segítség a szakdolgozóknak Cikk
Bérfejlesztés nemcsak az orvosoknál valósul majd meg, hanem a szakdolgozóknál is – mondta Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára a Karc FM rádiónak. Rétvári Bence parlamenti államtitkár pedig arról beszélt egy konferencián, hogy a kormány célja az állami és a magánegészségügyi rendszer minél egyértelműbb szétválasztása, ami nem lesz konfliktusmentes – írja a Magyar Idők.
Közhasznú tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy napokban létrejövő alapítvány alapcéljának tekinti, hogy egy viszonylag ritka autoimmun betegségben szenvedő embereknek nyújtson anyagi segítséget, illetve információt nyújtson a betegségről mind az érintetteknek, mind családtagjainak, illetve egészségügyi dolgozóknak is. Tekinthető-e ez a tevékenység közhasznúnak, mivel az általam olvasott ismertetőkben, egészségügy témában ez így kimondottan nem szerepel. Itt néztem utána a kérdésnek: http://www.civil.info.hu/documents/10179/545e207d-6374-48e2-9502-9fc0d31c2d48 Köszönöm szépen, ha segítenek eligazodni a kérdésben! Vágner Emília
Állami vezetők kiemelt egészségügyi ellátásának megszüntetéséről kezdeményeznek népszavazást ellenzéki politikusok Cikk
Benyújtotta a miniszterelnök, a miniszterek és az államtitkárok kiemelt egészségügyi ellátásának megszüntetéséről szóló népszavazási kezdeményezéseit az MSZP és a Párbeszéd szerdán.
Ösztöndíjra pályázhatnak az egészségügyi szakképzésben tanulók Cikk
November 15-éig pályázhatnak az egészségügyi szakképzést adó intézmények nappali tagozatos hallgatói az Állami Egészségügyi Ellátó Központ által meghirdetett, havi 40 ezer forintos ösztöndíjra – közölte honlapján az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A Brexit veszélyezteti a brit betegellátást, véli a kórházi ápolók szervezete Cikk
A betegellátás biztonságára és hatékonyságára jelentenek közvetlen veszélyt a brit EU-tagság megszűnésével (Brexit) járó kockázatok, ha ezeket a kormány nem kezeli megfelelően a kilépésig hátralévő időben – áll a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) kórházi ápolószemélyzetének legmagasabb szintű szakmai szervezete által szerdán nyilvánosságra hozott figyelmeztetésben.
Komplex munkabiztonsági és munkaegészségügyi fejlesztés indul Cikk
A Magyar Iparszövetség (OKISZ) munkabiztonsági és munkaegészségügyi komplex fejlesztési programot indított munkavállalói partnerszervezetek bevonásával, a több alágazatot is érintő projektek 2019 május végén fejeződnek be, a tapasztalatok alapján javaslatot tesznek a hatékonyabb munkavédelemhez, munkaegészségügyhöz szükséges lépésekre – közölte Vadász György, a Magyar Iparszövetség elnöke.
A megbízási díj alkalmazásának feltételei Cikk
A megbízási jogviszony létesítésének szabályairól és elszámolásának időszakáról szóló olvasói kérdésekre dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Kórházak: ilyen meglepő számokat tett közzé a kormány Cikk
Az áprilisi 6 milliárdos ugrás után májusban "csak" 1,56 milliárd forinttal gyarapodott a magyar kórházak adósságállománya. A lejárt számlák értéke ezzel elérte a 33,4 milliárdot a Magyar Államkincstár adatai szerint. Az átlagos havi növekedés az első öt hónapban 3,6 milliárd forintot tett ki. A masszív növekedést az egészségügyi vezetés megállapításai újszerű megvilágításba helyezik – írja a napi.hu.
A magyarok háromnegyedének nincs pénze egészségügyi szolgáltatásokra Cikk
Miközben az Európai Unióban a háztartások 71 százalékának nem okoz gondot az egészségügyi szolgáltatások finanszírozása, Magyarországon épp fordított a helyzet – írja a g7.hu.
Többet költünk az egészségügyre Cikk
Az egy főre eső GDP-arányos egészségügyi kiadás Magyarországon a 2015-ös 4,8 százalékról 5,2 százalékra nőtt – írja az Európai Bizottság országjelentése, az uniós átlag 7,8 százalék. Az országjelentés szerint Magyarországon a GDP 7,2 százalékát fordítják egészségügyre, itt az uniós átlag 9,9 százalék – olvasható a vg.hu-n.
Tárgyalások zajlanak a bérekről az egészségügyben Cikk
Fejezetről fejezetre, érdemben haladnak az egészségügyi bértárgyalások – mondta Cser Ágnes, a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (MSZ EDDSZ) elnöke az M1 péntek reggeli műsorában.