87 találat a(z) OECD cimkére

Digitális adók – nincs nemzetközi konszenzus Cikk

Nem teljesült az OECD 2020 végére kitűzött célja, hiszen a nemzetközi konszenzus a két pillérként emlegetett – globális adórendszer átalakítását célzó – koncepció kapcsán még várat magára. Az új amerikai elnök beiktatásával ismét lendületet vehet a folyamat, azonban egyes európai nemzetállamok is újra az önálló törekvések irányába mozdultak el. Ebben Franciaország jár az élen, hiszen 2020 végén kivetette a korábban felfüggesztett, francia digitális adót. A Deloitte összefoglaló elemzésében ismerteti a kapcsolódó tudnivalókat.

Külföldi előadóművész adózása kifizetőtől Kérdés

Transzferárazás: iránymutatás az OECD-től a koronavírus-járvány kihívásaira reagáláshoz Cikk

A világjárvány a transzferárazásban is új kihívásokat hozott, korábban nem látott problémák megoldása vált szükségessé. Ebben igyekszik támogatást nyújtani a társaságoknak és adóhatóságoknak az OECD december 18-án kiadott új iránymutatása – hívja fel a figyelmet közleményében a Deloitte.

Digitális szolgáltatások adóztatása – íme az OECD javaslata Cikk

Az OECD tavaly hozta először nyilvánosságra a digitális szolgáltatások adózásának megújításáról szóló javaslatcsomagját. Akkor számos lobbicsoport alakult az országok között pro és kontra, hiszen egy meglehetősen átpolitizált és érzékeny terület adóztatásának az újragondolásáról van szó, mégpedig, hogy miként adóztassuk a jövőben a nagy technológiai cégeket, olvasható az Andersen Magyarország elemzésében.

Koronavírus: borúlátó az OECD, csökkentette növekedési előrejelzését Cikk

A gazdasági és pénzügyi válság óta a legnagyobb visszaesésre kell számítani a világgazdaság teljesítményében a koronavírus-járvány kitörése miatt – írja a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma kiadott köztes világgazdasági helyzetjelentésében.

Tovább záródnak a transzferárazás kiskapui Cikk

A közelmúltban újabb jelentős változás történt a transzferárak a szabályozásában a nyereségnek az értékteremtés helyén történő adóztatása érdekében. Az OECD 2020. február 11-én kiadta a cégcsoporton belüli pénzügyi ügyletek transzferárazására vonatkozó végleges iránymutatását. Mindez az érintett vállalatok felé további követelményeket támaszt a jövőbeli adóhatósági ellenőrzésekre való felkészülésben.

Nemzetközi szabályozást igényel a digitális szektor adóztatása Cikk

A digitális üzleti modellek térhódításával párhuzamosan egyre égetőbb kérdés annak megválaszolása, hogy az egyes országoknak van-e joga különadókat kivetni az ezt alkalmazó vállalkozásokra. Tisztázni kellene továbbá azt is, hogy a globálisan termelődő jövedelmet miként lehet méltányosan felosztani az érintett országok között. A szereplők között messze még a konszenzus, ám az ellenérdekelt országok közelmúltban lezajlott vitái vélhetően segítenek előremozdítani az OECD által szorgalmazott megállapodás mihamarabbi kialakítását.

Visszaestek a külföldi beruházások, Magyarország kivétel Cikk

Tavaly jelentősen, 27 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi beruházások (FDI) a világon, miután a megelőző évben 16 százalék volt a visszaesés – áll az OECD jelentésében, amely szerint a tavaly Magyarországra érkezett FDI csaknem megduplázódott.

Információcsere, jelentéstétel – leáldozóban az offshore? Cikk

Az adóelkerülés elleni nemzetközi szabályozás egyre erőteljesebb nyomásának köszönhetően az offshore cégek divatja végleg leáldozóban van – mondta Radnai Károly, az OrienTax Adótanácsadó Zrt. szakértője a cég október 3-án tartott adószemináriumán. Egy multilaterális megállapodásnak köszönhetően 2016-tól folyamatosan bővülő országkörből (jelenleg az EU-tagokon kívül 57 országból) kap az adóhatóság számlaadatokat; a 2019-től átvilágítandó új államok: a Bahama-szigetek, Hong-Kong, Katar, Kazahsztán, Libéria, Makaó, Panama és Uruguay – erősítette meg Csabai Róbert, a Pénzügyminisztérium főosztályvezető-helyettese.

Az online pénztárgépek rendszeréről tanácskoznak Budapesten Cikk

Négy kontinens 28 országának képviselői üléseznek Budapesten június 28-án és 29-én, hogy az OECD összegyűjtse a legjobb nemzetközi tapasztalatokat az online pénztárgépek rendszeréről. Magyarországot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei képviselik, akik aktívan részt vesznek a szervezet Adóigazgatási Fórumában, annak 2002-es megalakulása óta.

Rekord növekedést vár, de kereskedelmi háborútól tart az OECD Cikk

A világgazdaság az utóbbi hét év legerősebb ütemével, 3,9 százalékkal növekedhet idén a kereskedelem és a beruházások bővülésének köszönhetően, de a protekcionizmus fenyegetést jelent a kedvező kilátásokra, és egy kereskedelmi háború veszélybe sodorhatja a növekedést – erre figyelmeztetett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma közzétett időközi gazdasági előrejelzésében.

OECD: Magyarországon várható a legnagyobb bérnövekedés Cikk

Magyarországon volt a második legmagasabb tavaly a keresetek emelkedése az Európai Unió 28 tagállama közül, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) előrejelzése szerint idén Magyarországon várható a legnagyobb bérnövekedés – nyilatkozta a Magyar Időknek Szalai Piroska, a Nemzetgazdasági Minisztérium tanácsadója.

Fejlesztési stratégia kkv-knak Cikk

Nagyban segíti a magyar kis- és középvállalkozások (kkv) fejlődését, növekedési terét a formálódó kkv-fejlesztési stratégia – ígérte Balogh László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán.

Felszálló ágon a magyar gazdaság, nőnek a beruházások és a bérek Cikk

Javította a magyar gazdasági növekedésre vonatkozó idei és a jövő évi várakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az Economic Outlook című, ma megjelent legfrissebb kiadványában közöltek szerint. A nemzetközi szervezet a magyarországi bérek erőteljes növekedésére és a beruházások felfutására számít, amely a tavaly novemberi hatéves bérmegállapodásnak és adócsökkentésnek köszönhető – emelte ki a jelentésből a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Mi lesz a britekkel? Ezt gondolja a Brexitről az OECD Cikk

Jót tenne a brit gazdaságnak, ha az Egyesült Királyság mégsem lépne ki az Európai Unióból – olvasható a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma Londonban ismertetett éves országjelentésében. A brit kormány visszautasította a felvetést.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink