342 találat a(z) Lízing cimkére
Lízingelt autó értékcsökkenése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Személyautóra vonatkozó nyíltvégűlízing-szerződés 3 évre szól. Emiatt az autó leírása történhet 3 év alatt 33 százalékos kulccsal? Tehát a számviteli értékcsökkenés eltérhet a 20 százaléktól? Az adólapot mennyivel csökkenthetem? Köszönettel.
Lízingelt autó értékcsökkenése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. lízingel egy kamiont, melyet bérbe szeretne adni oly módon, hogy az üzembentartó a bérbe vevő lenne. Ennek alapján az értékcsökkenést ki számolhatja el? A kamion fenntartásával kapcsolatos költségeket ki viseli? A válaszát előre is köszönöm!
Lízingelt hibrid személygépkocsi költségelszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném az alábbiakban: kft. nyílt végű pénzügyi lízing keretében hibrid személygépkocsit üzemeltet. A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy erre a személy gépkocsira milyen költséget számolhat el, mivel cégautóadót nem kell utána fizetnie (nem bérbeadás, csak a vállalkozás érdekében használja). Útvonalnyilvántartást vezet. Kérdés az, hogy a gépkocsival kapcsolatban milyen költségeket, és hogyan számolhatja el, ha 100 százalékosan üzleti útra használja? Ha a magánhasználat és az üzleti használat aránya az útvonalnyilvántartás szerint havonta változó? Válaszát előre is köszönöm.
Nyilt végű pénzügyi lízing, személygépkocsi
Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Ügyfelem személygépkocsit bérel nyílt végű pénzügyi lizinges konstrukcióban. Fizetett bele tavalyi évben előleget, aminek az áfáját az ügyfelem levonatta, majd a kocsi átadása ez évre húzódott, és a bank az önrészről kiadott egy áfás számlát. Most ügyfelem azt nyilatkozza, hogy ennek is vonjuk le az áfáját. Kérdésem, hogy az önrészből, mivel van áfás számla, levonhatom-e az áfát? Válaszukat várom köszönettel
Lízing áfa-visszaigénylés és cégautóadó kapcsolata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízing esetén az áfa visszaigényelhető. De mivel személygépkocsiról van szó, nyilvánvalóan van magánhasználat. A cég cégautóadót fizet, tehát útnyilvántartás nem kell. Viszont az nem világos, hogy a cégautóadó fizetése miatt a lízingdíj teljes áfája visszaigényelhető-e, vagy az áfa-visszaigényléshez útnyilvántartást kell vezetni, hogy megosztható legyen az áfa, és ez alapján havonta a céges használat arányában lehet levonni?
Visszlízing számviteli elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Egy cég mezőgazdasági gépet vásárolt közösségen belüli országból, majd ezt a gépet eladta egy lízingcégnek, amelytől visszalízingelte a gépet. Kérdésem, hogy ennek az eseménynek a könyvelése hogyan történik? A gép beszerzésének, eladásának, illetve visszalízingelésének könyvelése hogyan történik? Elhatárolás szükséges-e év végén? És ha igen, az hogyan történik? Válaszát köszönöm.
Lízingelt autó bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy cég, amely lízingre vásárol egy elektromos autót, ezt az autót ő bérbe fogja adni. 1. Mivel bérbe adja, így a kezdő részlet és a törlesztők áfáját 100 százalékban visszaigényelnénk (nem kevés összeg). A vásárlás valószínű áprilisra csúszik, viszont csak nyáron fogja bérbe adni, de ettől az áfát már most visszaigényelhetem, ugye? A tevékenységi kört bejelentettem. Illetve bérbeadhatja ő ezt a lízingelt autót ugye? 2. Olyan cégnek adja bérbe, ahol a tulajdoni hányada 1 százalék, de ott is ő az ügyvezető, tehát ebből kifolyólag ez kapcsolt vállalkozás lesz, és jelentenem kell a NAV felé igaz? Ha piaci áron adja bérbe, akkor ez nem lehet gond az áfa-visszaigénylés szempontjából?
Nyílt végű pénzügyi lízing futamidő előtti lezárása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen számviteli teendői és áfaelszámolási kötelezettsége van cégünknek, ha egy személygépkocsit a nyílt végű lízingszerződés lejárta előtt szeretnénk visszaadni, nem kívánnánk megvásárolni? A lízingbeadó szerint a lízing lejárta előtt ez csupán úgy lehetséges, ha cégünk vásárolja meg a személygépkocsit, és általunk történik a továbbértékesítés (jelen esetben) magánszemély felé. A megvásárlás és értékesítés között a cég egyáltalán nem használja a gépkocsit. A továbbértékesítés miatt áfásan kell kiállítanunk a számlát, és a lízingcégtől kapott számlában szereplő áfa is levonásba helyezhető?
Személygépkocsi nyíltvégű pénzügyi lízingje III.
Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Egy hasonló témájú válaszban olvastam, hogy a lízing áfájának visszaigénylése bizonyos esetekben lehetséges. Az azonos című kérdésemben leírt esetben az első előlegrész 1 500 000 forint áfájának visszaigénylése lehetséges, amennyiben a cég tulajdonában fog maradni az autó, vagy nem ettől függ? Köszönettel: előfizető
Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingje
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A következő adatok alapján a nyíltvégű pénzügyi lízing könyveléséhez kérek szépen útmutatást: – Személygépkocsi bruttó vételára: 3 232 000 Ft (65 000 Ft regisztrációs díjjal) – Banki finanszírozás: 1 363 780 Ft (36 havi futamidőre) – Első vételárrészlet: 1 500 000 Ft (regisztrációs díjjal) – Maradványérték: 661 669 Ft + áfa Ez a "maradványérték" hogyan jött ki, mert az első három tétel különbözete 368 220 Ft? További kérdésem: mitől függ, hogy az amortizáció összegének megállapításánál figyelembe kell-e venni maradványértéket, vagy egyszerűen csak a bruttó érték 20 százaléka évente a lineáris értékcsökkenés? Köszönettel.
Személygépkocsi értékesítésének áfája
Kérdés
Egy gazdasági társaság nyílt végű lízinggel vásárolt egy személygépkocsit. A lízing futamideje előtt végtörlesztette a fennmaradó részt. A gazdasági társaságé lett az autó. Ha értékesíteni kívánja a személygépkocsit adómentesen vagy áfásan tudja?
Lízing visszafizetése
Kérdés
Kft.-nek van egy személygépkocsija, pontosabban csak volt, mert totálkárosra tört. A gépkocsi beszerzési ára 3 708 000 Ft volt, értékcsökkenés-elszámolás: 234 247 Ft. A kocsi lízinges volt, a bank felé még volt 2 507 070 Ft tartozás. A biztosító 2 919 600 Ft kártérítést ítélt meg, határozatot küldött róla. A biztosító átutalta a banknak a teljes kártérítés összegét, majd a bank visszautalt a társaság részére 412 530 Ft-ot, ami fennmaradó összeg volt a kártérítésből. Hogy kell ebben az esetben kivezetni a hitelt? Zsmami
Lízingkötelezettség éven belül esedékes törlesztő részlete.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 448-ra könyvelem a pénzügyi lízing miatti kötelezettségeket. Év végén át kellene könyvelni a 2018 évi törlesztő részleteit rövidlejáratú kötelezettségnek? (Hallottam könyvelőtársamtól, hogy Ő átkönyveli az éven belül esedékes lízingrészletet) Maradhat a 448-on az egész összeg Egyéb hosszú lejáratú kötelezettségként az Szvt. 42. § (5) bekezdése alapján? (Eddig én nem bontottam szerződést.) Mi a helyes? Üdvözlettel: Ujlaki Béláné
Személygépkocsi nyílt végű lízingje
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségét. Ügyvédi Iroda személygépkocsit vásárol nyílt végű pénzügyi lízing keretében, 36 hónapos futamidőre. 100 százalékban céges használatban lesz. Paraméterek: - bruttó vételár: 18 800 000 Ft - vételár regisztrációs adó nélkül: 14 629 961 Ft + 3 950 089 Ft = 18 580 050 Ft - 1.lízingíj: 7 424 955 Ft + 2 004 738 Ft áfa = 9 429 693 Ft - finanszírozott összeg: 4 472 375 Ft + 1 207 541 Ft áfa = 5 679 916 Ft - maradványérték összege: 2 732 631 Ft + 737 810 Ft áfa + 219 950 Ft regisztrációs adó = 3 690 391 Ft Helyes-e az alábbi könyvviteli elszámolás? (Az 1. lízingdíj áfáját levonásba helyeztük, a finanszírozott összeg áfáját havonta levonásba helyezzük.) Bekerülési érték: 14 629 961 Ft + 737 810 Ft + 219 950 Ft = 15 587 721 Ft (nettó beszerzési ár + maradványérték le nem vonható áfája + regisztrációs adó) – Szt szerinti értékcsökkenés: 15 587 721 Ft - 2 732 631 Ft = 12 855 090 Ft 36 hónapra felosztva (bekerülési érték a nettó maradványértékkel csökkentve) – Tao-törvény szerinti értékcsökkenés 15 587 721 Ft 20 százaléka/év Amennyiben nem helyes, mi a helyes számítás? Köszönöm: Mónus Gyöngyi
Személygépkocsi, áfa-visszafizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfél 2016. évben nyíltvégű lízinggel vásárolt személygépkocsit amelyet cégautóként használt. Az első törlesztés (bérleti díj) áfáját 100 százalékban visszaigényelte. A későbbiekben viszont a tényleges használat arányában. 2017. évben a személygépkocsit értékesítette, de előtte a teljes vételárat megfizette. Ez után nem igényeltük az áfát. Kérdésem, hogy a visszaigényelt áfát ilyenkor vissza kell-e fizetnie, és ha igen, akkor milyen arányban?