17 találat a(z) bércsökkentés cimkére
Bércsökkentési lehetőség felmondás előtt Kérdés
Bércsökkentés Kérdés
Tüntetnek a párizsi repülőtér dolgozói Cikk
A párizsi Charles de Gaulle repülőtér dolgozói a bérük csökkentése miatt tiltakoznak.
Háttérbe szorulhat az etika az érdek mögött veszélyhelyzetben Cikk
A globális krízis hatására kialakult gazdasági lassulás világszerte kockázatot jelent a vállalatok etikus működésére – derül ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből. A szervezetek munkavállalói és beszállítói ugyanis hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére annak érdekében, hogy megőrizzék az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozícióikat.
Munkaügy Kérdés
Végkielégítés veszélyhelyzet miatti munkaadói felmondásnál Cikk
A munkaidőt és a bért is csökkentette a járványhelyzetben a munkaadó, aki most már csak napi kétórás munkaidőt és ennek megfelelő bért írna elő. Ezt a munkavállalók nem fogadják el. Munkaadói felmondás esetén mekkora végkielégítésre számíthatnak? Az Adózóna olvasójának kérdéseire dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
A bércsökkentés hatása a csedre, gyedre Cikk
Sok munkáltató már márciusban, áprilisban kezdeményezte munkavállalóinál, hogy bérüket (és akár munkaidejüket is) csökkentse. Mindez csak mindkét fél beleegyezésével történhet, és munkaszerződés-módosítás szükséges hozzá. Egyoldalúan módosítani nem lehetséges. Amennyiben a munkavállaló nem fogadja el a módosítást, jelen körülmények között jogszerű lehet a munkáltatói felmondás. Azt viszont tudjuk, hogy a várandós kismamák felmondási védelme továbbra is él, függetlenül a koronavírustól vagy a veszélyhelyzettől, így elküldeni őket nem lehet. Ha a várandós kismama elfogadja a bércsökkentést, milyen hatással lehet ez a későbbi egészségbiztosítási pénzbeli ellátásaira?
Döntött a kormány: akár 70 százalékkal is csökkenthetők a fizetések a látványcsapatsportágakban Cikk
Egyoldalúan csökkenthetik a látványcsapatsportágak szereplőinek (sportolók, edzők, sportszakemberek stb.) fizetését a veszélyhelyzet idején a sportszervezetek a nemrégiben kihirdetett, a veszélyhelyzet idején alkalmazandó egyes munkajogi szabályokról szóló 142/2020. kormányrendelet szerint.
Munkaszerződés visszamenőleges módosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nagyon furcsa esettel találkoztam mint könyvelő. Egy alapítvány támogatott projektekhez alkalmaz munkaviszonyos dolgozókat, illetve nem számlaképes, önálló tevékenységet végző megbízási díjasokat. A támogató az adott projekt elszámolásban nem fogadta el a 2018. évben ténylegesen kifizetett személyi jellegű juttatásokat abban a mértékben, ahogy a dolgozónak kifizetésre került. Most, 2019-ben a munkáltató/kifizető előző évre visszamenőleg módosítaná, csökkentené a munkaszerződésekben szereplő bért, illetve a munkaviszonyt megbízási szerződéssé kívánja alakítani. Jogilag is aggályosnak tartom a tervezett módosításokat. A 2018. évről kiadtuk a jövedelem igazolásokat, a magánszemélyek adóbevallást nyújtottak be, A havi járulékbevallásokat elküldtük, az alapítvány éves beszámolóját is elküldtük. Mindenképpen lezárt évről beszélünk! Törvényesen meg lehet csinálni a tervezett munkaszerződés-módosításokat? Ez alapján lehet utólag csökkenteni a felvett bért? Új igazolásokat kiadni? Újra zárni az évet a számvitelben? Sok kérdésem van, tudom. Kérem szíves válaszát! Köszönettel: Kungl Mária
Sztrájkolt az adóhivatal több tízezer dolgozója Romániában Cikk
Spontán sztrájkba kezdett a romániai adóhivatal több ezer alkalmazottja ma, ami miatt az ország számos megyéjében több órára leállt az intézmény működése.
Bruttó bér csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy a munkáltató egy már megadott, és két hónapig ki is fizetett munkabért indoklás nélkül csökkentheti-e? A bér még így is meghaladja a garantált bérminimumot.
Pedagógussztrájk: itt a válasz, lehet-e kevesebb fizetést adni Cikk
Április 20-ára egész napos sztrájkot hirdetett a Pedagógusok Sztrájkbizottsága. Milyen következményekkel járhat ez a pedagógusok bérére nézve? Elrendelhető-e a kieső tanórák pótlása?
Társas vállalkozó jövedelme Kérdés
Főfoglalkozású társas vállalkozó munkaviszonyban látja el ügyvezető igazgatói munkáját. Jelenlegi munkabére bruttó 250 000 forint/hó. A kft. munkavállalóinak keresete is bruttó 250 000 forint/hó. Kérdésem, hogy az ügyvezető igazgató döntése alapján munkabérét lehet-e csökkenteni az elvárt jövedelemre 129 000 forint/hó.
Munkabér csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy van-e arra lehetőség, hogy egy munkavállaló munkabérét csökkentse munkáltató úgy, hogy munkaideje, munkaköre nem változik, és a csökkentés után is bőven a minimálbér (szakképzett bérminimum) felett maradna a bére? A munkaadó megromlott anyagi körülményei miatt lenne szükséges ez a bércsökkentés.
Bércsökkentés Kérdés
Tisztelt Munkaügyi Szakértő! Csökkentheti-e a munkáltató a munkavállaló bérét a 2013. évi 130 000 forintról 2014. 01. 01-jével 118 000 forintra gazdasági okokra hivatkozva (a 2013. évet veszteséggel zárta), vagy átszervezés miatt 101 500 forintra, ha a munkavállaló más (alacsonyabb bérkategóriájú 9-es) FEOR-besorolású munkakörbe kerül? Ha igen, milyen feltételekkel, és van-e időkorlát a csökkentésre vonatkozóan? Válaszát előre is köszönöm.