885 találat a(z) bejelentés cimkére
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kivába történő átlépés esetén van-e a társaságnak bejelentési kötelezettsége a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó közreműködésére vonatkozóan? A vállalkozásnál már több éve folyamatosan közreműködik, a 1041 bejelentőlapon a közreműködés megkezdése előtt már bejelentésre került.
Kapcsolt munkakör bejelentése a NAV-hoz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. beltagja a társaság ügyvezetését 2017. július 1. óta munkaviszonyban látja el. Mostanáig a társaságban az ügyvezetésen kívül más tevékenységet nem végzett. 2018 februárjától az ügyvezetés mellett – szintén munkaviszonyban – üzletpolitikai elemző, szervező tevékenységet is kíván végezni. Mindkét tevékenységet munkaviszonyban, kapcsolt munkakörben kívánja folytatni. Kérdésem, hogy mivel eddig csak mint ügyvezető (FEOR 1210) volt bejelentve a NAV-hoz, be kell-e jelenteni ezt az új munkakört is a megfelelő FEOR számmal (2522)? Hogyan lehet ezt megtenni úgy, hogy közben az ügyvezetés munkaköréről szóló bejelentése is megmaradjon, mivel a 18T1041-es nyomtatványon csak egy FEOR szám megjelölésére van lehetőség? Válaszát köszönöm!
Külföldi állampolgár így dolgozhat Magyarországon
Cikk
Egy Angliában élő, de kanadai állampolgár Magyarországra jön dolgozni, magyar munkáltatóhoz. Mit és hogyan kell intézni a magyarországi munkaviszonyával kapcsolatban? Úgy gondolom, hogy mivel Angliában él, ezért a magyarországi munkavállalását úgy kell kezelni, mintha uniós állampolgárról lenne szó. Van-e bejelentési vagy regisztrálási kötelezettsége a két félnek? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Pénzmosási szabályzat
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lehet, hogy le vagyok maradva arra vonatkozóan, hogy megjelent-e már a NAV vagy az NGM iránymutatása (mintaszabályzat) a könyvviteli szolgáltatók pénzmosási szabályzatának átdolgozására. Különböző fórumokon már olvastam, hogy a NAV-nak e-papíron kell bejelenteni az átdolgozás megtörténtét. De minek alapján kell átdolgozni? Köszönettel: Burián Tamásné
Készpénzes kifizetés jelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2018 januárjában ingatlant (földterületet) vásárolt magánszemélytől 2 millió forintot meghaladóan. Jól értelmezzük a törvényt, hogy ebben az esetben nem kell a 2 millió forint feletti készpénzmozgást bejelenteni a NAV-hoz (régebben a 40-es nyomtatványon kellett)?
Nyilvános árverés szervezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Használt autókkal kereskedő vállalkozás a telephelyén nyilvános árverést szeretne szervezni. Hol tudnék annak utánanézni, hogy erre vonatkozóan milyen szabályokat, előírásokat kell betartani? Nem áfaszabályokra gondolok, hanem hogy kell-e engedélyeztetni, bejelenteni valahova stb. Köszönöm szépen a segítséget! Emília
Ideiglenes iparűzési adó
Kérdés
A megrendelő egy építőipari vállalkozásnak megbízást ad 10 faluban szerelési munkák végzésére. A befejezési határidő a 10 falu vonatkozásában a szerződéskötéstől számított 150 nap. A vállalkozó a munka többségét alvállalkozó bevonásával végzi. Az egyes falvakban végzett munka az építési naplóból követhetően egy helyen sem érte el a 30 napot. Kérdés: ebben az esetben a vállalkozónak és az alvállalkozóknak hogyan kell a bejelentkezést és az ideiglenes iparűzési adó megfizetését teljesíteni?
Főtevékenységen kívüli tevékenységek
Kérdés
Ügyfeleim szeretnék kibővíteni a tevékenységi körüket néhány főtevékenységen kívüli tevékenységgel. A NAV szerint kizárólag a T201-sen kell kezdeményezni a tevékenységek felvételét, majd az egyablakos rendszeren keresztül kerül az a nyilvános cégkivonatba. Az ügyvédek szerint éppen fordítva: a társasági szerződést kell ahhoz módosítani, hogy mind a cégkivonatba, mind a NAV-hoz eljussanak az adatok. Kinek van igaza? Köszönöm, ha válaszolnak: CsK
Most még bírság nélkül bejelentheti külföldi bankszámlaszámát
Cikk
A 2018. január 1-jén érvényes külföldi bankszámlaszámmal rendelkező belföldi gazdasági társaságok kötelesek ezek adatait bejelenteni a NAV felé – figyelmeztet hírlevelében a Mazars.
Katás bt. bevallása (T1041 és 08)
Kérdés
A társasági szerződésben a bt. beltagja ügyvezető, aláírásra jogosult öregségi nyugdíjas. A bt. kültagja ügyvezető, aláírásra jogosult ,36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik, jelenleg gyesen, mindketten önállóan cégjegyzésre jogosultak. Jelenleg a cégvezetéssel kapcsolatos feladatokat a beltag ügyvezető látja el. 2018-ban a bt. bejelentkezett a kata hatálya alá. A bt. beltagja után fizeti a katát. Kérdés: Kit kell jelenteni a T1041 bevalláson és kell-e 08-as bevallást beadni? Várom válaszukat köszönettel
Ügyvezető jogviszonya II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm "Ügyvezető jogviszonya" címmel feltett kérdésemre a válaszát. Akkor tehát abban az esetben, ha az ügyvezető személyesen is közreműködik, tagja is a vállalkozásnak, és ezért két jogviszonya is fennáll, egyik jogviszony alapján be kell fizetni a járulékokat a minimálbér 112,5 százaléka után, illetve másik jogviszony alapján a minimálbér (legalább) 30 százaléka után is? Szja-előleget kell-e fizetni, illetve számfejteni, vagy csak a tb-közterheket kell megfizetni? A 1708-as nyomtatványon az első jogviszony nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, a második jogviszony önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, vagy mindkettő nem önálló? Illetve be kell-e jelenteni a NAV felé mindkét jogviszonyt, a társas vállalkozóit és a megbízásit is, vagy csak a társas vállalkozói jogviszonyt? Köszönöm válaszát!
Autókereskedő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autókereskedő ügyfelem vásárolt nagy összegű személygépkocsit eladásra, de a vételárat készpénzben fizette ki, és az eladási árat készpénzben kapta ő is, mely összegekről természetesen készpénzfizetési számla is készült.. Úgy tudom, hogy 1,5 millió forint feletti szerződések után utalással kell kiegyenlíteni a vételárat, így van ez esetben is? Ha igen, mit lehet tenni, hogy a készpénzes fizetésből ne legyen gondja az ügyfelemnek? A másik kérdésem: ha a jövőben előfordulna nagy összegű kifizetés, illetve vásárlás magánszemélytől vagy cégtől, akkor minden esetben a 1,5 millió forint feletti összegeket utalással kell kiegyenlíteni? Válaszukat előre is köszönöm.
Őstermelő megbízási jogviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018-ban kezdő őstermelő munkaviszonnyal nem rendelkezik, de van megbízási jogviszonya 60 000 forint/hó megbízási díjjal. Kell-e járulékot fizetnie őstermelőként? Milyen bejelentési kötelezettségei vannak? Köszönettel Nagyné
Járulékfizetési kötelezettség rendezése
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Tavalyi év decemberében tettük fel fenti témában kérdésünket (http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_19_Jarulekfizetesi_kotelezettseg_ren_nwn) melyre Hunyadné Szűts Veronika szakértőjük válaszolt, melyet ezúton is köszönünk! Fenti kérdésünk kapcsán az alábbiakat közöljük: a volt munkavállalónak bírósági végzés alapján elmaradt munkabér (bruttó) került kifizetésre, melyről nyilatkozat van. A munkavállaló a bruttó bérét kapta meg átutalással, így a járulékok közül az szja, nyugdíjjárulék és egészségbiztosítási járulékokat neki kell rendeznie az adóhatóság felé. Kérdésünk utolsó része arra vonatkozott, hogy ezt hogyan tudjuk az adóhatóság felé bejelenteni vagy jelezni? Természetesen tudjuk, hogy van nekünk is ezzel kapcsolatban adófizetési kötelezettségünk (szocho és szakképzési járulék). Segítségüket előre is köszönjük!
Beltagcsere
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi esetben: Adott egy bt., 150 000 forint törzstőkével. X beltag 100 000 forint és Y kültag 50 000 forint törzstőkével. 2018.01.01-jével a bt. X beltagja kültag lesz és Y kültag beltaggá válik. Az X beltag ajándékozási szerződéssel átad 50 000 forint törzstőkét Y kültagnak és a módosított társasági szerződés alapján már Y mint beltagnak 100 000 forint és X mint kültagnak 50 000 forint törzstőkéje lesz. X és Y is rendelkezik máshol 36 órán túli munkaviszonnyal.Y beltag az ügyvezetést munkaviszonyban (részmunkaidőben) és munkaviszonyban látja el munkát is végez a bt.-tevékenységében. X kültag társas vállalkozóként személyesen közreműködik a bt. tevékenységében díjazás nélkül. A bt. könyvelésében a kültag-beltag cserét, az ajándékozást, a NAV felé a változásokat hogyan helyes átvezetni, bejelenteni, milyen járulékvonzata lesz a részmunkaidős ügyvezetésnek például heti 15 órában? Köszönöm a segítséget.