151 találat a(z) önrevízió cimkére

Iparűzési adó módosítása Kérdés

Kedves Szakértő! Most vettük észre, hogy cégünknél 2018. évben nem vettük igénybe az útdíjkedvezményt az iparűzési adónál. Önrevízióval módosíthatjuk-e a bevallást és ezáltal csökkenthető-e az adó? Köszönjük a választ.

Fejlesztési tartalék + kiva Kérdés

Kedves Szakértő! 2017-ben fejlesztési tartalékot képeztünk a cégnél. 2018. 07. 01-jétől beléptünk a Kkiva adózás hatálya alá. Kérdésünk az, hogy jogosultak vagyunk-e 4 évig ezt felhasználni, vagy önrevízióval fizessük vissza a társaságiadó-kedvezményt ?

Kiva-kedvezmény utólag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kivás kft. megváltozott munkaképességű munkavállalót alkalmaz, de 2019-ben a kedvezményt nem vette figyelembe a kiva-előleg bevallásoknál, mert az alkalmazott nem mutatta be a komplex minősítéséről szóló igazolását. (Ami alapján egyébként jogosult lenne a kedvezményre.) 2020. januárban végül leadta az említett igazolást. A kérdésem az lenne, hogy a kft. igénybe veheti-e 2019-re a kedvezményt? Ha igen, akkor miképpen? A negyedéves kivás előlegbevallások önrevíziója szükséges ehhez, vagy megteheti, hogy a májusban határidős éves elszámoló bevallásában veszi figyelembe? Csatolni kell a bevalláshoz az igazolást, vagy elég ha csak megvan? Köszönöm!

Cafeteriajuttatas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném kérni szíves állásfoglalását. Egyik cégünk a munkavállalói számára kávét, tejet, cukrot stb. biztosít a napi munkavégzés során. Miután a szolgáltató számlája rendszeresen későn érkezik – például az augusztusi teljesítést tartalmazó számla októberben érkezik –, helyesen járunk-e el, ha nem készítünk önrevíziót a járulék bevallásakor, azonban az éves könyvelés során a 12 havi költséget, bevallást szerepeltetjük a beszámolóban. Jellemzően a számlák összegei jelentősen nem térnek el, de így nem teljesítjük a jogszabályt, mely szerint a tárgyhót követő 12-ei bevallásban kell szerepeltetni a járulék összegét. Amennyiben elfogadott ez a gyakorlat, akkor mire hivatkozhatunk, hogy így történik a bevallás? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária

Pénztáreltérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőváltás során derült ki, hogy egy 2013. évi bevételi számla tévesen került lekönyvelésre. 27 700 Ft helyett 2 126 700 Ft. A cég nem volt áfás 2013-ban. Kérdésem: Hogyan kell 2019-ben rendeznem a 2 099 000 Ft pénztár- és bevételeltérést? A 2013. évi társaságiadó-bevallás már elévült, gondolom azt nem lehet önellenőrizni. Hogyan kell könyvelni T86-K381 (nem adóalap növelő mivel a társaság már 2013-ban megfizette a társasági adót.) vagy T921-K381? Kell 3 oszlopos beszámoló? (A hiba jelentős.) Az előző könyvelő elismerte a hibát. A dolog szépsége, hogy 2016-ban eredménytartalékból került a jegyzett tőke emelésre és ezen eredmény nélkül nem lehetett volna eredménytartalékból emelni. Kérem, részletesen írja le a könyvelési tételeket és, hogy esetlegesen mit kell önrevíziózni. Előre is köszönöm.

Bérként adózó oktatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozónkat beiskoláztuk egy felsőfokú intézménybe, tanulmányi szerződést is kötöttünk vele.Munkaköre betöltéséhez az iskola elvégzésére szükség volt. 2019 februárjában a felsőfokú intézménytől társaságunk befogadta, majd kifizette az oktatásról szóló számlát. A 2019-es szabályoknak megfelelően bérként számfejtettük az összeget. A dolgozó 2019. május 1-jével felmondott, majd 2019. június 6-án a társaság felszólítására a tandíjat visszafizette. Kérdésem. Mi a teendő a számfejtett bérrel? Kell-e önrevíziózni a 1908-as bevallást? Mire kell könyvelni a visszafizetett összeget? Válaszát előre is köszönöm.

Kiva önrevízió Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2018. évi kiva-előleget kellene önrevízióznom. Társasági adós időszak alatt beszerzett tárgyi eszközt (igénybe vettem a társaságiadóalap-csökkentési lehetőséget a zs. pont szerint) 4 éven belül értékesítettem. Az előleg- vagy az éves be- vallást kell önrevíziózni? Köszönöm válaszukat.

Személyi adókedvezmények bővülése, önrevízió Kérdés

A 287/2018. kormányrendelettel – az egyes daganatos betegségek utáni kedvezményekről – kapcsolatban konkrét kérdésem, hogy az önrevízió hány éves időszakot ölel fel, melyik az a legrégebbi év, amelyre igényelhető a kedvezmény? (Az interneten megjelenő egyik cikk 7 éves időszakot ível át, ami szerintem nem valós.) Válaszukat tisztelettel köszönöm! Bényi Józsefné

Rossz áfakulccsal való számlázás Kérdés

Egy cég bérbeadással foglalkozik, 27 százalékkos áfával. Tevékenységei között szerepelt a kereskedelmiszállás-szolgáltatás is, amit turisztikai szállás kiadás esetén 18 százalékos áfával számlázott ki, de mint kiderült, a munkásszállás bérbeadása, ingatlan-bérbeadásnak számít, így azt 27 százalékos áfával kellett volna kiszámláznia. Hogyan lehet ezt az áfatartalmat, javítani, bevallani helyesen, ha az a tavalyi évet érinti, több számlában, több cégnek?

Tao-kedvezmény – önrevízió Kérdés

2015. évi tao-kedvezményt 2018. év végén önrevíziózhatok-e? (Nincs ellenőrzés alatt a 2015. évi időszak.)

Előző év – önrevízióval tudom csak rendezni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállakozásunk 2017 októberében belga vevőnknek szállított alkatrészt és számlázta (1080 EUR). A partnerünkhöz a szállítmány sérülten érkezett, ezért visszaküldte javításra. Pár nappal később küldött egy új megrendelést a sérült elemekre. Ez alapján újraindították a gyártást papíron, de csak javították az alkatrészeket, ez alapján az értékesítés új számlát állított ki decemberben, figyelmen kívül hagyva a már kiállított számlát és az később sem került stornózásra. A folyószámla-egyeztetéskor sem tűnt fel, mivel mindig azt a választ kaptuk, hogy nincs meg a számla náluk, küldjük el, majd küldjük az átvételről az igazolást és a mai nap folyamán vette észre a partnerünk, és a kereskedő, hogy kétszeres számlázás történt. Nekem a számlát stornóznom kellene, de az előző év bevallásait mind önrevíziózni kell? Hogy járok el szabályosan, mi a legegyszerűbb megoldás? A cég éves forgalma 2 milliárd Ft. Kérném a segítségét a helyes megoldáshoz. Köszönettel!

Számla kiállítása teljesítésigazolás hiányában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves véleményét az alábbiakra vonatkozóan: X Zrt. és Y Kft. közötti keretszerződés alapján az Y Kft. által nyújtott szolgáltatásról számla csak az X Zrt. által kiállított teljesítésigazolás kézhezvételét követően állítható ki. A szolgáltatás első része ténylegesen 06. hóban történt, a teljesítésigazolás kiállításának kelte és kézhezvétele is 08. hóban történt (dokumentációs hiánypótlás, szabadságolás miatt), ezért Y Kft. csak most tudja a számláját kiállítani, 06. havi teljesítési időponttal. Kérdésem: az önrevíziós pótlékon kívül milyen szankció terheli Y Kft.-t a "késedelmes" számlakibocsátás miatt egy esetleges ellenőrzés kapcsán?

Jogosultság adókedvezményre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betegségen estem át, mely alapján jogosult lennék adókedvezményre. Erről a papírt februári dátumozással május hónapban kaptam meg. Munkáltatómnál közölték, hogy visszamenőleg nem tudják bérszámfejteni. Javasolták, hogy küldjek be "revíziós" papírt. Könyvelőm, mivel másodállásban vállalkozóként dolgozom, azt javasolta, hogy ne küldjek be a NAV felé semmit, majd ő a jövő adóévben elrendezi. Kinek van igaza? Aki azt mondja, hogy most adjak be önrevízióhoz papírt és ezúton érvényesítsem az adókedvezményt vagy könyvelőmnek, aki azt mondja, hogy ne adjak be semmit, majd ő jövőre rendezi? Segítségét előre is köszönöm!

Számlázás javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfakörös gazdasági társaság egy másik cégnek 2017 nyara óta rendszeresen havi időszaki elszámolással nyújt szolgáltatást, és erre tekintettel időszaki elszámolási ügyletként havonta számlát állít ki. Az áfatörvény 58. § szerinti besorolás alapján a havi szolgáltatások teljesítési időpontja megegyezően kerül megállapításra a bizonylatokon. A számlát befogadó most észlelte csak, hogy az eladó hibásan állította ki valamennyi – számítógépes számlázóprogrammal készített – számláját korábban, ugyanis a számlákon – tévedésből – nem a saját adószámát és székhelyét tüntette fel, hanem egy másik, egyébként a cégtár szerint is létező vállalkozásét (a számlán feltüntetett név helyes). Mi ilyenkor a teendő? Hogyan kell a számlákat kijavítani szabályosan? Milyen dátumozással kell a módosító bizonylatokat ellátni? A kérdést kérném a számla befogadó szempontjai és érdekei szerint megválaszolni.

Őstermelői bevallás önrevíziója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozói igazolvány alapján családi gazdálkodóként működő vállalkozó benyújtotta már a 2017-es évre a tételes költségelszámolás alapján megállapított szja bevallását. A bevallás felülvizsgálata folyamán megállapítottuk, hogy mivel a tevékenységből származó árbevétele fejenként nem érte el a 8 millió forintot, így lehetősége lett volna választani a tételes költségelszámolást alkalmazó mezőgazdasági őstermelő nemleges nyilatkozatát is, mivel az összes bevétel 20 százalékát meghaladó költségszámlával rendelkezik. Ezáltal kevesebb adót, pontosabban ehót kellett volna fizetnie. Kérdésem: van-e lehetősége arra, hogy a már benyújtott szja-bevallását önrevíziózza, és ezt az adózást válassza, és az így többletként befizetett szja-t visszakérje? A családi gazdaság többi tagjának is benyújthatjuk az önrevíziót?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink