953 találat a(z) csed cimkére
Gyermek után járó pótszabadság Kérdés
Változás a csed számításában: példákkal mutatjuk miként számolunk július 1-je után Cikk
Mint ismeretes 2021. július 1-jétől változnak a csecsemőgondozási díj számítási szabályainak egyes részletei, amelynek következtében több forint marad a kismamák pénztárcájában, magasabb összegre lesznek jogosultak, mint a még június 30-áig érvényben lévő csedszabályok esetében. Cikkünkben most azzal foglalkozunk példákon keresztül, hogy milyen esetben lesz magasabb a csed, milyen esetben pedig nem.
Mikor éri meg munkahelyet váltani várandósság esetén, szülés előtt? Cikk
Többféle élethelyzet adódhat az ember életében, sok esetben több éve ugyanott dolgozik, és onnan megy szülni, vagy éppen munkahelyet vált, majd kiderül a várandósság. De az is lehet, hogy várandós a munkavállaló, amikor megtalálják egy kihagyhatatlannak tűnő álláslehetőséggel. Milyen esetekben éri meg váltani, ha valaki már várandós, vagy ha éppen már egy ideje tervezi a munkahelyváltást is, de a családtervezést is. Cikkünkben többféle példán keresztül mutatjuk be, mikor érdemes munkahelyet váltani.
Csed igénylés gyeten lévő főállású egyéni vállalkozónak Kérdés
Változnak a csed és a gyed szabályai, mutatjuk a részleteket Cikk
Sokak előtt ismert, hogy 2021. július 1-jétől a csecsemőgondozási díj összege az annak alapját képező naptári napi alap, illetve naptári napi jövedelem hetven százalékáról száz százalékra nő. A napokban további módosításokat is kihirdettek, amelyek szintén 2021. július 1-jétől lépnek hatályba, és mind a csecsemőgondozási díjra, mind a gyermekgondozási díjra vonatkoznak. Cikkünkben ezeket a változásokat ismertetjük.
Kata és táppénz, majd csed Kérdés
Kedvezményszabály csednél, gyednél: ellátás emelt bér alapján. Példákkal Cikk
Kétrészes cikkünk első részében bemutattuk a kedvezményszabály jogosultsági feltételeit, milyen jellemző esetekben jár vagy nem jár, mire kell figyelni, ha előre tervezünk. A második részben arról lesz szó, mit kell ahhoz tennünk (vagyis mennyit kell dolgoznunk ahhoz), ha időközben emelték a bérünket a távollét alatt, és szeretnénk, ha az ellátásunkat ebből számolnák.
Kedvezményszabály csednél, gyednél: mikor alkalmazható, mikor nem? Cikk
Gyakran merül fel kérdésként, hogy ha második, harmadik vagy további testvér érkezik a családba, milyen ellátásra lesz jogosult a szülő. Mi alapján számolják majd a csedet, gyedet, ha nem ment vissza dolgozni az anya, illetve ha visszament, de részmunkaidőbe, kevesebb bérért, esetleg táppénzen volt, vagy többes jogviszonya lett időközben? Kétrészes cikkünk első részében azt vizsgáljuk, mit jelent a kedvezményszabály, és mikor alkalmazható.
Így igényelhető vállalkozóként táppénz, csed és gyed – mutatjuk a részleteket Cikk
Ha egy várandós kismama keresőképtelen lesz és táppénzt igényel, majd a baba születése után csecsemőgondozási díjat, gyermekgondozási díjat, azt a foglalkoztatójánál teheti meg. Egy egyéni vállalkozónak azonban nincsen foglalkoztatója, mindezeket saját magának kell intéznie. Sok katás vállalkozó könyvelővel sem rendelkezik, így még nehezebbé válhat az ellátások igénylésének folyamata. Cikkünkben azt nézzük meg, várandós egyéni vállalkozó esetében pontosan hogyan, milyen nyomtatványon kell igényelni a táppénzt, a csedet és a gyedet.
Csed, gyed többes jogviszony esetén Kérdés
Tb-kiskönyv: mire jó, és mire nem? Cikk
A foglalkoztató által a biztosítási jogviszonnyal összefüggően vezetendő, illetve kiállítandó igazolások egyike az úgynevezett tb-kiskönyv, hivatalos nevén „Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról”.