60 találat a(z) dokumentum cimkére

Holland állampolgár társaságalapítása Magyarországon Kérdés

Holland állampolgár társaságot kíván alapítani Magyarországon. Konkrétan milyen dokumentumoknak kell ehhez rendelkezésére állniuk, amennyiben a tevékenységekhez külön engedély nem szükséges? Köszönöm a segítségüket.

Szja- vagy egyéb adókötelezettség Kérdés

T. Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa saját ingatlanját hasznosításra ingyenesen átengedi a kft.-nek. Milyen dokumentumok kellenek ehhez, és kell-e valamelyik félnek valamilyen adót fizetnie? Segítségét köszönöm, Ildi

Reklámadó Kérdés

A NAV reklámadóról szóló információs füzetében az alábbi kitétel olvasható: A de minimis támogatás igénybe vételéhez a reklámadó alanyainak az 1407/2013/EU bizottsági rendelet 6. cikk (1) bekezdése szerinti ex ante nyilatkozatot kell tenniük. E nyilatkozatot az adófizetésre kötelezett adózók a reklámadóról szóló, 1794 jelű bevallás benyújtásával teljesítik, az adófizetésre és bevallás benyújtására nem kötelezett adózók pedig a Miniszterelnökség Támogatásokat Vizsgáló Iroda honlapjáról letölthető dokumentumot nyújtják be az állami adóhatóság részére. A kitöltött nyilatkozatot az illetékes megyei adó- és vámigazgatóság részére kell megküldeni. Kérdésem: a megadott honlapon nem találtam olyan dokumentumot amely a reklámadó alanyok számára készült volna. Önök ismerik ennek formáját? Mikorra kell és milyen formában a NAV számára beküldeni? Köszönöm, CsK

Transzferárak: többeknek több papírmunkája lesz Cikk

A Magyar Közlöny 169. számában jelent meg a szokásos piaci ár meghatározásával összefüggő nyilvántartási kötelezettségről szóló rendelet. A legfontosabb változásokat ismertetjük.

Szállítói tartozás leírása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Egy nemrég hozzám jött kft. könyvében jelentős összegű szállítói tartozás van nyilvántartva. Az ügyvezető azt mondja, hogy ő ezt már régebben kifizette a saját pénzéből. Most én nem tudom, mit csináljak, milyen dokumentumokat kérjek, hogy ezeket a szállítói tartozásokat leírjam. Keresem a helyes megoldást. Továbbá úgy tudom, ez egyéb bevétel lenne és nem adóalap-növelő. Válaszukat várom Köszönettel

Melyik államban kell az osztalék után adózni ? Kérdés

Magyarországi székhelyű társaság 90 százalékos tulajdonosa egy amerikai társaság. A magyar társaság osztalékot fizet a tagoknak, így az amerikai társaságnak is. Kérdés: kell-e adóznia az amerikai társaságnak Magyarországon a kifizetendő osztalék után, és ha igen, milyen mértékkel, ha nem, milyen dokumentumokat kell hozzá beszerezni az amerikai társaságnak, illetve a magyarországi kft.-nek mint kifizetőnek? Előre is köszönettel: Sárosi Péter

Megjelent a márciusi VálaszAdó Cikk

Az online pénztárgép kötelező használatára számtalan jogszabályról, módosításról és halasztásról határoztak az...

Kamionsofőr bére Ausztriába menő fuvar esetén Kérdés

Tisztelt adózóna.hu! Tudomásom szerint Ausztria is bevezette a külföldi kamionsofőrök esetében azt, hogy az Ausztriába vagy Ausztrián keresztül menő fuvarok esetében a kamionsofőrök részére is kötelező megfizetni azt a legkisebb bért, amit az osztrák állampolgárságú sofőrök részére fizetnek. Tudomásom szerint nincs törvényben rögzítve az osztrák minimálbér, s ezért is „érdekes” számomra, hogy milyen minimális bért kell fizetni a sofőr részére?! Ehhez kapcsolódóan kérdezem még, hogy milyen dokumentumok szükségesek ahhoz, hogy egy esetleges ellenőrzés során milyen dokumentumokkal kell/lehet igazolni Ausztriában azt, hogy a szállítmányozó az Ausztria területén történő fuvarozás esetén megtörténik a sofőr részére az előzőekben írt bér megfizetése? Milyen dokumentum kell, hogy a sofőrnél legyen? Milyen dokumentumok bocsáthatóak utólag a hatóság részére? Köszönöm Üdvözlettel: Oszlánszky Gábor

Az iratok eltüntetésével csalták el az áfát Cikk

A NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói a rajtaütéskor szembesültek azzal, hogy a baranyai nyílászárókat gyártó cégnél módszeresen elégették az eltitkolt bevételt igazoló iratokat. Az eddigi adatok szerint az elkövetők 850 millió forint áfát csaltak el és a feketén szerzett pénzt szétosztották egymás között.

Elektronikus számlázás befogadói oldalról Kérdés

A c. cikkel kapcsolatban érdeklődnék, hogy befogadói oldalról milyen követelményeknek kell eleget tenni elektronikus számlázás esetén? Szervezetünk jelenleg iktatószámmal látja el az elektronikusan megkapott bizonylatokat (ez a fajl elnevezésében jelenik meg, tehát nem irjuk bele a pdf dokumentumba), eltároljuk azokat az emaileket is, amelyben megküldtek az adott pdf dokumentumot, és egy excelben rögzitjük az iktatószámot és a szállító fő adatait. Ugyanakkor időbélyegzővel nem látjuk el a dokumentumokat. Ez az eljárás helyes-e?

Elengedés dokumentumai Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünknek (belföldi kft.) magánszemélyekkel szemben állnak fenn jogerős bírósági ítéleten alapuló követelései. Olyan esetekben, amikor a magánszemély vagyontalan, a követelést nem akarjuk végrehajtón keresztül érvényesíteni, hanem inkább elengednénk a követelést. Kérdéseink: 1. Ha tértivevényes ajánlott levélben értesítjük a magánszemélyt a követelés elengedéséről még az elévülési időn belül, akkor elegendő-e az átvételt igazoló tértivevény, ami a postától visszaérkezik vagy a magánszemélynek is alá kell írnia a levelünket, hogy tudomásul vette a követelés elengedését? 2. Mi van akkor, ha jó címre küldjük a követelés elengedéséről a levelünket, de nem veszi át a címzett (a posta nem kereste jelzéssel küldi vissza)? Ez elégséges-e a követelés elengedés dokumentálására, hogy ne legyen adóalap-növelő tétel ? Válaszukat előre is köszönöm.

Szükséges adatok, dokumentumok, igazolások közösségi értékesítésnél Cikk

Közösségi ügyleteknél melyek azok a dokumentumok, amelyeket egy új vevő (vállalkozás) esetében az első értékesítéskor, s melyek, amelyeket minden alkalommal szükséges a számla mellé csatolni? A sokakat érintő olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles szakértő válaszolt.

Közösségi értékesítés – óvatosság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk közösségen belülre kíván értékesíteni. Szeretnénk a leendő partnereink felé a kellő gondossággal, óvatossággal eljárni. E célból egy új vevő (vállalkozás) esetében melyek azok a dokumentumok, amiket az első értékesítéskor, illetve melyek azok, amelyeket minden alkalommal szükséges a számla mellé csatolni? Gondolok itt társas vállalkozás esetén a cégkivonatra, aláírási címpéldányra (ha van), illetve a személyi okmányok fénymásolatára. Az EU-s adószámot minden alkalommal leellenőriznénk. Üdvözlettel: S.S. Szolárium Kft.

Büntethető is, meg nem is a munka- és bérügyi iratmegőrzés megsértése Cikk

Ellentmondásosak a munkaügyi és bérelszámolási dokumentumok megőrzésére vonatkozó jogszabályok. Súlyos bírságot kaphat a nyakába az, aki nem teljesíti e kötelezettségét, ugyanakkor elég egyszerűen ki is lehet bújni a büntetés alól.

Régi dokumentumok tárolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A könyvelőirodámat nemsokára egy új irodába költöztetem és felmerült az a kérdés, hogy a régi, nálam felejtett dokumentumokkal mit tehetek: 1) már nem létezik a cég, az ügyvezető eltűnt, és felszámolták a céget, 2) eltűnt az ügyvezető, és felszámolás alatt van a cég, 3) már elméletileg végelszámolták a céget. Azt tudom, hogy minimum10 évig meg kell őrizni a dokumentumokat, de vannak nálam felejtett olyan könyvelési anyagok, ahol még számlatömb is van. Sokáig reménykedtem, hogy előkerülnek az ügyfelek, akár a felszámolások miatt is, de nem így történt. Meddig vagyok köteles tárolni ezeket az itt felejtett dokumentumokat? Előre is köszönöm a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Alvállalkozói teljesítések értéke

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Egyszemélyes ügyvédi iroda járulékfiztése

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink