836 találat a(z) bejelentés cimkére

Készpénzes kifizetés jelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2018 januárjában ingatlant (földterületet) vásárolt magánszemélytől 2 millió forintot meghaladóan. Jól értelmezzük a törvényt, hogy ebben az esetben nem kell a 2 millió forint feletti készpénzmozgást bejelenteni a NAV-hoz (régebben a 40-es nyomtatványon kellett)?

Nyilvános árverés szervezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Használt autókkal kereskedő vállalkozás a telephelyén nyilvános árverést szeretne szervezni. Hol tudnék annak utánanézni, hogy erre vonatkozóan milyen szabályokat, előírásokat kell betartani? Nem áfaszabályokra gondolok, hanem hogy kell-e engedélyeztetni, bejelenteni valahova stb. Köszönöm szépen a segítséget! Emília

Ideiglenes iparűzési adó Kérdés

A megrendelő egy építőipari vállalkozásnak megbízást ad 10 faluban szerelési munkák végzésére. A befejezési határidő a 10 falu vonatkozásában a szerződéskötéstől számított 150 nap. A vállalkozó a munka többségét alvállalkozó bevonásával végzi. Az egyes falvakban végzett munka az építési naplóból követhetően egy helyen sem érte el a 30 napot. Kérdés: ebben az esetben a vállalkozónak és az alvállalkozóknak hogyan kell a bejelentkezést és az ideiglenes iparűzési adó megfizetését teljesíteni?

Főtevékenységen kívüli tevékenységek Kérdés

Ügyfeleim szeretnék kibővíteni a tevékenységi körüket néhány főtevékenységen kívüli tevékenységgel. A NAV szerint kizárólag a T201-sen kell kezdeményezni a tevékenységek felvételét, majd az egyablakos rendszeren keresztül kerül az a nyilvános cégkivonatba. Az ügyvédek szerint éppen fordítva: a társasági szerződést kell ahhoz módosítani, hogy mind a cégkivonatba, mind a NAV-hoz eljussanak az adatok. Kinek van igaza? Köszönöm, ha válaszolnak: CsK

Most még bírság nélkül bejelentheti külföldi bankszámlaszámát Cikk

A 2018. január 1-jén érvényes külföldi bankszámlaszámmal rendelkező belföldi gazdasági társaságok kötelesek ezek adatait bejelenteni a NAV felé – figyelmeztet hírlevelében a Mazars.

Katás bt. bevallása (T1041 és 08) Kérdés

A társasági szerződésben a bt. beltagja ügyvezető, aláírásra jogosult öregségi nyugdíjas. A bt. kültagja ügyvezető, aláírásra jogosult ,36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik, jelenleg gyesen, mindketten önállóan cégjegyzésre jogosultak. Jelenleg a cégvezetéssel kapcsolatos feladatokat a beltag ügyvezető látja el. 2018-ban a bt. bejelentkezett a kata hatálya alá. A bt. beltagja után fizeti a katát. Kérdés: Kit kell jelenteni a T1041 bevalláson és kell-e 08-as bevallást beadni? Várom válaszukat köszönettel

Ügyvezető jogviszonya II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm "Ügyvezető jogviszonya" címmel feltett kérdésemre a válaszát. Akkor tehát abban az esetben, ha az ügyvezető személyesen is közreműködik, tagja is a vállalkozásnak, és ezért két jogviszonya is fennáll, egyik jogviszony alapján be kell fizetni a járulékokat a minimálbér 112,5 százaléka után, illetve másik jogviszony alapján a minimálbér (legalább) 30 százaléka után is? Szja-előleget kell-e fizetni, illetve számfejteni, vagy csak a tb-közterheket kell megfizetni? A 1708-as nyomtatványon az első jogviszony nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, a második jogviszony önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, vagy mindkettő nem önálló? Illetve be kell-e jelenteni a NAV felé mindkét jogviszonyt, a társas vállalkozóit és a megbízásit is, vagy csak a társas vállalkozói jogviszonyt? Köszönöm válaszát!

Autókereskedő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autókereskedő ügyfelem vásárolt nagy összegű személygépkocsit eladásra, de a vételárat készpénzben fizette ki, és az eladási árat készpénzben kapta ő is, mely összegekről természetesen készpénzfizetési számla is készült.. Úgy tudom, hogy 1,5 millió forint feletti szerződések után utalással kell kiegyenlíteni a vételárat, így van ez esetben is? Ha igen, mit lehet tenni, hogy a készpénzes fizetésből ne legyen gondja az ügyfelemnek? A másik kérdésem: ha a jövőben előfordulna nagy összegű kifizetés, illetve vásárlás magánszemélytől vagy cégtől, akkor minden esetben a 1,5 millió forint feletti összegeket utalással kell kiegyenlíteni? Válaszukat előre is köszönöm.

Őstermelő megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018-ban kezdő őstermelő munkaviszonnyal nem rendelkezik, de van megbízási jogviszonya 60 000 forint/hó megbízási díjjal. Kell-e járulékot fizetnie őstermelőként? Milyen bejelentési kötelezettségei vannak? Köszönettel Nagyné

Járulékfizetési kötelezettség rendezése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Tavalyi év decemberében tettük fel fenti témában kérdésünket (http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_19_Jarulekfizetesi_kotelezettseg_ren_nwn) melyre Hunyadné Szűts Veronika szakértőjük válaszolt, melyet ezúton is köszönünk! Fenti kérdésünk kapcsán az alábbiakat közöljük: a volt munkavállalónak bírósági végzés alapján elmaradt munkabér (bruttó) került kifizetésre, melyről nyilatkozat van. A munkavállaló a bruttó bérét kapta meg átutalással, így a járulékok közül az szja, nyugdíjjárulék és egészségbiztosítási járulékokat neki kell rendeznie az adóhatóság felé. Kérdésünk utolsó része arra vonatkozott, hogy ezt hogyan tudjuk az adóhatóság felé bejelenteni vagy jelezni? Természetesen tudjuk, hogy van nekünk is ezzel kapcsolatban adófizetési kötelezettségünk (szocho és szakképzési járulék). Segítségüket előre is köszönjük!

Beltagcsere Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi esetben: Adott egy bt., 150 000 forint törzstőkével. X beltag 100 000 forint és Y kültag 50 000 forint törzstőkével. 2018.01.01-jével a bt. X beltagja kültag lesz és Y kültag beltaggá válik. Az X beltag ajándékozási szerződéssel átad 50 000 forint törzstőkét Y kültagnak és a módosított társasági szerződés alapján már Y mint beltagnak 100 000 forint és X mint kültagnak 50 000 forint törzstőkéje lesz. X és Y is rendelkezik máshol 36 órán túli munkaviszonnyal.Y beltag az ügyvezetést munkaviszonyban (részmunkaidőben) és munkaviszonyban látja el munkát is végez a bt.-tevékenységében. X kültag társas vállalkozóként személyesen közreműködik a bt. tevékenységében díjazás nélkül. A bt. könyvelésében a kültag-beltag cserét, az ajándékozást, a NAV felé a változásokat hogyan helyes átvezetni, bejelenteni, milyen járulékvonzata lesz a részmunkaidős ügyvezetésnek például heti 15 órában? Köszönöm a segítséget.

Kft. tulajdonosa nyugdíjba szeretne menni. Kérdés

A kft.-nek két tulajdonosa van, az egyik tulajdonos az ügyvezető a kft.-ben, de mint alkalmazotti minőségben. Elvileg elmehetne nyugdíjba 2018. január 18-ától, a kérdésem az lenne, hogy ki kell-e léptetni az ügyvezetőt mint alkalmazottat és be jelenthetem-e a következő nappal mint kiegészitő tevékekenységet folytató tag, aki után az egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni havi 7320 forintot, illetve ha havonta munkabért vesz fel mint nyugdijas tag akkor még10 százalék tb-t és a 15 százalék szja-t kell fizetni. Köszönöm előre is válaszukat

Hobbiállat tenyésztése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas őstermelő adószámos magánszemélyként foglalkozhat-e hobbiállat-tenyésztéssel? Évente egy-két alkalommal kiskutyákat értékesítene. Milyen formában teheti ezt meg, be kell-e a tevékenységet jelentenie a NAV-hoz? Köszönöm válaszát.

Bejelentés, adózás Kérdés

Egy belterületi társasházi apartmanházban van egy nyaralóként üzemelõ üdülõingatlan, amit szeretnék magánszemélyként hasznosítani. Lehetõség van január elejétõl hosszú távra, 90 napot meghaladóan kiadni egy cégnek, amely számlát kér, majd pedig az igényeknek megfelelõen rövidebb távra, később pedig – ha lenne rá mód – ismét hosszabb távra hasznosítanánk. Egy éven belül ugyanazt az ingatlant különbözõképpen hasznosítanám. Az önkormányzat felé történõ bejelentkezést külön intézném Az világos számomra, hogy a szálláshely-szolgáltatás a 90 napot nem haladhatja meg, így az elsõ idõszak biztos, hogy bérleti idõszak lesz. Kérdésem az lenne, hogyan kell bejelenteni a tevékenységet a NAV-hoz? Mindkét tevékenységet be kell jelentenem egyszerre – egyéb ingatlan-bérbeadásként, egyéb szálláshely-szolgáltatásként –, vagy lehetõség van arra, hogy elõször az egyéb ingatlan-bérbeadási tevékenységet jelentem be, majd pedig, ha ténylegesen létrejön a rövidebb távú "bérbeadás", akkor szálláshely-szolgáltatással egészítem ki? Vagy az utóbbi esetben a bérbeadás törlõdik, és csak a szálláshely-szolgáltatás marad, majd, amikor hosszabb távra sikerül kiadni, akkor ismét bejelenteni a bérbadást? Miután ugyanazon ingatlanról van szó, lehet-e éven belül ezt a két tevékenységet felváltva végezni, és akkor hogyan kell bejelenteni? Hogyan mûködik ez? Az biztos, hogy alanyi mentességet választok (az ingatlan-bérbeadás amúgy is mentes). Választhatom-e éven belül ugyanarra az ingatlanra vonatkozóan a bérleti tevékenységhez kapcsolódóan a tételes költségelszámolást és a szálláshely-szolgáltatásra pedig az átalányadózást? Úgy gondoltam, hogy elsõ lépésben bejelentkezem az ingatlan-bérbeadási tevékenységre, mert az önkormányzatnál még nem tudtam elindulni, és majd, amikor az önkormányzati bejelentésem is elkészült, és rendben van minden, akkor pedig bejelenteném a szálláshely-szolgáltatást. Tudom, hogy itt nincs arányosítás, az éves díjat kifizetem, függetlenül attól, hogy hány hónapig végzem ezt a tevékenységet.

Egyéni vállalkozó EGT-tagállamban is vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném az Önök segítségét. Magyarországi egyéni vállalkozó Ausztriában is egyéni vállalkozóvá vált. Ausztriában megfizeti a járulékokat. Magyarországon az Egészségbiztosítási Pénztárhoz bejelentette a "Bejelentő lap taj számmal rendelkező személy részére, aki EGT-tagállamban vagy egyezményes államban biztosított" nyomtatványon, hogy Ausztriában önálló vállalkozói jogviszonyt létesített. Taj száma Magyarországon ezáltal csak sürgősségi ellátásra jogosítja, kint vált biztosítottá. Kérdésem arra irányulna, hogy magyarországi egyéni vállalkozása milyen státuszba kerül, ugyanis ilyen jogviszony nem jelölhető, hogy EGT-tagállamban egyéni vállalkozó? Terheli-e járulékfizetési kötelezettség Magyarországon, ha igen, akkor mennyi? T1041-es és T101E nyomtatványon kell-e jelenteni ezen státuszát és hogyan? '58-as bevallás beadására kötelezett-e? Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Amerikából származó jövedelem

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

USA kiküldetés

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink