317 találat a(z) Lízing cimkére
Tulajdonszerzési jog átengedésének adókövetkezményei lízingnél Cikk
A polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (4) bekezdése értelmében, ha a lízingbe vevő jogosult a lízingbe vett dolog tulajdonjogának vagy jognak a megszerzésére, e jogát a lízingbeadó hozzájárulása nélkül jogosult harmadik személyre átruházni. A hitelintézetekről és pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII. törvény 6. § 89. pontja szintén a pénzügyi lízing ismérvei közt említi, hogy a lízingbe vevő jogosultságot szerez arra, hogy a szerződésben kikötött időtartam lejártával a lízingdíj teljes tőketörlesztő és kamattörlesztő részének, valamint a szerződésben kikötött maradványérték megfizetésével a dolgon ő vagy az általa megjelölt személy tulajdonjogot szerezzen.
Nyilt végű személygépkocsi lizing Kérdés
Bruttó ár regisztrációs adóval 11 524 000 forint, finanszírozott összeg 4 245 087 forint + áfa. Finanszirozott összeg 4 845 086 + áfa. Nettó lízingtőke 9 090 173 forint. Maradványérték 1 636 231 forint + áfa. Havi törlesztő 83 023 forint (48 hó). Nem tudom, melyik összeget hová kell könyveljem. Nagyon kérem a segítséget! Egyáltalán, mi után számolok majd értékcsökkenést? Űdv Kati
Kamattámogatás kérhető mezőgazdasági gépek lízingjéhez Cikk
Az Agrárminisztérium újraindítja a mezőgazdasági vállalkozások által új gépek és technológiai berendezések lízingbe vételéhez kapcsolódó támogatási programját. A programra 2019. évben 600 millió forint áll rendelkezésre.
Személygépkocsi-javítás, áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pénzügyi lízingbeadással foglalkozó cég felmondta egyik szerződését ,és a lízingtárgyat (személygépjármű) visszavette. A jármű visszavétel előtt kisebb balesetet szenvedett (lökhárító és ajtó sérült), a lízingbeadó megjavíttatja, hogy el tudja adni. Ezen javítás áfája Ön szerint visszaigényelhető teljes egészében? Hiszen a jármű a lízingbeadónál áru, eladási célt szolgál. Vagy csak 50 százalékban igényelhető vissza az áfa az áfatörvény 124. § (4) bekezdés szerint? Vagy pedig egyáltalán nem igényelhető vissza? Módosul-e a válasz, ha ez egy különbözet szerinti áfával lízingbeadott eszköz volt? Köszönettel: Mónika
Személyautó nyílt végű lízing önrész áfájának bevallása II. Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_22_Szemelyauto_nyilt_vegu_lizing_onr_rkb Az azonos című előző kérdésre kapott válasz nem megfelelő, mert erre a megoldásra az áfabevallás hibát jelez. Ugyanis nagyobb az M lapon feltüntetett áfa, mint a bevallásban az összes levonható áfa. Hiszen a bevallásban csak a 85%-át vonom le.
Áfaarányosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. bérelt gépkocsi lízingdíja áfájénak visszaigénylésénél az 50 százalékos lehetőséget választja útnyilvántartás helyett, fel kell-e ezt az adatot tüntetni az áfabevallás 68. sorában, arányosított áfaként, vagy elegendő nem kiemelten számolni? Köszönöm.
Személyautó nyílt végű lízing önrész áfájának bevallása Kérdés
Egyéni vállalkozó személygépkocsit lízingel nyílt végű lízingkonstrukcióban. A 25 százaléknyi önrész áfájának 85%-át kívánja levonni, és később is ezt az arányt érvényesíteni, amit útnyilvántartással tud alátámasztani. Kérdés: az önrész megfizetésének áfabevallásában hogyan szerepeljen a 1965M lapon a számla? 85%-os adóalap és 85%-os áfa? Köszönettel.
Egyéni vállalkozó – lízing Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben szeretném a segítségüket kérni: Fuvarozó egyéni vállalkozó nyílt végű pénzügyi lízing keretében beszerzett egy vontatót. A szerződés lejártával nem szerez tulajdonjogot az eszközön, hanem az maradványértéken visszakerül a lízingcéghez. Egyszeres könyvvitelben hogyan számolhatom el ezt a tranzakciót, mivel pénzmozgás nem történik, viszont az eszközre tárgyévben számoltam el értékcsökkenést és a kivezetéskor van könyv szerinti értéke is? Az szja-bevallásában költségként elszámolható az értékcsökkenés és a kivezetéskori maradványérték is? Ezekkel szemben a maradványértéket nem kell bevételként elszámolni? A segítségüket és a válaszukat előre is megköszönve. Üdvözlettel: Szabó Kálmánné
Áfalevonás személygépkocsi-vásárlásnál/bérlésnél (nyílt végű lízingnél) Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi témában szeretném a segítségét kérni. Kft. személygépkocsit vásárol/bérel. Minek minősül, ha a futamidő 36 hónap, a konstrukció típusa: nyílt végű pénzügyi lízing., az 1. rész 3 937 000 forint + áfa (27%) 1 063 000 forint Havonta a lízingértesítő alapján törlesztőrészlet van, a maradványérték bruttó 2 364 000 forint. A kft. meg kívánja vásárolni 36 hónap után a személygépkocsit. A leírt gazdasági eseménynél alkalmazható-e a 2019.01.01-én módosított áfatörvény 124. § (4) bekezdése és a 125/A § szerinti 50 százalékos áfalevonás? Vagy, mivel tudjuk, hogy a futamidő végén meg kívánja vásárolni a személygépkocsit a kft., az áfa semmilyen arányban nem vonható le. Bruttó összegen nyilvántartásba vesszük, és értékcsökkenést számolunk el. Várom gyors válaszukat. Tisztelettel: V.M.
Személygépkocsi áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy vonatkozik e az új rendelkezés (50 százalékos áfalevonási jog) arra az esetre, amikor X Társaság előleget fizetett Y autókereskedőnek novemberben, decemberben aláírták Z bank lízingbeadóval a nyílt végű lízingszerződést. A számla kelte, a teljesítés, az esedékesség 2019 januári, a fizetendő 0-a, mivel a pénzügyileg rendezve sorban a kereskedőnek befizetett összeg került levonásra? Köszönettel!
Személygépkocsi-értékesítés áfája Kérdés
Ügyfelem 2018. december 28-án vásárolt egy személygépkocsit. A gépkocsi beszerzési számláját árrésadózással állították ki, a számla nem tartalmazott áfát. 2019 februárjában az autót értékesítik egy lízingcégnek, és onnan visszlízinggel (pénzügyi lízing konstrukcióban) ismét a cég üzemeltetésébe kerül vissza. Kérdésem: a cég által a lízingcég felé kiállítandó értékesítési számla tartalmaz-e áfát? Minősíthető-e ez az eset – az autó 2 hónapig volt a birtokában – továbbértékesítési célnak?
Kisvállalati lízingrefinanszírozási programot indít az MFB Cikk
A Növekedési hitelprogram – fix (nhp fix) forrásait közvetítő 25 milliárd forintos keretösszegű új lízingrefinanszírozási programot indít a Magyar Fejlesztési Bank (MFB). A finanszírozást a magyarországi mikro-, illetve kis- és közepes vállalkozások igényelhetik, maximum 2,5 százalékos kamattal.
Speciális adószabályok ingatlan értékesítésénél Cikk
Hogyan adózik az ingatlanlízing meghiúsulásából származó jövedelem? Mire kell ügyelni a sorozat jellegű ingatlanértékesítésnél? A NAV információs füzetének befejező részét ismertetjük.
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél – 1. rész Cikk
A 2019-es év egyik legfontosabb újdonsága a bérelt személygépkocsikkal kapcsolatos adólevonási szabályok változása. Cikksorozatunk első részében az új rendelkezésekkel kapcsolatos fogalmakat tisztázzuk.
Gépkocsi nyílt végű lízing év végi elszámolása Kérdés
Tisztelt Adózóna Szakértő! Céges nyíltvégű autólízinggel (a tulajdonjog végig a lízingbeadónál marad) kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni. Ha a cégem lízingel egy gépkocsit, élve a magán/céges használat 50-50 százalékos megosztási vélelmével, hogy alakul a kezdő lízingdíj és a részletek elszámolása áfát és külön társasági adót érintően? Például ha 2.000.000 Ft + áfa a kezdő lízingdíj, és 100.000 Ft + áfa/hó a havidíj. 1. Ebben az esetben a kezdő lízingdíj áfájának is csak a fele írható le költségként, vagy a kezdő díj áfájának a teljes egésze? Gondolom a havi lízingdíj áfájának csak a fele írható le az áfából. 2. Megjelenik-e eszközként az autó cégem könyveiben, és lehet-e az értéke után értékcsökkenést elszámolni (nekem úgy logikus, hogy nem, hiszen csak egyfajta autó-szolgáltatást veszek igénybe)? 3. A lízingdíjat év végén melyik eredménykimutatás sorban kell elszámolni? 4. A 3. kérdésben leírt lízingdíjnak csak az 50 százalékát kell az adott sorban elszámolni, vagy az 50 százalék csak az áfára vonatkozik? 5.A lízingdíj év végi, eredménykimutatást érintő elszámolásakor van-e küldönbség a kezdő lízingdíj és a havidíjak elszámolása között? Előre is köszönöm válaszát, A kérdésben bizonytalan cégvezető.